1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажна бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од Irena1980, 7 март 2014.

  1. Irena1980

    Irena1980 Нов член

    Се зачлени на:
    3 март 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Јас мислев дека одам во приватна болница и треба да имам прав третман ама изгледа стварно имам низок IQ кога одбрав да одам во СВ ЛАЗАР. Таму ни доктор ни сестра има. Мислам да ги тужам бидејќи ме лажеа дека сум бремена. Барем така нема да лажат други жени!
     
  2. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Што?Те лажеа дека си бремена?Алоо до кај ни стигна здравствово?Да ги тужиш под итно :@ :@
     
    Последна измена од модератор: 30 март 2017
  3. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.552
    Допаѓања:
    59.815
    До кај стигна здравството... се` за пари. Задолжително да ги тужиш!
     
  4. Irena1980

    Irena1980 Нов член

    Се зачлени на:
    3 март 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ова е страшно!!! Уште колку жени имаат излажано?!
     
  5. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.583
    Пол:
    Женски
    te gledaa na eho i ti potvrdia bremenost ili samo preku krv?Posto se desava beta hcg da e visoka a bremenost da ne postoi .Mozebi bila vo prasanje molarna bremenost? Ne gi branam samo bas me zanima kako dojde do ova
     
  6. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Не разбирам што би била поентата да те лажат дека си бремена, такво нешто не се крие, порано или подоцна ќе дознаеш (и ете дозна), а тие не добиваат ништо со тоа. Не ја знам ситуацијата бидејќи немаш ништо конкретно појаснето, но размисли можеби дошло до недоразбирање. Искрено навистина не знам зашто би лажеле, поготово во приватна болница. :^)
    Како што спомна феминката над мене, има и такви случаи, ама појасни поконкретно ако сакаш. :)
     
    На Sun&flower му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ecapereca

    ecapereca Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    473
    Да, и кај мене беше нешто сумљиво за после недела дена да се востанови дека се работело за вонматерична бременост, и тоа пак не 100% сигурни, ама сепак повеќе се мислеше дека било вонматерична и дека бременоста сама престанала проследено со спонтан. Болки никакви немав, само мало крварење. Бета ХЦГ ми беше високо, ама бременост немаше, туку како што ми рекоа само остатоци од бременост. Ова се случуваше во Систина. Можеби и овде било нешто вакво, дека и при завршувањето на бременоста, хормонот сеуште реагира некое време.
     
  8. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Можно е да правеле некаков третман за лечење на неплодност и да излезат со наводна бременост за да испадне дека третманот е успешен ,а парите не се фрлени. Во секој случај крајно нечовечно и непрофесионално ако станува збор за тоа.
     
  9. Hijabigurll

    Hijabigurll Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.176
    Пол:
    Женски
    И јас бев на лекар.. ме прегледа со абдоменално ехо кога ме прегледа ми рече 7 недели и 5 дена денеска почнав да крварам но не крварење на спонтан абортус туку на менструација.. Бев на гак ме прегледаа вагинално и ми рекоа дека плод нема. Да имав спонтан абортус ќе ме задржеа на клиника барем 1 вечер и како што ми кажуваа болките на спонтан се неподносливи. Но ете ме излажаа .. :(
    Иначе докторката се викаше Лилјана на поликлинка Бит Пазар е.
     
  10. Eni.r

    Eni.r Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    2.035
    Пол:
    Женски
    Зарем има и ова да те излаже..? Го виде ти плодот? Јас имам сликичка уште во 6та недела..не мора да имаш неподносливи болки и зошто да те задржат? Те прегледува ако има остатоци те чисти ако нема те праќа дома и тоа е тоа .. жал ми е што ти се случило ова ама мислам дека не може да те излаже барем мене не би можеле барам да видам тоа што гледа тој и да ми објасни што е што..повеќе ми личи на осудување на друг за тоа што ми се случило така ми доаѓа муабетов..
     
  11. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Ама плодот во 7 недела убаво е имплантиран и веќе има и срцева акција и како е можно да се исфрли преку менструација и да се води како биохемиска бременост...хм....
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Hijabigurll

    Hijabigurll Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.176
    Пол:
    Женски
    Не осудувам јас никого но на гак вагинално ме проверија цела матка да имаше нешто ќе ми кажеа немав ниту обилно крварење ни ништо а денеска влегов во 9 недела тоа требаше да излезе веќе како во форма на бебе ..Јас ниту испуштив нешто ниту парчиња немав.
     
  13. Hijabigurll

    Hijabigurll Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.176
    Пол:
    Женски
    Епа се тоа е грешка на докторите таа пред да ми рече дека сум бремена сомневаше во циста ми рече циста и после бремена
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    јас за првата бременост не знаев дека сум бремена но си појдов приватно во гинекомедика (мислев сепак приватна ординација нема грешка) . Брис ми зедоа вагинално ме гледаа ај реков сепак да направам рутински преглед млада.... Стигаат резултати наодот од брис чист. Вагинално се е ок на снимката точле како зрно сусамка реков ништо не е не се разбирам јас тие повеќе знаат. А менструација веќе ми доцнеше но не обрнав внимание никога не ми идела редовно. После 3 недели со болки во јајници пак приватно на ехо во мојот град. се жалам јас на болки во јајник докторката прашува ти доцни ли и викам да ама ионака никогаш не ми иде редовно. За на крај да се воспостави 5та недела бремена.

    Исто така имаше еден случај одам јас на пракса на гинеколошко и иде жена преглед и викаат циста имаш иди скопје од таму ја враќаат немаш циста бремена си па таа се враќа на карање.

    Значи чуда се докториве,стварно чоек не може да ги разбере.
     
  15. Hijabigurll

    Hijabigurll Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.176
    Пол:
    Женски
    Баш чудни. Да им се изначудеш.. ај јас мислев во сигурни раце сум бидејќи женава во години си е скоро веќе и во пензија ќе замине ама нашиве доктори баш како што кажа чоек неможе да ги разбере.
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kalinaka

    kalinaka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    597
    Допаѓања:
    2.027
    Пол:
    Женски
    Па кога те гледале првиот пат ти само што си останала бремена, а може е и сеуште да не си била затоа ништо не виделе. Инаку неделите во бременоста се рачунаат од последна менструација, во првата и втората недела воопшто нема бременост.
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Fancy_Nency 22

    Fancy_Nency 22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2021
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    Еднаш пред добивање на менструација имав многу силни болки во јајниците како и обично и дури на полноќ отидов на болница на гинекологија.Дежурниот доктор ме прегледа на ехо и на екранот видов нешто како топче .Му велам на докторот:докторе да не сум бремена и ми вика тест за бременост да си направиш шо поскоро можно е да е вонматерична бременост.Јас целата во паника правец дома и прво нешто тест за бременост направив-негативен излезе.
     
  18. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Може циста да било..
     
  19. Fancy_Nency 22

    Fancy_Nency 22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2021
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    Можно е ама тој тогаш ми рече имаш жолто тело во левиот јајник.
     
  20. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Ако било вонматерична не верувам дека сама од себе би се исчистила. Доби после тоа? Цисти може да се појават и во јајници и во матка... На ехо изгледаат баш како бременост оние водните, како сакус празен...