1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажење

Дискусија во 'Канта' започната од slobodka, 15 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  2.705
  Пол:
  Женски
  Лага и лажговци!
  Ме интересира вашиот став кон лагата, дали често ја применувате, или одбегнувате да лажете-вистината без оглед на се.
  И за лажговците:како реагирате на нив??Дали кога некој во очи ве лаже му кажувате или си премолчувате?
  Јас искрено неможам да поднесам лажговци во моја близина и тоа е најчестата причина за раскин на некои мои бивши пријателства.
  А за моите лаги:па гледам да ги сведам на минимум, не дека во животот никогаш не сум излажала никого, ама стварно не гледам поента ако излажам некој, а јас сепак ќе си ја знам суровата реалност.
   
 2. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
 3. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  2.705
  Пол:
  Женски
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Темата ќе биде заклучена бидејќи постои иста.
  [mod-dupla:3n2atzy6][/mod-dupla:3n2atzy6]
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.