1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажен facebook профил

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од doll, 4 август 2010.

  1. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.090
    Допаѓања:
    11.257
    Денеска го отворам својот втор мејл и гледам дека пред месец дена ми стигнал на мејлот код за верификација на фб профил. Значи мејлот неотворен. Јас со тој мејл никогаш не сум правела фејсбук профил. Отидов на линкот да го внесам кодот да ресетирам лозинка, но пак не ми даваше да влезам на тој профил. Значи некој со мојот втор мејл си направил лажен фб кој има исто презиме како моето и слично име. Не успеав да влезам преку кодот, да видам кој што правел таму. Одам на мој фб, го барам профилот и сфаќам дека со тоа име и презиме има 3 лажни профили, слика нема, ништо нема. Како е можно некој со мојот мејл да си правел профил или евентуално ако мојот мејл го ставиле како втора опција за верификација? Има ли причина да бидам загрижена?
     
  2. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    9.757
    Пол:
    Женски
    Можда имате слични емаили, и по грешка го има напишано твојот. Може да пробаш да го "хакнеш", ресетирај ја лозинката на фб преку маил.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.090
    Допаѓања:
    11.257
    Пробав така, не ми успеа. Мислев ќе влезам со кодот во тој профил, баш да видам што е работата. Сега од мејлот вратив им пишав на фејсбук дека немам профил со тој мејл. А може и да е грешка, ако некоја се обидувала да си врати хакиран профил, па утнала нешто во мејлот и кодот стигнал кај мене, не знам дали е тоа па можно.