1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажни хуманитарни акции

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Fallen.Angel, 10 април 2021.

  1. MacedonianHacker

    MacedonianHacker Активен член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    10
     
    На Bratot му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    13.742
    Пол:
    Машки
    Лазаров почна да добива и закани поради објавување и на други лажни хуманитарни акции.
    745.jpg
     
    На Tanjamm и marchi-cool им се допаѓа ова.
  3. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    2.702
    Допаѓања:
    9.580
    Пол:
    Женски
    Си го вмешува сопственото дете во лага, еј дете од 12,13 години го тера да лажи, па што родители се тие(facepalm)
     
    На Tanjamm и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  4. Directioner005

    Directioner005 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.341
    Читам страници наназад и не ми е јасно како ви е Лазаров крив, а не профитерскава “хуманитарна” емисија Срце на дланка.
    За последниов случај не знам што да кажам освен дека се гледа дека на жената и е потребна психичка помош, и не навлагам во детали зошто и како лажела.
    Ама ти како национална телевизија, да даваш медиумски простор на секоја будала, да “купуваш” луѓе со срцепарателни приказни, да делат од уста од своите деца за да донираат на некои таму преваранти треба кривично да одговараш.
    Телевизија треба да е издржан медиум, не треба воопшто да е под знак прашалник дали истражиле.
    Стефан ниту е ФБИ, ниту којзнае што правел за да дојде до овие информации, најверојатно малце да се потруделе ќе дошле и самите тие( а можеби и дошле?) Ама тогаш ќе немало јака емисија, патетики и ред солзи ред мрсули.. Срамота…
     
    На Tanjamm, marchi-cool, MeowMeow и 2 други им се допаѓа ова.
  5. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.021
    Допаѓања:
    10.575
    Пол:
    Женски
    Каде ги има овие информации за дали некој е осуден јавно објавени да се најдат?
    Јас најдов инфо на интернет, ама не е во оваа форма во која објавил Лазаров, туку повеќе е како известување дека не се јавил на поканата од МВР, и дека ако не се одзва пак, ќе биде спроведен, ги има со име презиме, адреса итн.
     
  6. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.553
    Гледав и јас до сега. Лазаров како лик не го поднесувам. Ама оваа Маџуни и донации што одат кај криминалец :shake:
    Инаку колку и да не го сакам (а,стварно го неќам) видеото е темелно, смирено и се е опфанато.
    Може боље е да се бави со ова место со Плевнеш.
     
    На Серотин, marchi-cool, FridaodaMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.677
    Пол:
    Женски
    Многу сме променливи како народ. Не го правдам Лазаров, лично мене може да ми биде: лигуш, антипатичен, ваков, онаков и сл. Ама колку и да не преферирам ваков лик, ако кажува нешто вистинито, ма колку и да не го сакам како појава не можам да се потпирам на субјективен впечаток. Еве нека го прави и за гледаност или популарност, нека не разбира х поими. Ме заболе дали знае што е персона нон грата.

    Не ја разбирам потребата да е поарно во заблуда да сме за вакви (важни!) теми. Оти до сега некој мрдна и нешто направи, исправи криви дрини. Тогаш нека ни е.
     
    На GirlRose и awkey им се допаѓа ова.
  8. awkey

    awkey Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    2.730
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам со тебе. Се гледа дека целава емисија е измама и буквално крадење пари и кма еден куп тука кривични дела, ама Лазаров антипатичен бил и по него дрвја и камења наместо да се направи еден јавен притисок и да се санкционираат луѓето кој го направиле и тие кои им помогнале во извршување на буквално кривично дело.
     
    На Tanjamm и eliesaab им се допаѓа ова.
  9. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.677
    Пол:
    Женски
    Се изначитав на толку многу коментари, и заклучив дека заслужуваме фејк апели. Далеку сум од тоа да го величам, ама за оваа постапка заслужува почит. Плус доста коректно видео за разлика од претходното.
     
    На Tanjamm, marchi-cool и awkey им се допаѓа ова.
  10. awkey

    awkey Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    2.730
    Пол:
    Женски
    Се согласувам потполно
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    13.742
    Пол:
    Машки
    Додека од "Срце на дланка" на Лазаров му одговорија само на ваков дрзок начин:
    953.jpg

    Тој излезе со видео за уште еден скандал:
     
    На marchi-cool, WORRIED.BT и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  12. tanjita

    tanjita Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    986
    Допаѓања:
    3.141
    Пол:
    Женски
    Уште кога излезе пред година две приказнава толку ми беше сомнителна страшно. Јас донирам кога можам пари кога облека сеедно. Сакав и на дечково по најавата да му донирам, но имав страшен сомнеж после емисијата. Штета што нема интервју со дечково да си каже, како во претходните видеа на Лазаров.
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    13.742
    Пол:
    Машки
    Кај Лазаров на стори има објавено каде што ликов после објавата му се заканува да го тргнел веднаш видеото или знаел како ќе реагира.
     
  14. tanjita

    tanjita Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    986
    Допаѓања:
    3.141
    Пол:
    Женски
    Го видов. Е сега не знам дали ќе се дрзне да тужи Џемаил.
     
  15. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    13.742
    Пол:
    Машки
    Не верувам да тужи, по неговата реакција и заканите што ги упатува се гледа дека му е страв да не се открие се ова дека е вистина.
     
    На Lija.ska и marchi-cool им се допаѓа ова.
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Детево било во затвор?

    Отворете му го профилот. :o
     
  17. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    13.742
    Пол:
    Машки
    Не ме чуди ништо, после се ова што го видов.
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Mислам дека на веб станицата на суд има. Пресуда за тој и тој, со адреса таа и таа, за дело тоа и тоа. Имам отворано такви на веб на скопските судови. А и тоа детето Емил од 12 години, нели немаа леб да јадат, како му се заканува на Лазаров дека ќе го тужи? Еејејј, дете од 12 години упатува закани кон возрасен.

    А и емисијата, клевети за институции и никому ништо. Одговорност. Да ги рокнеа сега на сите вести, како пуштаат измами во етер, да ги викнат во полиција, ќе ги видам дали ќе се дрски.
     
  19. ariel30

    ariel30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    287
    Не знам дали е за овде ама ќе споделам. Ги имаше по интернет, семејство на кое им изгоре кука во Скопје. Бараат помош за децата, немале ништо. Објавив дека сакам да подарам количка за бебе сочувана, ме контактира мајката, таа мене, не јас неа!!! Им пракам со најдобра намера. НЕ САКААТ ДА ЈА ПРИМАТ. ПА добро зошто бараат?! Јас ке си ја вратам количката, ке го платам трошокот за карго непотребен, ама ми ја убиваат желбата да помогнам!!!
     
    На marchi-cool и mira.mira им се допаѓа ова.
  20. awkey

    awkey Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    2.730
    Пол:
    Женски
    Има многу такви што само пари прибираат, а не друг вид на помош. Многупати сум сакала да помогнам со останати работи, облека јадење (не конкретно кај овој случај) но ме одбивале и ми викале ако имаш пари да ни дадеш добро ако не ништо. Ако бараш помош особено по некој ваков трагичен случај не е се во парите. Ако си изгубил се во животот немаш ни облека, ни храна, ни ништо, значи помошта треба да биде добредојдена во секаква форма. Тие пари повеќето шо ги собираат ги користат на глупости.

    Можеби веќе имале количка, не знам што да кажам друго
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.