1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажен facebook профил

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од doll, 4 август 2010.

  1. xSunsetx

    xSunsetx Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    Kako da si go povratam facebook profilot ??

    Pa vaka..Si ja zaboraviv lozinkata i probav so resetiranje na lozinkata,no ne mi stignuva poraka na e-mailot so novata lozinka...veke tri dena se obiduvam probav i od nov browser i od drug pc no nikako ne biduva...Ne sakam da pravam nov profil,a stariot nikako ne mozam da si go povratam.Nekoj ako znae kako pls neka pise :f: :f:
     
  2. Tabby

    Tabby Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    25
    Епа ако не ти стигнува порака на е-маилот сигурно фејсбукот ти е хакиран.
     
  3. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
  4. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Девојки не се грижете, има лек и за тоа!
    Се вика Дирекција за заштита на личните податоци
    На нивниот сајт ќе го најдете следниот текст:
    Промени во начелата на работење на администрацијата на FACEBOOK

    Дирекцијата за заштита на личните податоци како единствен орган во Република Македонија надлежен за заштита на личните податоци на граѓаните постојано работи на спречување на злоупотребите на личните податоци сторени на интернет. Како најчести се јавуваат злоупотребите на личните податоци сторени на интернет порталот за социјално вмрежување FACEBOOK. Во таа насока, ги известуваме лицата кои се корисници на овој интернет портал за промените во начелата на работење на администрацијата на FACEBOOK. Имено, управата на порталот одлучи повеќе да не постапува по барања на странски органи за заштита на личните податоци за отстранување на злоупотребени и лажно формирани профили / групи на оваа интернет страница, туку секој оној што смета дека на било кој начин му се повредени личните податоци или приватноста на интернет треба самиот да покрене постапка за спречување на понатамошна злоупотреба на истите. За таа цел, FACEBOOK постави повеќе различни адреси на кои можат да се обратат лицата со злоупотребени лични податоци.

    Поради тоа, во продолжение следува дописот од администрацијата на FACEBOOK испратен до Дирекцијата за заштита на личните податоци, на ден 26.04.2010 година:


    Warned or Disabled Accounts

    If you have received a warning about your activity on the site, or your account has been disabled, please refer to the Warnings page in the Help Center for further support: http://www.facebook.com/help?topic=warnings

    Hacked or "Phished" Accounts

    If your account or a friend's account has sent out spam, please refer to our Security Page for ways to properly report this activity: http://www.facebook.com/help?topic=security

    Privacy Issues

    For information and avenues of support for Privacy issues on Facebook please visit the Privacy page of our Help Center at the following address: http://www.facebook.com/help?topic=privacy

    Reporting Abusive Content and Blocking People To report abuse, please use the proper "Report" link that appears next to many pieces of content on the site. You may also report another user by using the "Report/Block" link that appears at the bottom of a user's profile page. If this does not resolve the issue, we suggest that you block the person by listing his or her name in the "Block List" box that appears at the bottom of the Privacy page.

    If you have already blocked an offender or have been blocked by an offender posting abusive content, please have another user report the abusive content or the offender through the one of the various "Report" links available on the site.

    Common Questions about Using Facebook

    For answers to common questions and feedback from other Facebook users, please visit our Help Center for further support: http://www.facebook.com/help.php“.
    Поздрав и без гајле! ;)
     
    На aNy-to му/ѝ се допаѓа ова.
  5. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Некои луѓе го претераа со ова фејсбуков!аман кликни лике кликни лике се молат само,абе бруки!ко да им зависи зивотот од мојот LIKE :x и ме нервира кога ставаат слики за да се фалат од автомобили,куќи соби,сликаат чизми и фустани ова купив она купив ахахах абе смешно и патетично ццццц :x и плус биле во солун на шопинг-во последно време :rofl:
     
  6. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    уфф, мразам такви луѓе, таквите се заебаваат без број, лажни профили, 93594573495 е-маил адреси, уфф :Down:
     
  7. ladymici

    ladymici Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    Добро те посоветува зоки-поки Дирекција за заштита на личните податоци
    и јас еднаш имав проблем со лажен профил и од таму ми помогнаа
     
  8. Klaudi

    Klaudi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    39
    Најдобро решение би било да го избришеш твојот фб профил за да не можат веќе да ти ги земаат сликите,кога ќе немаш профил верувај раат ќе си и ќе нема да се замараш а воедно и да си ствараш тензии со твојот партнер,Ти посакувам што побрзо да се среди целата ситуација :*
     
  9. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Леле абе што зборувате! Не може во полиција да пријави иако ова е лошо дело не ма тие истраги да вршат поради фејсбук. :fubar: Пред се треба дечко ти да биде информиран за ова бидејќи ти си одела со некој ,но тоа е минато готово нема веќе што да се направи, потоа можеш да напишеш како статус дека ова е твојот вистински профил и да не те аднуваат на другиот. Пријави го тој профил ,но ако :devil:
    имаш приграма за хакнување или дечко ти има или знаеш некој што има хакни го види мсн ако е нова направена ништо не е ама сепак ако е стара можеби има тој што ја има направено име негово ставено
     
  10. ladymici

    ladymici Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    Se raboti za zloupotreba na licni podatoci, i policijate e nadlezna da sprovede merki ,,,, i ako fb vi izgleda kako igracka rabota, toj e mnogu seriozn i opasen, prijavete prvo vo direkcijata za zastita na licni podatoci , tie odma ke prezemat merki i ke go trnat profilot, no ako slucajot prodolzuva so nov i nov profil prijavete slobodno vo policija
    [mod-kirilica:1ng3arma][/mod-kirilica:1ng3arma]
     
  11. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Се сомневам дека некој до толку би реагирал ако му направат лажен фб профил, а и дека полицијава нешто ќе реагира тешко... па секој ден гледам по некој лажен профил од некој што го знам ..единствено или ќе го пријавиш како лажен или ќе најдеш некој да го хакне па избрише и тука завршува целата работа.
     
  12. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Зошто едноставно не разговараш со дечко ти за овој проблем? Валда нема да биде толку наивен и да верува дека тој профил е твој. :^)
    Што се однесува до профилот, побарај и твои пријатели да го пријават истиот, некогаш помага.
     
  13. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    аман вишееее од лажни профили лажени идентитети........аман :worried:
     
  14. mace1

    mace1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    поточно лажниве профили на познати личности имаат 100 лажни профили или и ако сакаш да ти е пријател сите 100 треба да ги адниш ххе
     
  15. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Имав порано лажен профил ама само еден пријател на него, еден бивши дечко со кој моите ми забрануваа да комуницирам.

    Ауу пред некој ден еден мој бивши дечко ми прати поканалажен профил и тоа женски ама јас го препознав одма. Како е не го мрзело слики да бара од нет на една црнка и да адднува пријатели не знам. Прво ме боцна и одма прозирниот ми пиша. Не чекаше ни минута, И ми пишува демек некоја лезбејка е па сака да имаме нешто. Викам а не фала зафатена сум. И почнав да ја(го) ругам оти е лезбејка. :swear:
    И(му) викам ти немаш маж видено затоа така правиш, жал ми е за тебе дај да ти го пуштам оној мојон коњ да ти го за**ди ке се предомислиш. Ама ти не си лезбејка, ти си лезБОЈка, и немаш пи**а, тебе треба одзади да ти го на**ка. АМА убаво ке ти дојде оти и онака си пе*ер

    Се исклучи одма, бар чао да ми кажеше или да ми кажеше фала на понудата ама не можам имам многу други на ред што чекаат пред дечко ти.

    Уф како сум си имала работа со вакви дегени, што го брукаат машкиот род,јас сум за котек Леле се изнервирав сега пишувајки ми доага со име и презиме да го пишам тука и со се лажен профил да видат сите која искомплексирана будала е:swear: :swear: :swear:
     
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас имам неколку лажни профила заедно со лажните на дечко ми, кои на времето ги правевме за да си праќаме подароци и животни на фармата. Значи толку бевме опседнати со таа игра што не се ни опишува :D Сега така стојат, или пак ако заиграм некоја игра пак ги користам и тие профили за да си имам соседи во играта :) А да правам глупости преку нив никогаш тоа не сум го направила или да напакостувам на некој. Дури имав и додадено неколку луѓе што ја играа фармата и нив од таму им праќав подарочиња :lol:
     
  17. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Бришете го тоа ѓубре, ако ви одзема премногу драгоцено време и ви попречува во животот. Што ви прав разлика дали секој ден ќе ги читате глупситите на другите и со лажните и празни зборови!!!
     
  18. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Имав порано еден лажен профил и ги зезав сите што ги знам, зашто никој не ни помислуваше дека јас би направила лажен... :lol:
    Накопав дури и слики неколку од иста девојка за да имам што да ставам... И на секој му давав различлни подтоци: бев од Шпанија, па од Србија, па од Македонија..дете бе, дете без работа...
    Ама после почнаа и други да ме аднуваат, па со две девојчиња „се спријателив“ и ште не можам да се изначудам колку беа глупави. На скроз непозната и кажуваат работи кои јас ни на најдобрата другарка не би и ги кажала. :o
    Прекинав да го користам, па после и го избришав...
     
  19. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    И јас би се согласила со погорните мислења. А за дечко ти воопшто не треба да се грижиш. Доколку тој застане на страната на тој лажен профил а те нападне тебе - верувај не те заслужува. Би требало да има разбирање дека тој не ти е ни прв ни последен. :)
     
  20. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    И мене ми направија лажен профил, го пријавив и го избришаа... По некое време пак се појави тој профил п аго пријавив и мислам дека го избришаа али пред некој ден пак видов дека псотои тој лажен профил во мое име... го пријавив но не е избришан... го адднав од кај еден другар и не ме прифаќа кој и да е па се си мислам дека може и да не се користи тој профил само е така направен... :doh:
    Само не ми е јасно зошто трошат време да прават лажни профили? луѓе сме а се понашаме ко
    стока :D
    :D :D :D