1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажливата игра (The lying game)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од creshicka, 9 септември 2011.

  1. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Не сум ја гледала уште епзодата, вечер, али Еди ме изненади-ќе заврши????
    Како што разбрав е мид-сизон финале, тоа значи дека ќе праат пауза сеа подолга па пак ќе продолжат.
    Не сум грешка вајда, цела сезона се е нарачана, и баш сега коа пркна не веруувам да ја прекнат, не вајда.
     
  2. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Не нее..мислев на сезонава дека ќе заврши т.е дека ќе прават подолга пауза па од летово или септември пак ќе ја даваат :) Си ја навикнав некако секоја среда и ќе ми фали :)

    Ајде гледај ја, па да чујам твое мислење за убиецов..

    едит: Сега видов.. Најверојатно од септември ќе продолжи, така било со првата сезона..
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  3. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Ме исплашивте со муабетот дека ќе заврши, само што стана интересна(врочем целата 2 сезона е далеку подобра од првата).Ама добро е што било само недоразбирање :) Гледам дека се зголемува кругот на обожавателки на серијава :clap: А сега мал коментар за последнава серија
    Тереза ;( Баш ми беше добар лик и супер пар со Ден.Многу ми е жал што на ваков начин заврши.И сега кој е убиецот???Кој беше тој што провали во куќата на Ребека???Ахххх не оставија со многу прашања.
    Баш ми е мило што конечно Сатн и Ема се сложуваат иако со Сатн никогаш не се знае.Жал ми е и што се разделија Ема и Тајлер, баш ми беја слатки иако се гледаше во последните епизоди дека нешто не функционира.Мене ми е одвратна оваа Ребека, значи неможам да ја гледам, ми се ежи кожата.Лорел срцка, како и збореше на Сатн :) Многу го насочија вниманието кон Тед дека можеби он е убиецот а тој сиротиот каков грев е, фацката кога ќе му ја видам, мислиш ќе заплаче.Јас мислам дека сепак Алек има вмешано прсти, иако тврди дека е невин.Ајде ќе почекаме некое време па се надевам нема многу да не гњават, дека набрзо ќе се разреши барем нешто.
     
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Предобра беше епизодава.
    Искрено мене ми беше очекувано за Тереза, некако знаев дека нема да е жива незнам зашто.
    И да кој им провали дома на крај, ау се кладам дека беше ЖЕНСКО.
    Сто посто.
    Тејер и Ема, ах мили ми се,ама џабе не го сака се гледа тоа од марс.
    Сатн и мене ми е сумјува, ептен незнам не ми е како да ќе се смири или ќе биде подобра од сеа натака.
    Тед е сумјив ептен, ама мислам дека не е он, намерно не наедуваат да мислиме на него.
    Инаку во книгите читав коментари било тотално поразлично, Сатн е умрена и Ема сеа го бара нејзниот убиец. Колку и да не ја сакам не би сакала да биде така у серијава.
    И пак Алек не е толку невин колку што се праи.
    Ах уште една па пак ПАУАЗА, ги мразам паузите.
    Што ќе глеам за тоа време бре.
     
  5. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    НЕ МИ СЕ ВЕРУВА!!!
    Тејер??? Никако неможам да сватам, а сед вртеа муаетве на јутуб дека е Тејер, зашто стануваше преочигледно за Ребека и не ми се веруваше дека така ќе остават.
    Инаку ова со Алек на крај, уф ќе преживее или не??
    Ептен добар завшреток на првата половина, сеа ќе праат долга пауза па ќе видиме што ќе биде.
    Мене ми е жал за Тејер многу, си одговараа со Ема.
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Оф леле јас па Тејлер сум го пишала :tmi:
    Јас не се изненадив многу зошто прочитав на нет нели али потајно посакував да не е он :D
    Се надевам дека нема да одат целосно по книгите зошто ќе треба и Сатн да ја умрат во следната сезона..
    И мене многу ми одговараа Тејер и Ема, штета што го одбра Итан.
    Ќе биде интересна и понатаму значи, ајде нека почне побрзо..
    :clap: за сезонава
     
  7. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Какво финале!!! :clap:
    И јас останав со подзината уста за Тејер :o .Немав ни најмалку сомнеж дека тој би бил убиецот.Ама сега кога ќе си го вратам филмот нели Алек го убедуваше да се смират.Сигурно го натерал.Знаев дека Алек не е чист како што изгледа.Мило ми е за Сатн и Ема што се сложуваат, е сега Кристен дали ќе ја дознае вистината и како ќе реагира ќе чекаме за некоја наредна епизода.Жал ми е за Џордан што се предаде на крај, само некако ме збуни со приказната за брат му, од нигде никаде ми дојде.Ајдеее сега пауза, па со нови сили понатаму ќе си продолжиме да си коментираме :lol: Се надевам само дека ќе продолжат да бидат вака добри како и досега.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  8. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Зошто на апликацијата за серии ми пишува дека The lying game е завршена???Зарем е можно да нема 3 сезона? :^)

    http://www.hollywoodreporter.com/live-f ... ame-585515 Официјално откажана е серијата :( Не е фер
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    E ја претераа годинава со сериите, зашто ја прекинаа сега, па немаше слаб рејтинг, баш читав коментари дека има доста голема гледаност.
    Глупости, а многу добро заврши 2ра сезона, непредвидливо :devil:
    Нека ја стават девојкава во друга серија да глуми баш ми е слатка, преслатка.
     
  10. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Јас цела недела сум огорчена и нервозна оти ја прекинаа серијава, значи ептен се тапа!
    Како серијата нема гледаност, па тие дефинитвно не се нормални!!! НЕ СЕ!
    Наместо да тапкат со другите серии у место можат малку да скратат и да ја вметнат и оваа во програма, дефинитвно беше интересна приказна со прекрасни глумци, а и тек најинтерсното допрва требаше да иде, кога конците ќе се расплеткуваа!
    Ги мразам!
     
    На alekce83 и Hipster им се допаѓа ова.
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    Aнушке будала си белосветска :D Ме изнасмеа!
    Тоа е луѓе, ќе напраат некоја нова сеа слична на оваа со малтене истите глумци ќе гледаме, што да кажам, а баш вторава сезона ја подобрија серијава, дури и одлична беше, за разлика како почна.
    Нече среча поштеног сериомaнијак, нече :(
     
    На alekce83 и anuskaNESTLE им се допаѓа ова.