1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажирање на сопствениот живот

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Feminka192, 8 септември 2017.

  1. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Да, во реалноста се среќаваат таков тип на луѓе што глумат големи бизнисмени, презафатени, лажат дека нон-стоп патуваат во странство, не креваат на повик, со изговор дека биле на деловен состанок или семинар во некоја од светските метрополи, се’ со цел да привлечат внимание, лажно да си придадат важност и да си направат реноме.
    Најчесто, многу е провидно и ако не одма, за извесен период се открива нивното лажирање.
     
  2. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.874
    Допаѓања:
    8.416
    Пол:
    Женски
    Овој тип на луѓе ми се дното. Обично имаат предиспозиции да наметнуваат и свои комплекси на други индивидуи. Се' дури не се во допир со мене не ме засегаат.
     
    На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
  3. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.545
    Допаѓања:
    115.487
    Пол:
    Женски
    Разбирам ако некој крие нешто за кое мисли дека ќе му се потсмеваат,ама не сакам да бидам опкружена со тотални лажговци.
     
    На MarianaBT му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Brunhilde

    Brunhilde Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2019
    Пораки:
    3.335
    Допаѓања:
    31.063
    Пол:
    Женски
    Ги има насекаде такви. На мене еднаш ми се случи еден да ме лаже за неговите години, тој се направи дека има 6 години помалку. Безобразност до крај.
     
    На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Подобро би измислила милион изговори отколку да гледам некој да ме мота и да не ме почитува. Ако некој сака искреност во ред ќе бидеме искрени до крај, ако гледам дека ми измислува нешто тогаш знам дека нема почит кон мене. Па зашто би го почитувала тогаш јас него? Секако дека не мислам да повредам некој туку од оние површните лаги без да наштетиш нечија душа. А дали ги има и такви? Секако. Нив воопшто неможам да ги разберам што се радуваат на туѓ неуспех, или уште полошо што пробуваат да го влечат удолу. Тоа што го правиш добро сакаат да ти кажат дека всушност не го правиш доволно добро. Ама тогаш знаеш.Од инат има некој да успее 8)
     
    На nextredstyle и Brunhilde им се допаѓа ова.