1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажливата игра (The lying game)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од creshicka, 9 септември 2011.

 1. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  ТВ серија за различните судбини на посвоените деца, неочекуваните животни пресврти, мистеријата и лагите од страна на децата и родителите. Ема е добродушно посвоено девојче, постојано задевано од страна на нејзиниот перверзен брат со кој не е во крвно сродство. Таа живее сиромашен и не баш среќен живот. Еден ден дознава дека има идентична сестра близначка, Сатон, која за разлика од неа, била посвоена од страна на богати родители и однадвор изгледа како да живее идеален живот.
  Серијата започнав да ја гледам вчера и многу ми се допага, многу е интересна. Доколку сте фан на "Озборувачка" и "Убави мали лажливки", тогаш сигурна сум дека ке ви се допадне и оваа серија. Можете да ја гледате онлајн на http://watchseries.eu/serie/the_lying_game или пак да ги симнувате од торент епизодите, кои се достапни секоја Среда, како за гледање онлајн така и за даунлоад. :)
  се извинувам ако веке ја има оваа тема. текстот е превземен од http://www.kafepauza.mk
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Фала за предлогот, баш сега ќе ја погледнам првата епизода! Позз :) :*
   
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.838
  Допаѓања:
  2.137
  Не ми е ништо посебно, дури досадна е. Од првата епизода до сега (4та) ништо не се смени.
   
 4. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424

  Ги изгледав сите 4 епизоди, денес е 5-тата... па не е нешто посебно, за разлика од Pretty Little Liars но сепак интересна е за занимација во слободно време :)
   
 5. MaciMiay

  MaciMiay Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  А втора сезона има ?
  Ја изгледав првата и интересна ми се виде :)
   
 6. NB86

  NB86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  68
  Ми се свиѓа серијава, наликува мн на Pretty Little Liars.
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.537
  Уф, ќе ја скокнам оваа.
  Уште кога видов од продуцентите на Pretty Little liars. |(
  Ја отупеа првава серија, тапка во место и е ненормално монотона, само нашминкани куклички кои трепкаат.
  Оваа сигурно не е ништо подобра...
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Една од најлошите серии шо се под закрила на ABC Family заедно со The Nine Lives Of Chloe King.....
  Доста безвезна приказна, претерано слична со Pretty Little Liars и Switched At Birth т.е. не слични туку тотално исти, спој од двете серии е само за разлика од PLL и SAB актерската екипа му е ТАПА (ни машко ни женско убо нема во актерската екипа).....
  Препорака: Не си трошете време за гледање на ова серија, не вреди. Има 1000 пати подобри серии за гледање на нет, кој шо тотално заслужват да бидат доста гледани
   
 9. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.838
  Допаѓања:
  2.137
  Абе незнам која сличност ја гледате со ПЛЛ (можеби во тоа што споро се одвиваат работите?), оваа вопшто не е мистериозна, ама малку е нереална. Но, ќе и дадам шанса :)
   
 10. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Па ај предлог? Пошо многу ми се изгледани кога нема ќе гледаш све и свешто :P
   
 11. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Имаа доста сличности. Прва сличност е то шо го кажа т.е. работите се одвиваат споро и сепак одат во иста насока..т.е. доста слични работи се дешават (исклучи ги пораките и заканите на А од PLL и ете ти), втора сличност тие то шо секоја епизода си е за себе, трета сличност ти е то шо се работи за близначки.....ако ги имаш читано книгите PLL или ако имаш читано нешто во врска со то на нет ке знајш за шо зборам. Разлики ти се шо во PLL се дешават доста интересни работи и секоја епизода е дел од загатката, во PLL има доста подобра актерска екипа (и во убајна, и во глумење и во се), трета разлика тие шо PLL има сто пати поголема гледаност и повисок рејтинг кај критичарите и е понаградувана серија од ова другата =)
  Предлози мој вака поинтереснички серии шо се...
  1. Supernatural (доста интересничка е ова, мистерија хорор е нешто така, со браќа натприродни работи шо ловат ова она...актерите се ТОП, приказната е интересна, не станва досадна и 10000 пати да ја гледаш од почеток)
  2. Dexter (доста добра е, ако ти се бендисват цајкански, со убиства ова она као CSI...)
  3. Bones (слична ко та погорната)
  4. Switched at Birth (доста фацична, не е нешто посебности ама вреди поќе од Gossip Girl, The Lying Game...)
  5. The Vampire Diaries (чиста зараза, наслово ти кажва се....приказната е супер, актерите се убавини !)
  6. True Blood (исто со вампирчиња...доста добра е)
  7. NCIS =) (криминалистички ако ти се бендисват, ова е то шо треа да го глеаш...имаш сцени и за смеење и за плачење во серијата...актерската екипа е воиграна ептен, и доста добра)
  8. Pretty Little Liars (закон, закон, закон.....)

  Можи поќе од пола ги имаш гледано, ама са моментално шо дават во америките е то исто па исто.....ако не земи некој стари класики гледај си Пријатели, Волшебнички, Лизи МекГваер.....
   
 12. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.838
  Допаѓања:
  2.137
  За првата веќе се согласивме, но Втората сличност не ти е објаснета па не ја сфаќам, додека третата сличност може да е чиста случајност... Што дека има близначки, овде се знае на почетоков дека се близначки, а за Али незнам дали ќе испадне дека има близначка, ќе видиме.

  Како и да е, за актерската екипа незнам што да кажам, не се лоши во лаинг гејм, башка што актерот во главната улога има глумено во многу серии, за девојката незнам, ама мене ми се баш ок, не се ништо полоши ни погрди од ПЛЛ .

  А втората „трета“ причина ти е ептен без врска. Како може да споредуваш гледаност на серија која има само 4 епизоди до сега, и серија која има веќе две сезони? Па и уште награди спомнува бе :lol:

  Кажав дека серијата не е ништо посебно, ама глупо е да споредуваме гледаност со серии кои подогло време се прикажуваат. Нормално дека со секоја следна епизода се зголемува гледаноста.
   
 13. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Можи не се толку лоши актерите, колку шо мене ми оставија лош впечаток во две-три епизоди, колку шо имам гледано. А за гледаноста на серијата не споредвав целосна гледаност, туку само на првата епизода. Премиерата на ПЛЛ ја гледаја 27 милиони и неколку илјади луѓе, а на Лажливата игра беше само бедни 13 милиони.....
   
 14. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Предлози мој вака поинтереснички серии шо се...
  1. Supernatural (доста интересничка е ова, мистерија хорор е нешто така, со браќа натприродни работи шо ловат ова она...актерите се ТОП, приказната е интересна, не станва досадна и 10000 пати да ја гледаш од почеток)
  2. Dexter (доста добра е, ако ти се бендисват цајкански, со убиства ова она као CSI...)
  3. Bones (слична ко та погорната)
  4. Switched at Birth (доста фацична, не е нешто посебности ама вреди поќе од Gossip Girl, The Lying Game...)
  5. The Vampire Diaries (чиста зараза, наслово ти кажва се....приказната е супер, актерите се убавини !)
  6. True Blood (исто со вампирчиња...доста добра е)
  7. NCIS =) (криминалистички ако ти се бендисват, ова е то шо треа да го глеаш...имаш сцени и за смеење и за плачење во серијата...актерската екипа е воиграна ептен, и доста добра)
  8. Pretty Little Liars (закон, закон, закон.....)

  Можи поќе од пола ги имаш гледано, ама са моментално шо дават во америките е то исто па исто.....ако не земи некој стари класики гледај си Пријатели, Волшебнички, Лизи МекГваер.....[/quote]

  Точноо! Не ми се гледани Dexter и Bones, уште се немам решено да почнам да ги гледам. Инаку у тек сум со настани што се однесува на серијали, убавите и оние по рејтинг ми немаат промашај :) tnx за исцрпниот одговор :*
   
 15. Maca-BT

  Maca-BT Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  163
  Штета шо не напишав уште некоја шо не ти е гледана :/ xD.....
   
 16. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.838
  Допаѓања:
  2.137
  Конечно почнува да се случува нешто во серијава. Малку ми е „веќе видено“ ова со заменава на близначкиве, имаше неколку шпански серии такви, ама добра е кога нема што друго да се гледа
   
 17. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158
  Ја гледам и јас серијава, ама не сум заразена :) Не за друго, главнава улога како глумица ич не ме тра да гледам пак и пак, ама кога немам нова епизода од тие шти ги гледам, ја гледам и оваа, т.е. сакам да сум во тек. Во почетокот поинтересна ми беше, ама глумава пак ќе речам, многу слаба ми е :( Со ппл не гледам сличности баш, тие шо е спора ова она, ако е така со многу серии слична е.
  Ок, за вкусови не спорам секој ужива да гледа тоа што си ужива :)Ама имам изгледано попричлилно мноооооооогу серии од сите жанрови и годинава оваа ми е најслаба.
   
 18. madamstefi

  madamstefi Нов член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  15
  уф ке ја скокнам овааа
   
 19. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.730
  Многу ме интересира што ќе се случи после :)
   
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Да не останам покуса случајно, ја почнав, само првата ми беше интресна, одвај сум до 5, што знам слаба пролазна :?:
  Пролазна заради стилот, ми се свијат како се облекуваат. И убав дом има Сатн :)
  Ма да и тоа не е неко фактор, т.е никаков фактор.
  Искрено ме замини што мутни бизниси направил Алек
  Не сум стигнала понатака, се надевам дека ќе биде малку подобро.
  Инаку воопшто не ми е слична со ПЛЛ.
  Не гледам каде ја гледате сличноста.