1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажни пријателства

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Donna-Basshunter, 15 мај 2011.

  1. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Секогаш имало и секогаш и ке има лажни пријателства,се додека во нашиот менталитет постои љубомора од еден на друг човек,до тогаш ке трае и лажното пријателство.А во скапаниов 21 век све е врзано за матријалното.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Zavisnaodblago

    Zavisnaodblago Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2016
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    236
    Пол:
    Женски
    Другарка.Сестра.И повеќе од тоа.Секој ден е кај тебе,јадете заедно,го користите заедно компјутерот,се караш со сестра ти поради неа понекогаш.И треба заедно да испаднете со уште едно девојче.По десет минути чекање се јавува другово девојче и ја замолува само тие две да одат.Таа без срам ми вели да не одам јас бидејќи девојчево сакало сами.Се лутам и си одам дома.Следниот ден ме моли да и простам,а јас будала и прогледувам низ прсти.И камо да беше само тоа.После тоа сто пати се има случено да не ми помогне и да не ме одбрани.Секогаш си гледала за себе.По најголемите темници сум и правела друштво да не ја изеде некој до продавница,а таа не можела да испадне за мене.Кучето кога ми избега,не можеше да ми помогне да го фатиме бидејќи ја ''болела'' ногата.Лаги со опашки,а претходно не те болеше кога трчаше.Сфатив дека ме користиш само за да ти поминува времето со мене.Веќе нема простување.Крај лицемерке
     
  3. Stories

    Stories Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2015
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    1.514
    Пол:
    Женски
    Како се имам изгорено со најдобри Лажни пријателки,што сега и на познаници дувам.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Ги имав 5-6 вакви . Од една страна најдобри другарки зад грб те озборуваат :|
    Нејсе , си добија што заслужија и ги сместив онаму каде им е место . Во МИНАТОТО :D
     
    На Tanjamm и meckicka им се допаѓа ова.
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.052
    Допаѓања:
    76.048
    Пол:
    Женски
    А кој немал искуство со нив? Точно знам кои од моите пријатели се вистински а кои не. Но какви и да се тие, јас сум секогаш фер и коректна, не можам да глумам пријателство ниту било што друго, со сите со кои се дружам, вистински сакам да се дружам, без да имам корист. Кога јас создавам пријателства, ги создавам за да траат. Ако некого не сакам не му ни покажувам заинтересираност за дружба.
     
    На Blue.Sky, КикиМаус и shz им се допаѓа ова.
  6. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Ima mnogu takvi lazni prijateli zatoa jas nemam prijateli
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  7. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Сеκаκо деκа неможат да го достигнат пρиоρитетот за κој го имат моите вистинсκи дρугаρи κој за истите и со живот би платил аκо тρеба и они за мене а овие пρијатели од κоρист што се паκ не би ги оставил на цедило а не заслужиле ни чаша вода ама паκ појаκо е од мене што да пρавам саκам да помагам а на мене господ ми помага ме штити од истите κој сум им помогнал а саκале да забијат нож во гρб на подли начини
     
    На GirlLove, Tanjamm и meckicka им се допаѓа ова.
  8. FallenAngell

    FallenAngell Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    1.631
    Пол:
    Женски
    само што видов со свои очи колку ''добри пријателки'' сум имала..ме разочараа скроз..едноставно не ме разбираат или не сакаат да ме разберат..незнам више..мислам дека 100 пати им е подобро без мене и ке ги оставам така да им биде..кога ке помислам плачам..но тоа е... :(
     
    На Blue.Sky, "Zoki", meckicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.004
    Допаѓања:
    11.124
    Многу лоши времиња дојдоа и во Македонија и сите се лажни пријатели. Вистински нема. Кога им требаш абе на глава ќе ти се качат. Во последно време се помирувам и наместо да вртам телефони па да одложуваат, да кажуваат не можам денеска на кафе, ај јутре и да ми уништат ден, одам сама и си пијам кафе во некоја слаткарница, си јадам колачи и си одам. Многу луѓе не ни заслужуваат внимание. И од колеги од сега само на дистанца. Што и да им кажете да се доверите, ако ви откријат некоја слабост само ќе гледаат да ве уништат.
     
    На Vicorial, Dark artist, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
  10. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Abe aj prijateli taka i taka veke nema ni rodnini kako sto treba na mm rodninite najbliskite site se sobrale za vasilica da pecat skara samo nas ne ne viknale ova ne im e prv pat da ne ne viknat i koga gi prasav zasto mi rekoa oti nie sme nemale deca zatoa neka molat boga i nivnite deca da ne bidat kako nas jas toa im go kazav i nesakam daimam nikakov kontakt veke so niv
     
    На Dark artist, buba4e89, FallenAngell и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.004
    Допаѓања:
    11.124
    Леле мои роднини кои долго немаа деца, други роднини правеа роденден на дете во ресторан и само нив не ги викнале и рекле после што ќе ве викаме вие немате деца. Мизерија.
     
    На GirlLove, meckicka, Згодно Момче и 2 други им се допаѓа ова.
  12. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Veruvajte taka e
     
    На Tanjamm и "Zoki" им се допаѓа ова.
  13. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.004
    Допаѓања:
    11.124
    Ти верувам ама многу е навредливо така. Луѓе без осет, без култура.
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Toa e jas im rekov samo gospod gleda se on neka vi sude
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ледена Кралица^^

    Ледена Кралица^^ Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2017
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Ај да напраиме РЕФРЕШ на темава.

    Иима ли уште некој како мене без ни 1 ВИСТИНСКИ пријател? :doh::doh:
     
    На Bella15, Justicija и Dark artist им се допаѓа ова.
  16. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    И јас сум како тебе, немам вистински пријатели на кои можам да се потпрам. Не ми треба којзнае колку, само еден вистински пријател е повеќе од доволен. Колегите од факултет се однесуваат цинично со мене кога ќе ги прашам нешто. Им помагам кога им треба нешто пошто и они ми помагаат, ама проблемот е во тоа што ме избегнуваат во последно време. Не знам зошто цело кога сум со нив ме буцкаат, си зборат во шифри , се задеваат со мене и јас им враќам со цинизам ама се си мислам дека некој ден ќе ми пукне филмот и ќе ги отерам у пм. Знам дека зад мој грб ми јадат гомна и тоа на велико, премногу се џаџментални. До пред една година престанав да се дружам со една блиска пријателка од основно. Од средно училиште имам две пријателки со кои се гледаме на кафе еднаш месечно колку да не се заборавиме и толку.
     
    На Ледена Кралица^^ му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.708
    Допаѓања:
    42.929
    Пол:
    Женски
    Ги имало и ќе ги има.Едноставно гнасен народ живее во државава.
    Сум осетила на моја кожа и реално не се замарам.Кој сака ќе се дружиме кој не сиктер очи да не му гледам.Не терам никој силом.
    Не се замарајте со непотребни и дволични луѓе.Знајте само како да се поставите со сите и топ ќе си пројдете низ животов,мој совет.
     
  18. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.500
    Допаѓања:
    33.310
    Ае жити мајка, ни еден пријател немате? ЕДЕН барем?! А не ви текнало дека можда проблемот е у вас? :^)
     
    На Nausicaa, theowndemon, Dark artist и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Јас, за жал :(:(
     
    На Ледена Кралица^^ му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.004
    Допаѓања:
    11.124
    Не викам дека немам, имам ама само една е.