1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажни оправданија

Дискусија во 'Образование' започната од 7DogWood7, 20 декември 2013.

 1. 7DogWood7

  7DogWood7 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Здраво :D
  Ја отворив оваа тема бидејки не најдов некој слична на оваа.
  Сум слушнала дека се продавале лажни оправданија е сега ке може ли некој да ми каже од која книжара или слично? :)
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.311
  Лошо си слушнала :( постои само оправдано присуство на час
   
 3. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  хахаха која е поентата да купуваш лажно кога правото е бесплатно или евентуално 50ден. кај матичниот отиди побарај си и готовооо
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.298
  Допаѓања:
  17.182
  Пол:
  Женски
  Има во Просветно дело,150 денари се, тоа се обрасци со потпис и факсимил од лекар, а ти сама си пополнуваш дијагноза и датум.
  Баш пред некој ден и купив на внука ми, второ одделение е ама нема врска, за сите одделенија и класови важат. Кога бев јас ми рекоа си имала среќа еве уште неколку ни останаа а нема да имаме нови дури до јануари. Побрзај, не чекај повеќе оди одма провери дали останале тие неколку.
  Со среќа, ти посакувам да останало некое оправдание и за тебе.
  |(
   
  На EmmA*, LittlePinky и sweet-star им се допаѓа ова.
 5. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.736
  Пол:
  Женски
  Знам за овие ни кажа класната, носеле некои такви кај нас во школо.
  Инаку,да,сигурно во книжара ќе ги најдеш. :D
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.311
  Кај е бе Тодоров да го види тој факсимил на тој лекар :?: :$
   
  На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.298
  Допаѓања:
  17.182
  Пол:
  Женски
  У фрка е сега, се спрема за дочек на нова година а плус треба да оди и кај колегите католици за Божиќ, оставете го бе дајте му на човекот да диши малце све за него сте се фатиле, знам дека воздухот не е баш за дишење ама нека подиши чоекот.
  Кога не им дава доволно плата мора вака да заработуваат лекарите, да не не се во право а? :D
  Снајди се па живеј ти е денес и снајди се па избегај од школо :D

  Се чудам кој ли ги лаже децава а и па толку ли се наивни да веруваат :D
   
  На slavica999 и LittlePinky им се допаѓа ова.
 8. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.516
  Пол:
  Женски
  Обично продаваат во книжарите што се околу школите. Проверете си :)
   
 9. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.298
  Допаѓања:
  17.182
  Пол:
  Женски
  И на Кванташки продавале 8) а на портирница во Министерство за образование давале без пари, ова сега го дознав, информација од прва нога.
   
  На sweet-star и I.want.to.sleep им се допаѓа ова.
 10. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  можеш да земиш едно од кај матичниот и после да си го ископираш колку пати сакаш :)
  јас така си направив си се обезбедив за оваа година :D
   
 11. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.516
  Пол:
  Женски
  А печатот како ќе го ископираш? :D
   
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.298
  Допаѓања:
  17.182
  Пол:
  Женски
  На фотокопир во боја :P
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.516
  Пол:
  Женски
  Да, ама ќе пројдеш со такво оправдание само ако класниот ти прогледа низ прсти.. сепак се познава дека е копирано :D
   
 14. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.416
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  A нели пишува дата на која си била отсутна? :D
  Или не? :?:
   
 15. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Додека бев средношколец нормално гледавме да фатиме кривина некоја...Сите се снаоѓаа некако само 1 неможам да заборавам.Си купил момаков некое оправдување незнаејки што и како пишува.Го носи на класниот самоуверен дека имал диареа и нешто така .. ЗАМИСЛЕТЕ класнито знаел латински и чита пред сите ... тоа било некое оправдување од гиникологија :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  Ден денес го убиваат од ремет за тоа !
  Внимавајте што купувате ,подобро искрено да се настапи и ке се оправда отколку со ситна лага да се избламирате .
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 16. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139

  секако дека пижува дата ама ќе си ја избришиш со коректор ии ке ти остани името, презимето, дијагнозата, печатот и потписот ама ич не се познава дека е копирано :)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  572
  ^ Е да бе, ич нема да се познава дека е со коректор бришано.
  Или пак професорите/наставниците се толку глупави па нема да забележат.

  Инаку има во Просветно Дело, денес баш си купив јас :) Како што кажа некоја погоре, се грабаат децава по нив, така да кој што сака со време нека си отиде да купи :) На кило се продаваат инаку, со печат, со се :)

  Инаку јас сакав 1 кило да си земам, ама вагата на продавачот била расипана и замислете, сум зела кило и 700 грама. :D

  1 кг е 150 денари :)
  И воопшто не се забележува дека се лажни :)


  |(
   
  На sweet-star и LittlePinky им се допаѓа ова.
 18. BlueHeart

  BlueHeart Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  ^Почнале на кило да продаваат? :o Јас пред некој ден три за сто денари зедов, ме излажал тој дедото а баш за фин го сметав. :fubar: :@ :wasntme:
   
 19. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.280
  Јас на времето си ги скенирав и си ги средував на компјутер и си ги печатев. :)
  Имаш и потпис и печат од матичниот лекар. Само го бришев датумот и го си пишував тој што ми одговара. :angel:
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 20. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.181
  Допаѓања:
  30.207
  Пол:
  Женски
  Едно нешто не ми е јасно што го прочитав тука, како смеат да продаваат лажни оправданија Просветно Дело, разбирам да има во некои книжарници околу училиштата, ама во Просветно Дело едноставно неможам да поверувам :x
   
  На Twinkles и Elena69221 им се допаѓа ова.