1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажната принцеза (Sahte Prenses) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 14 јули 2011.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Кога љубовта е вистинска, фантазијата станува реалност во која слепо веруваме.
  Нејзината судбина е сурова, самохрана мајка која живее за својот син се соочува со потешкотии за да го одгледа на правилен начин. Но понекогаш и тоа не е доволно. Во моментот кога таа сонува за подобар живот, една спречена несреќа започнува нова приказна во нејзиниот живот, приказна за лажната принцеза.
  Тој, е млад и успешен бизнисмен кој е несреќен во љубовта. Заслепени еден од друг, двајцата веруваат во лагата која несакано се стори. Од сурова реалност, нејзиниот живот се претвора во преубав сон од кој тешко ќе се разбуди. Вистинска љубов родена преку лажен идентитет.
  Наскоро на телевизија Сител, "Лажната принцеза".
   
 2. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  Серијава ми изгледа интересна ќе почнам да ја гледам. Глумицава е од Време на дождови а бизнисменов секси ми делува на почетоков за понатаму ќе видиме :)
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  Пак турска??? :puke:
   
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.335
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  Филмов е само бледа,многу продолжена копија на Собарката во Менхетн. :Down: :Down:

  [​IMG]
   
 5. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  Изгледа интересен ама веке ми е преку глава од овие турскиве серии,поминаа шпанските од мода сега турскиве |(
   
 6. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.436
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  Знаев! Таа што сакаше да се омажи за тој главниот, 5 дена и го зборувам тоа на мајка ми, она вика не е! Мене за фаци она 8)

  Иначе, ќе ја ѕирнам првата епизода, сигурно и втората, ако има шмек, ок, ако не, уште една турска глупост што нема да ми тепа време |-)
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 7. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  Пак турска серија |( Дома сигурно ќе ја гледаат, а јас не верувам, изгледа интересна ама веќе аман од турски серии па уште и сихронизирани :^).

  А од кога почнува или веќе е почната? онака од радозналост 8)
   
 8. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  Само да не е синхронизирана. Таман си реков и турскиот јазик ке го научам од филмовиве ко шпанскиот ама ме зезнаа со синхронизацииве :D
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  во право си копија е од филмот но ја сепак ќе ја гледам затоашто ја гледав првата епизода на интернет и ми се допадна иначе серијава почнува од вторник и ќе ја има само вторник и четврток во 18 и 50
   
 10. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  Баш ме интересира какво ќе е филмчево, убаво или некое безвеза :lol:
  Патем, додека го рекламираа филмов на Сител ми остана в ум онаа мелодијана што е додека танцуваат двајцата главни ликови (така барем ми се чини :) ).Цело време низ главава ми се врти. На јутуб се отепав од барање ама ништо не најдов :rofl: Ај ве молам ако ја најдете мелодијата да го пишите линкот.
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 11. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  http://www.youtube.com/watch?v=5D9AV41zMFY

  мислам дека е ова мелодијата ;)
   
  На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.981
  Пол:
  Женски
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  Ајде, па турска |( .
  Имаат ли памет овие од Сител? :fubar:
   
 13. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  Мора ли бе за секоја глупа турска серија што ја даваат на сител или а1 да има тема?

  НЕ,нема да ја гледам.
   
 14. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  Ке ја гледам првата епизода па ке видиме.Кога за прв пат ја видов рекамата за филмот кога таа беше облечена како слугинка веднаш се потсетив на оној филмот со Џенифер Лопез
   
 15. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.924
  Пол:
  Женски
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  хаха погледав малку како се растрчаа уште на почетокот сите негде трчаат :D
  и да ги хејтам овие од сител со таа синхронизација :devil:
   
 16. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.483
  Допаѓања:
  2.934
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  Првата епизода ја изгледав. Слично (читај: исто) како „Собарката од Менхетн“ - филмот со Џенифер Лопез. |(
  [​IMG]
  Е, не ми се гледа веќе се’ исто, пак исто... Дајте нешто ново, поразлично!
   
 17. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  и јас се потсетив на тој филм кога вчера ја гледав првата епизода,ама сепак не е се исто како во филмот има и некои поинтересни делови од филмот,иначе серијава ми се допадна и ќе продолжам да ја гледам,иначе серијава мислам дека има само 11 епизоди :)
   
 18. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Лажната принцеза(Sahte Prenses) [Сител]

  Колку епизоди има серијава, знае некој?
   
 19. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.553
  Ја гледав првата епизода и дел од втората и толку крај. Ич не ми се допадна ептен е нереална, ептен предвидлива баш како шпанските серии ( знам дека е турска )
   
 20. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Ја гледам но поради глумецот :D инаку онака малку е глупа бидејки ептен е нереална но ајде се смејам на глупости :)