Лажни пријателства

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Donna-Basshunter, 15 мај 2011.

 1. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.199
  Секогаш имало и секогаш и ке има лажни пријателства,се додека во нашиот менталитет постои љубомора од еден на друг човек,до тогаш ке трае и лажното пријателство.А во скапаниов 21 век све е врзано за матријалното.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Zavisnaodblago

  Zavisnaodblago Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2016
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  167
  Пол:
  Женски
  Другарка.Сестра.И повеќе од тоа.Секој ден е кај тебе,јадете заедно,го користите заедно компјутерот,се караш со сестра ти поради неа понекогаш.И треба заедно да испаднете со уште едно девојче.По десет минути чекање се јавува другово девојче и ја замолува само тие две да одат.Таа без срам ми вели да не одам јас бидејќи девојчево сакало сами.Се лутам и си одам дома.Следниот ден ме моли да и простам,а јас будала и прогледувам низ прсти.И камо да беше само тоа.После тоа сто пати се има случено да не ми помогне и да не ме одбрани.Секогаш си гледала за себе.По најголемите темници сум и правела друштво да не ја изеде некој до продавница,а таа не можела да испадне за мене.Кучето кога ми избега,не можеше да ми помогне да го фатиме бидејќи ја ''болела'' ногата.Лаги со опашки,а претходно не те болеше кога трчаше.Сфатив дека ме користиш само за да ти поминува времето со мене.Веќе нема простување.Крај лицемерке
   
 3. Stories

  Stories Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  963
  Пол:
  Женски
  Како се имам изгорено со најдобри Лажни пријателки,што сега и на познаници дувам.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.973
  Допаѓања:
  20.778
  Пол:
  Женски
  Ги имав 5-6 вакви . Од една страна најдобри другарки зад грб те озборуваат :|
  Нејсе , си добија што заслужија и ги сместив онаму каде им е место . Во МИНАТОТО :D
   
  На Tanjamm и meckicka им се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.734
  Допаѓања:
  54.043
  Пол:
  Женски
  А кој немал искуство со нив? Точно знам кои од моите пријатели се вистински а кои не. Но какви и да се тие, јас сум секогаш фер и коректна, не можам да глумам пријателство ниту било што друго, со сите со кои се дружам, вистински сакам да се дружам, без да имам корист. Кога јас создавам пријателства, ги создавам за да траат. Ако некого не сакам не му ни покажувам заинтересираност за дружба.
   
  На Blue.Sky, КикиМаус и shz им се допаѓа ова.
 6. meckicka

  meckicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  1.324
  Пол:
  Женски
  Ima mnogu takvi lazni prijateli zatoa jas nemam prijateli
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 7. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.102
  Пол:
  Машки
  Сеκаκо деκа неможат да го достигнат пρиоρитетот за κој го имат моите вистинсκи дρугаρи κој за истите и со живот би платил аκо тρеба и они за мене а овие пρијатели од κоρист што се паκ не би ги оставил на цедило а не заслужиле ни чаша вода ама паκ појаκо е од мене што да пρавам саκам да помагам а на мене господ ми помага ме штити од истите κој сум им помогнал а саκале да забијат нож во гρб на подли начини
   
  На GirlLove, Tanjamm и meckicka им се допаѓа ова.
 8. FallenAngell

  FallenAngell Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  1.615
  Пол:
  Женски
  само што видов со свои очи колку ''добри пријателки'' сум имала..ме разочараа скроз..едноставно не ме разбираат или не сакаат да ме разберат..незнам више..мислам дека 100 пати им е подобро без мене и ке ги оставам така да им биде..кога ке помислам плачам..но тоа е... :(
   
  На Blue.Sky, "Zoki", meckicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.332
  Допаѓања:
  6.146
  Многу лоши времиња дојдоа и во Македонија и сите се лажни пријатели. Вистински нема. Кога им требаш абе на глава ќе ти се качат. Во последно време се помирувам и наместо да вртам телефони па да одложуваат, да кажуваат не можам денеска на кафе, ај јутре и да ми уништат ден, одам сама и си пијам кафе во некоја слаткарница, си јадам колачи и си одам. Многу луѓе не ни заслужуваат внимание. И од колеги од сега само на дистанца. Што и да им кажете да се доверите, ако ви откријат некоја слабост само ќе гледаат да ве уништат.
   
  На Vicorial, Dark artist, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. meckicka

  meckicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  1.324
  Пол:
  Женски
  Abe aj prijateli taka i taka veke nema ni rodnini kako sto treba na mm rodninite najbliskite site se sobrale za vasilica da pecat skara samo nas ne ne viknale ova ne im e prv pat da ne ne viknat i koga gi prasav zasto mi rekoa oti nie sme nemale deca zatoa neka molat boga i nivnite deca da ne bidat kako nas jas toa im go kazav i nesakam daimam nikakov kontakt veke so niv
   
  На Dark artist, buba4e89, FallenAngell и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.332
  Допаѓања:
  6.146
  Леле мои роднини кои долго немаа деца, други роднини правеа роденден на дете во ресторан и само нив не ги викнале и рекле после што ќе ве викаме вие немате деца. Мизерија.
   
  На GirlLove, meckicka, Згодно Момче и 2 други им се допаѓа ова.
 12. meckicka

  meckicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  1.324
  Пол:
  Женски
  Veruvajte taka e
   
  На Tanjamm и "Zoki" им се допаѓа ова.
 13. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.332
  Допаѓања:
  6.146
  Ти верувам ама многу е навредливо така. Луѓе без осет, без култура.
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. meckicka

  meckicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  1.324
  Пол:
  Женски
  Toa e jas im rekov samo gospod gleda se on neka vi sude
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ледена Кралица^^

  Ледена Кралица^^ Активен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Ај да напраиме РЕФРЕШ на темава.

  Иима ли уште некој како мене без ни 1 ВИСТИНСКИ пријател? :doh::doh:
   
  На Bella15, Justicija и Dark artist им се допаѓа ова.
 16. Dark artist

  Dark artist Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2017
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  318
  Пол:
  Женски
  И јас сум како тебе, немам вистински пријатели на кои можам да се потпрам. Не ми треба којзнае колку, само еден вистински пријател е повеќе од доволен. Колегите од факултет се однесуваат цинично со мене кога ќе ги прашам нешто. Им помагам кога им треба нешто пошто и они ми помагаат, ама проблемот е во тоа што ме избегнуваат во последно време. Не знам зошто цело кога сум со нив ме буцкаат, си зборат во шифри , се задеваат со мене и јас им враќам со цинизам ама се си мислам дека некој ден ќе ми пукне филмот и ќе ги отерам у пм. Знам дека зад мој грб ми јадат гомна и тоа на велико, премногу се џаџментални. До пред една година престанав да се дружам со една блиска пријателка од основно. Од средно училиште имам две пријателки со кои се гледаме на кафе еднаш месечно колку да не се заборавиме и толку.
   
  На Ледена Кралица^^ му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.623
  Пол:
  Женски
  Ги имало и ќе ги има.Едноставно гнасен народ живее во државава.
  Сум осетила на моја кожа и реално не се замарам.Кој сака ќе се дружиме кој не сиктер очи да не му гледам.Не терам никој силом.
  Не се замарајте со непотребни и дволични луѓе.Знајте само како да се поставите со сите и топ ќе си пројдете низ животов,мој совет.
   
 18. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.114
  Ае жити мајка, ни еден пријател немате? ЕДЕН барем?! А не ви текнало дека можда проблемот е у вас? :^)
   
  На Nausicaa, theowndemon, Dark artist и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Јас, за жал :(:(
   
  На Ледена Кралица^^ му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.332
  Допаѓања:
  6.146
  Не викам дека немам, имам ама само една е.