1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажна паника

Дискусија во 'Бременост' започната од Lacrymosa, 20 јануари 2010.

 1. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  90
  Сите сме имале периоди кога дали ради стрес, настинка или само мувата на капата сме помислиле дека сме бремени во период кој и баш не е подобен за раѓање... Ви се имаат случувано овие лажни паники? На што имате прво помислувано???

  мене прва и задња ваква лажна паника ми се деси кога штотуку почнавме со дечко ми да имаме односи без кондом, што од мувата на капата што од стрес ми каснеше цела недела... кренав невидена паника пош као студент и не ми беше баш сеедно дали сум или не бремена... ми се изврте низ глава како ќе им кажам дома... што би било паметно да направам... дечко ми нормално беше покрај мене, но кога два од три теста испаднаа позитивни ситуацијата стана прилично грозна пош јас плачев на секои 5 минути, а што е најлошо и ми се вртеше... од немај каде решивме утре дента да им кажеме дома да се спремаат за свадба и сабајлето кога се освестив црвената револуција беше веќе започната
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Maja85

  Maja85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  21
  hahahahahah crvena revolucija.Mene mi se ima sluceno ednas samo.I da ti kazam kako nalet ko nekoja kletva da me sledese.Jas ne ni pomisluvav na dobieno.se si bese okej.No pocna da mi kasni..i mene mi tekna deka vsusnost samo za eden pat jas ne sum sigurna a toj eden pat moze da bide najzafrknat...i kako sto se setam niz grad si razmisluvam i pocnaa kako poveke bremeni zeni da mi pominuvaat pred nos,kaj i da se svrtam samo kolicki deca okolu mene,prodavnici za pre mama,sisenca,kako placat deca..mislam deka togas cel svet se srusi na mene lol.Mu se javiv na deckoto da go prasam dali e siguren za "onoj " pat neli :D i toj haha ko za belja mi odgovori "neznam".kako sto izminuvaa denovite jas bev vo tolkava panika sto se ispozaboravav,duri i na majkami zdravo da i kazam.No po 3 dena heh crvena revolucija..hehe si rekov nikad vise :D ne barem ovoj period:D rano e hhh
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. alickaS

  alickaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6
  i mene mi se ima sluceno istoto i toa sega pred 2 -3 dena .............ako me veruvate nemav spieno ni jadeno kutliva so nikoj ne mi se zboruvase majka mi duri se zagrizi posto po priroda sum mnogu zborliva ne prestanuvam da zboruvam :D:D:D i toa so decko i sum uste malku 6 meseci no ziveam mnogu daleko od nego vo druga drzava i koga si bev za nova godina vo makedonija nemozevme da se iznaraduvame eden na drug i ponatamu znaete kako i sto odat tie raboti....se vrativ dve nedeli podocna pak doma a mene nikako da mi dojde da me fati crvena revolucija.....prvo vo glavata mi dojde toa deka sum ostanala bremena posto so decko imavme odnosi bez kondom 2-3 pati ....lelele mislev deka ke pludeam sama tuka.....mu kazav na nego i toj ne se protivese na nisto kaza nema problem ako ima nesto ke se zemime i gotovo a mene nikako ne mi pagase na pamet kako bi stanala majka ..............kak prvo neznaev doma kako ke kazam na majka mi posle kako ke pocnat nekoi raboti da se razvivaat pa svadbi pa ova pa ona......inaku sakam mnogu deca i nekako posle 12/13 den od ko mi kasnese pocnav da se pomiruvam so toa i rekov pa ako mi bilo pisano nema beganje ....i taka si pravime so decko mi muabet za toa kako ke napravime ovo ona planovi pocnaa da nadoagaat i pravev 2 testa edniot pokaza pozitivno drugiot negativno malku me zbunija ali nema veza toa...posle 16 tiot den od koga mi kasnese mi dojde i taka planovite ni propadnaa vo voda no sepak sega veke mie jasno deka bi bilo ubavo i toa da mi se sluci nekoj den....ostanete mi pozzz i toa e mnogu golema panika :D:D:D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Ха ха и мене ми се има случено тоа, со дечко ми се немавме видено долго и кога се видовме и двајцата не пазевме и дури следниот ден ми светна дека ми биле плодни денови и паника што да ви кажам :D па го земав дечко ми под рака и ајде по аптеки да бараме од оние апчињата "Ден потоа " ама ко за беља немаше нигде па си рековме ако се фатило нека е живо и здраво , тоа е тоа . Он дури и на мајка му и кажал па она се јави да ми каже да не се секирам, свадба ќе има, жената се израдува мислеше дека баба ќе стане . Дури ни тест за бременост не купив, си викам ај да помине некој ден да биде посигурно да не ме излаже тестот и така поминаа две недели и јас добив менструација.
  Ама интересно е кога ќе си увртиш нешто у глава и паники те фаќаат :D :D :D
   
  На Lolo5 и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.505
  Допаѓања:
  195.486
  Пол:
  Женски
  Се случува, и мене ми се случи, летоска... ми каснеше цели 10 дена што ми беше малку чудно, оти циклусот ми е редовен... ама ете, изгледа стресот и осаменоста си го направиле своето, затоа што дечко ми отиде во друга земја да работи, а не бев ни нешто сигурна дека ќе го чекам да се врати, пошто ептен тазе бевме...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  уф уф уф...еее моето изгледа најсериозно ке излезе од сево ова..Немав цели 2 месеци во меѓувреме си праев тестви и ми излагаа негативни, но мене ми се гадеше од миризби, ми се вртеше повракав, ослабнав(а на почетокот од бременост обично се слабее баш поради тие повракања и сл) се изменив во ликот и мајка ми бесе убедена дека сум трудна, а во тој период потенцијалниот татко и несака да го видам се каравме многу, незнам дали беше уз мене зошто коа спомнав абортус рече само ок ти си знаеш...а од друга страна по другари кажувал демек ако сум сакала ке сме се земеле..хорор, почнав да се осекам трудно, да ме чеша стомакот, да ми трнат градите, не спиев на стомак
  не пиев не пушев, нетрчав не кревав тешко, абее свашта..и си добив многу нормално...и после се ми се поремети..и хормони и се
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. strudla

  strudla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  7
  леле не зборувајте заљ лажна паника веќе два месеца сум во дилема али денска правев тест и ми покажа негативен, почнав да сонувам како сум мајка, си го фацам стомакот, абе што да ви кажувам, смислуав говори што ке има каѓам на моите како ке им соопштам, помислував на абортус, помислував и на тоа дека ке треба да се мажам на овие одине а колку не ми се мажи хехехехехеххехе триста глупости ми поминааа додекане направив тест, со дечко ми заневме и двајцата дека иако покрај незаштитен однос немасе ништо за што требасе да се плашиме значи не сврши во мене, заневме дека нема санси али па мислата те јаде и секојденвно мислев на тоа, а за беља децко ми отиде на раб у странство и што да ви кашувам немама веќе зборови за тоа што и како помислив, затоа најдобро е уште одма да си се направи тест и да не му ја мислис
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
  Fala Bogu ne sum bila edinstveniot panicar :D
  I mene istoto mi se sluci. Pred 3 meseci pocnavme so decko mi da imame odnos, a mene kako sto me stvorile moine za taa rabota tezok panicar sum.Kako i da e dvajctata mn pazime, osobeno on. Na krajot na minatiov mesec, normalno, si imavme odnos ama za beljata pukna.... Ali ipak on nemase svrseno i rekovme nema nisto. Amam 2 nedeli pokasno koga trebase da dobiem - nema nisto. Eve cela nedela mi kasni i sabajle zedov 2 testa i dvata se negativni...koe olesnuvanje...
  Sepak ne mi e jasno sto se slucuva...:worried:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. strudla

  strudla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  7
  знам како се осеЌаш :D мене сестра ми ме вика миле паника за тата работа, знам дека немам нисто направено со дечко ми а јас си паничам, :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. princess92

  princess92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Леле еве имало и други како мене хехехеххе :$ мене баш тоа ми се случува во моментот ми касни 8 дена ама немам никакви симптоми на бременост освен што ми касни ама пак никогаш не ми е мене редовна .... сепак ми е малку страв бидејќи со дечкоми имавме незаштитен однос ама не сврши во мене и се тешам со тоа дека неможе да останеш бремена... што викате вие девојки? најдобро е да си купам тест јас мислам :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kikisk92

  kikisk92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  luge aj pomosh so decko mi imav odnos i sea treba da dobijam a mi kasni 5 dena i me faka panika :worried: imavme seks pred eden mesec tocno den pred da dobijam i kolku so se sekavam ne mi svrsi vo vaginata ama ne sum bash sigurna dali e toa taka zashto sepak izmina eden mesec od togash i sea sum vo panika zasho uste neam dobieno nemam simptomi za bremenost a sekogash pred da dobijam me bolat gradite i sega me bolat ama eve uste nemam dobieno i mn me faka panika mu kazhav na decko mi i go prasav dali e siguren deka mi nema svrseno vo vaginata i mi rece deka e siguren ama pak strav me faka :worried: neznam shto da pravam dajte nekoj sovet zashto mislam deka ke poludam samo na toa mislam :worried:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски

  Девојче младо, ти си многу испаничена, сега си викаш: леле само да добијам ,следнот пат повеќе ќе пазам. Ама следниот пат нема да пазиш повеќе и така тоа ќе си тера. :D Такви сме ние жените, паничарки, кога ќе си увртиме нешто во глава, страшна работа е тоа.
  Уживај, само ти касни, прочитај по погоре по постовиве, нема девојка на која и се нема случено истото. Поздрав :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kikisk92

  kikisk92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  lelee daj bozhe da dobijam zashto mnogu se nerviram samo na toa mislam ke me poludi ova nekoj den :worried:pa da na skoro 90% od zhenite im se ima vakvo neshto deseno ama kako shto vikaat sekoj so svoja sreka... fala inace za ova shto mi go kazha zashto malce se potsmiriv ama se dodeka ne dobijam nemozham da se smiram :worried: :) pozdrav
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. princess92

  princess92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  леле исти случај си како мене ... и јас само на тоа мислам па можеби е од тоа се тешам бидејќи не сврши во мене и немам никакви симптоми |(
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.479
  ПРВО- СО ПАНИКА НИШТО НЕ СЕ РЕШАВА
  ВТОРО- КУПЕТЕ СИ ТЕСТ ЗА БРЕМЕНОСТ SURE CHECK се вика, и кошта околу 120 денари.Го има во сите аптеки и е доста сигурен и може да се тестирате и пред да ви доцни и во било кое време на денот!
  ТРЕТО- СООЧЕТЕ СЕ РЕЗУЛТАТОТ ОД ТЕСТОТ СО ТРЕЗВЕНА ГЛАВА.Постојат милиони начини да ги решите ситуациите во кои ќе се најдете само треба да се размислува со трезвена глава.
  ЧЕТВРОТО - НЕ ПРАКТИКУВАЈТЕ СЕКС БЕЗ КОНДОМ СО НИКОГО ИЛИ ПАК НАБАВЕТЕ СИ СПИРАЛА.Кондомор ве штити од сите болести и преносливи инфекции барем 70%, и да знаете дека можете да закачите бактерија или инфекција која што ќе ви остави трајни последици по здравјето. Ако мислите само на заштита од бременост тогаш ставете си спирала
  И ПЕТТО = ПАМЕТ ВО ГЛАВА
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.505
  Допаѓања:
  195.486
  Пол:
  Женски

  Се е ова супер, и многу убаво си го кажала, и во целост се согласувам со тебе, само за едно не. Бидејќи повеќето се девојки на форумов, ретко која родила, СПИРАЛА - НИКАКО! Таа се става само кај жени што веќе родиле, што не планираат веќе да раѓаат. Барем така беше кога јас учев за спиралата. Ама барем кондомот е задолжителен!
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.333
  Допаѓања:
  5.241
  сум имала ретко вакви паники, може би и не сум се тресела толку затоа што секогаш кога ми доцнело или сум била негде, или сум примала некакви лекарства. али пак ме пецкало но сум гледала секогаш опуштена да бидам краток разговор со дечко ми и се се решавало. знаете колку опушта да ти каже некој ако злато да ни е живо и здраво :lol: :lol: :lol:
  а знае некогаш кога ми касни а јас да се испаничам дека нели еве сум трудна и злато што ќе правиме да ми каже не ти е од мене јас не сум направил беља :lol: :lol: :lol: мислам нели тоа треба да се плашиме и нервираме само ако ни свршат а вака само џабе нервирање :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.479
  Јас поззнавам многу девојки кои носеа спирали па после тоа си родија дечиња. Спиралите се подобри од колку анти беби пилули, кои можат да имаат лоши последици.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Jesicca

  Jesicca Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Mene mi e strav da ne sum bremena.....pred da mi dojdi mn me bole jajnicite i sega mn me bolat gradite...kako i sekoja menstruacija.....a samo ednas mi se gadese...a mislam toa bese od sto ne bev jadena...treba da mi dojdi na 8 juli... i ke cekam....a mn mi e strav :worried: ....ama si vikam deka e lazna panika :)
   
  На Lolo5 и podravka им се допаѓа ова.
 20. Sunflower123

  Sunflower123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  mene vo momentov mi se slucuva mi kasni 4 dena pred 20 dena imav odnos vo neplodni denovi ama sepak se panicam mnogu.
  strav mi e test da napravam ke pocekam uste malce :((((((((((