1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажни огласи за работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од zenska, 23 март 2015.

 1. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  338
  Има сешто по светов, ама и во наша мила Македонија.
  Постирајте линкови од огласи кои ви се сомнителни.
  Јас аплицирав на оглас и човекот ми врати на порака, но многу е сомнителен. Спомнува двосмислени работи кои повеќе водат кон вулгарности. Не знам што да правам
  Дали да пријавувам во полиција? Сепак е оглас во прашање. И прилично регуларен што најмногу ме фрустрира
  Има информации во св-то затоа ми е најмногу
  Што да правам????
   
  На LadyInLove му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LadyInLove

  LadyInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  12
  Го објавив овој оглас во темата Работа во странство-измамници, а денес гледам дека повторно огласот е обновен http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1552929
  Мене ми рекоа дека местата се пополнети, а сега повторно објавуваат оглас. Ако сака некој може да се јави да праша па нека каже свое мислење.
   
 3. LadyInLove

  LadyInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  12
  Неколку пати добивав повик од скриен број од личност што прво ме испраша колку години имам, дали сум омажена, каде живеам за потоа да ми каже дека баш му требала таква девојка за работа како мене со пријатен глас за кол центар, неделна плата 100 евра:rofl::rofl:, а ако се покажеш повеќе можело и да се зголеми платата! Што да се покажеш бре му викам, ми вика во работата... ццц му спуштив
   
  На moneni му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  561
  Допаѓања:
  2.193
  Пол:
  Женски
  Пред неколку години на другарка моја и се случи нешто слично. Имало објавен оглас за Просветно дело (она што е до ЈБТ) и на крај испадна да заврши кај Мио во Папаја,, демек секретарка ЦЦЦ:x Среќа што не успеа да ја излаже.. :whew:
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.900
  Допаѓања:
  31.688
  Пол:
  Женски
  Како од Просветно дело стигна до кај Мијо во Папаја :^) :?:

  Јас би те советувала да пријавиш во полиција.
   
  На moneni и koritsaki им се допаѓа ова.
 6. Lolly$$$

  Lolly$$$ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Прстив вчера меил за работа за техничка секретсрка во самиот оглас пишува за нејзините обврски влезни излезни фактури најава одјава на вратобени и слично , добив вечерта повратен меил демек на yahoo да направам меил за да збориме на чатот ми стана сумливо но ми објасни цел концепт на работата нето плата плус проценти што платата е 400€ и тука ми стана сумливо после тоа вика не бил во скопје па морало вака но сепак тоа мене не ми е професионално дури и ме вработи демек сметај работава е завршена ја му реков ќе ми се јавите да се видиме да збориме зашто вака не ми е сигурно не направи проблем само да се врател незнам што да правам помош ? :(
   
 7. irina.007

  irina.007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  75
  Stranska kompanija vo Skopje vrabotuva tehnicka sekretarka za kancel.rabotenje,podgotovka na fakturi,arhivacija na dokum. I kompj. programi.So I bez rab.iskustvo.
  Da bide Slobodna,diskretna I fleksibilna osoba.Odlicna plata.

  Ako mislis za ovoj oglas , cista prevara koja se gleda i od samiot opis vo oglasot
   
  На moneni и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.659
  Допаѓања:
  4.266
  Пол:
  Женски
  Зарем и ова се случува со огласиве, таман мислев дното сме го допреле ама не, имало уште надолу.