1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажењето кај хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од krEM4Eto, 8 јануари 2013.

 1. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.274
  Пол:
  Женски
  Секој хороскопски знак има своја болна тема, која ќе го поттикне на лажење поради 2 причини – да се заштити себе или без оглед да ја сокрие вистината. Меѓутоа, тоа што е интересно е одреденото однесување кое може да ги издаде.

  Овен

  Просечниот Овен не лаже многу. Ним лажењето им одзема премногу време, а реакцијата која ќе ја предизвика вистината е премногу драматична. Сепак, доколку ги фатите во лага, многу полошо од самото лажење ќе биде нивната одбранбена бариера.

  Бик
  Мажите родени во овој знак обожуваат добри работи во животот, па затоа им требаат пари. Многу пари. Така да, тоа е нивната слаба точка. Ако ви кажат дека немаат пари, немојте да им верувате. Обично тоа никогаш не е точно.

  Близнаци
  Овој знак е навистина тешко да го фатите во лага. Тие се природно надарени проповедачи, што ги прави уште подобри лажливци. За да биде уште полошо(или подобро), тие се толку разговорни, што врвно ќе се забавувате со нивните приказни, па нема да гледате дали се вистина или лага.

  Рак
  Овој фин и домашен знак ќе ве лаже додека ве милува по косата и ви говори како се ќе биде во ред и не треба за ништо да се грижите. Доколку сеуште сте загрижени, верувајте и на својата интуиција и припремете се за непријатната вистина.

  Лав
  Лавовите се одлични во овој „спорт“, главно затоа што сметаат дека лагата е совршен вид на забава. Кога ви раскажуваат приказна на која вие аплаудирате, тие ќе продолжат, што е всушност најдобар начин да ги фатите. Бидете нежни. На крајот на краиштата, многу се поинтересни од телевизијата.

  Девица
  Уште еден знак кој ја мрази лагата, освен во случај каде вистината може да го поремети успешниот завршеток на доделената задача. Тогаш го гледаат факторот на ефикасност, па ќе проценат дали лагата ќе биде помалку болна од вистината.

  Вага
  Во овој случај ги нарекуваат „Насмеани Скорпии“. Начинот на кој фино и складно лажат така што нема ни да ги приметите, е тоа е причината поради кој го добиле овој надимак. Врските се сепак нивното омилено подрачје за играње на игри.

  Скорпија
  Немојте да се трудите да ја проверувате нивната приказна. Затоа што баш тоа желно го очекуваат, на време ќе спремат покритие пред воопшто да отворите уста. Нивните омилени теми се секс, секс и секс. Единствено само тоа има смисла. Скорпиите се познати по својата сензуална личност.

  Стрелец
  Повеќето Стрелци не лажат. Овој знак е познат по потребата да биде брутално искрен. Стрелците секогаш сакат да претеруваат во се и се водат со паролата „добро, големо и подобро и поголемо“, но ако излажат тоа нависитна ќе биде голема лага, со мала вистина во неа.

  Јарец
  Како и секогаш ќе ги прогонува чувството на вина, ако Јарец ве излаже тоа нависитна ќе го вознемири. Тие презираат неискреност, првенствено затоа што сметаат дека тоа е губење на време. Доколку се соменвате дека е виновен, само застанете пред него и набљудувајте го. Брзо ќе „пукне“.

  Водолија
  Тие се генијални. кај нив лажењето е дел од „пакетот“. Помеѓу останатите приказни, ќе се пофалат дека може да ви видат во иднината. Покрај тоа, нивните приказни ќе бидат доста инвентивни, како и самиот начин на кој зборуваат.

  Риби
  Тие се сензитивни и обично лажат доколку се обидуваат да сокријат нешто за „сопственото добро“. Тие се мајстори за да ја избегнат реалноста, така што никогаш не е јасно што можете да видите во нив. Дури и успеваат целосно да ги игнорираат случувањата, само за да ги заштитат своите чувства.
   
  На КикиМаус, Feminka22, alica keys и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Јарец, точно дека презирам лаги и неверства.
   
  На Mariana039 и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 3. arontt

  arontt Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  1.647
  Точно така. :clap: :lol:
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 4. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Рак
  Овој фин и домашен знак ќе ве лаже додека ве милува по косата и ви говори како се ќе биде во ред и не треба за ништо да се грижите. Доколку сеуште сте загрижени, верувајте и на својата интуиција и припремете се за непријатната вистина.
  tocno :D
   
  На buba4e89 и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.133
  Допаѓања:
  33.067
  Пол:
  Женски
  Рак
  Овој фин и домашен знак ќе ве лаже додека ве милува по косата и ви говори како се ќе биде во ред и не треба за ништо да се грижите. Доколку сеуште сте загрижени, верувајте и на својата интуиција и припремете се за непријатната вистина.

  Не е точно. Лажам само кога морам. Ама тоа се ситни лаги.
   
  На cresa-jagoda и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Точно :lol:
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  :D Морам да си кажам дека е така :lol:
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Искрени мразам лага ако некој ме излаже ја не можам да зборам со него.Едноставно ми се гади од такви личности
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 9. pufki4ee

  pufki4ee Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  11
  Така е :rock:
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 10. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  и не баш :geek: :geek:
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Овој знак е навистина тешко да го фатите во лага. Тие се природно надарени проповедачи, што ги прави уште подобри лажливци. За да биде уште полошо(или подобро), тие се толку разговорни, што врвно ќе се забавувате со нивните приказни, па нема да гледате дали се вистина или лага. :D
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 12. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  Девица
  Уште еден знак кој ја мрази лагата, освен во случај каде вистината може да го поремети успешниот завршеток на доделената задача. Тогаш го гледаат факторот на ефикасност, па ќе проценат дали лагата ќе биде помалку болна од вистината.
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 13. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Девица

  Уште еден знак кој ја мрази лагата, освен во случај каде вистината може да го поремети успешниот завршеток на доделената задача. Тогаш го гледаат факторот на ефикасност, па ќе проценат дали лагата ќе биде помалку болна од вистината.
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Fatima-Bella

  Fatima-Bella Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  3 хороскопски знаци кои најмногу лажат

  Близнаци

  Во еден момент се во состојба да ви ветуваат брда и долини. Ветувањето дека ќе ве заштитат и дека ќе ви помогнат во секое време – заборавете го веднаш. Нивните чувства се моментални и имаат краток рок на траење. Ако вашиот договор е врзан со временски рок, сметајте дека Близнакот нема да се појави. Мислите им се конфузни и често забораваат што се договориле и што ветиле. Ако им се доверите, немојте да очекувате дека тајната ќе ја „понесат во гроб“. Често прават работи зад грб и важат за личности кои не се верни на своите партнери.

  Вага

  Не затоа што е склона на лаги, Вагата ќе ве изневери затоа што нејзините одлуки се менуваат како што дува ветерот. Таа е во состојба да го промени мислењето со брзина каква што не можете да насетите. Ако нешто ви ветила, незината друга половина од мозокот во истиот момент го сменила мислењето. Кога ќе сфатите дека сте изиграни и Вагата ќе се почувствува загрижена, па ќе смисли еден куп изговори и оправданија.


  Риби


  Лажат – сушат! Тие живеат во своите илузии и почнуваат да веруваат дека се вистинити. Ако успеете да ги разбудите од сонот во кој живеат и им објасните дека се лажат и себе си и околината, слободно простете се од нив затоа што не сакаат никој да им соли памет. Соочувањето со вистината не им оди од рака. А „симнувањето на маската“ сериозно го загрозува нивниот идентитет.
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  20.043
  Пол:
  Женски
  :lol: Точно :nod:
   
  На Aleksandar1212 и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 16. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки

  Грешка. :shake::!:. Лажам само кога е потребно односно да избегнам некој друг да биде повреден :)


  Случајно дојдов на темава иако не верувам во астрологија, ама интересно е кога ќе побиеш нешто :$ :lol:
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 17. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.274
  Пол:
  Женски
  Ова за бившио беше :rofl: :hug: :* и индивидуално е и јас не верваам
   
 18. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.187
  Пол:
  Женски
  Јас не лажам. Лажење тешко ми паѓа.
   
  На Aleksandar1212 и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 19. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.073
  Допаѓања:
  17.220
  Пол:
  Женски
  јас ич не знам да лажам, неможам ќе се сплеткам и ќе ме фатат дека лажам хахха , а и не сакам да лажам. инаку овен сум
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sari4kaaaa

  Sari4kaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Јас сум овен ама стварно добро лажам бидејќи додека лажам не правам нешто посебно(да се тресам,да дткам,..) за да знае некој дека лажам :smirk::smirk:
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.