1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажни хуманитарни акции

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Fallen.Angel, 10 април 2021.

  1. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Они двајца треба да јадат тужба за оваа злоупотреба и измислица. Ама јаки јаки се закануваат секаде со тужби на коментари негативни за нив. Се ќе биде. Голи слики се објавуваа од девојки, полицијата и име и презиме имаше и цел телеграм чет, па се заташка никој ништо не доби. Нема закон за сајбер криминал, и не можат они никој да тужат за тоа што се коментира против нив, ама тие и те како можат да го окркаат бидејќи реално пари им се уплаќани, тие работи си стојат евидентирани, измама е ова и тоа тешка. Ама приказни има, некој друг и го користел профилот на жената.
     

    Прикачени фајлови:

    На Meckicja, oblace1, Limpan и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.468
    Допаѓања:
    82.142
    Пол:
    Женски
    Јас ќе пуштев пари.(facepalm)
    Среќа оставив за денес.
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Kalina J.

    Kalina J. Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2021
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    1.010
    Пол:
    Женски
    Нека тужи бе,ако има пари да тужи 500 луге кои се против нив,и ја ги резилив у коментар и баш ми е гајле.Ќе ги тужи нив тој што гледа од горе маме им јебем,таа 5 деца има направено по цел свет,смрдла......ќе тужеле.нека тужат кога ќе одат во затвор гомна
     
    На Meckicja, oblace1, Konfetka и 2 други им се допаѓа ова.
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Профилот на Пане е лажен на Александар.
     
    На Konfetka и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  5. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.091
    Пол:
    Женски
    Како да тужи, кога они лажеле?Или систина да бидат тужени пошто ги обелодениле лагите :D
    Што сѐ не шета по светов (facepalm)
     
    На Meckicja, noteforself, oblace1 и 8 други им се допаѓа ова.
  6. Lianna Anna

    Lianna Anna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2017
    Пораки:
    2.458
    Допаѓања:
    19.574
    Пол:
    Женски
    По која основа ќе тужи и кого, луѓето што донираа? Парите да ги врати со камата! Срамота!
     
    На fana, oblace1, eliesaab и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Никогаш не би донирала ако нема сметка лично од луѓето што бараат донација.
    Дотичнава во последно време постојано објавуваше во групите Македонците во Германија, Австрија, Швајцарија а прочитав и Шведска. Значи од авион се гледаше дека лаже. Сите приказни слични и беја, демек родителите социјален случај па ај на моиве сметки донирајте :puke: никогаш не ставила слика од документ од болница. Само хитно е донирајте.
    Се надевам ќе се гонат кривично.
    Луѓе без чувство, кој знае колку пари си ставиле во џеб.
     
    На Meckicja, kukla21, noteforself и 15 други им се допаѓа ова.
  8. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
  9. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.129
    Допаѓања:
    18.390
    Пол:
    Женски
    Прочитав за оваа имаше еден куп коментари дека она и мажот се измамници, има покренато тужба против нив. Не знам кај ќе им оди душата на ваков начин да се богатат. Овој Александар го имаше на тв пред три години, сопругата што му почина на пораѓај одма после тоа се земал со оваа Радица, детето го оставил на семејството на починатата и нити го гледал нити пари давал за него. Исто и оваа само деца раѓала и ги оставала после на мажите. Оваа Радица пишувала по групите дека мажот и ја терал да прави вака за да му ги покрива коцкарските долгови. И двајцава се за затвор да скапат таму, идиоти кој на туѓа мака на болни деца сакаат да се богатат.
     
    На Meckicja, fana, oblace1 и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Која му е покојната жена? Таа од Гв или каде беше со пијаните анестезиолози?
     
    На Meckicja и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  11. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Да таа..
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Може ќе звучам брутално ама се спасиле и таа и детето од него, којзнае каков живот ќе имале со коцкар и преварант. Жал ми е за жената, многу тажна приказна..
     
    На Meckicja, Konfetka, eliesaab и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Не не, ова ќе да е друг случај. Живо бебе роди оваа жена. Детето е за жалење, баба го чувала, ама не го погледнувале. Моја грешка, не ќе да се пијани анестезиолози, друг случај изгледа, но знам дека е маж на почината родилка.
     
    На Meckicja, eliesaab и Jana06 им се допаѓа ова.
  14. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.129
    Допаѓања:
    18.390
    Пол:
    Женски
    Да, од Гевгелија е ама уште не е расчистено до крај што било причината. Жената роди живо женско бебе.
     
    На Meckicja и Jana06 им се допаѓа ова.
  15. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.786
    Пол:
    Женски
    Знам дека бебето е живо, прочитав некаде дека семејството на жената го чувале затоа реков се спасиле од него. Исто некаде читав дека криминалец бил дотичниот така да подалеку.
     
    На Meckicja, Konfetka, eliesaab и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    И јас прво така помислив, ама семејството на жената се жалат дека не им е дадено. Изгледа не го чуваат тие туку мајката на дотичниот.Тој има старателство
     
    На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Вчера видов за ова и устата си ја собирав. Мислам не сум изненадена од аспект, има луѓе шо ништо свето не држат. Ама пак дел од мене беше ко шокур. Ептен лошо. Лошо од аспект сега луѓето ќе бидат многу попретпазливи ( шо е добро и со право), ама во исто време негде кај шо вистина треба помош можи грешно да се процени.

    Па после читав на темава и видов дека не е един ваков случај и тогаш уште поќе бев ко "бездушни". Оти ова да го прајш е се сем добро. На Тви дур читав наводно за сличен ваков случај немало правда. За некој маж беше ама да ме отепаш име не памтам. Шо се претставувал како татко на многу деца. Ај сега ќе читам темава можи имате спомнато. Ама то ме тера да прашам, како е уредено кај нас ова законски?
     
  18. Kalina J.

    Kalina J. Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2021
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    1.010
    Пол:
    Женски
    Жената роди здраво женско бебе,и после 2 или 3 дена почина.....точно не се знаеше од што ! Родилката со пијаните анестезиолози беше од Дојран која почина во Гевгелиската болница пред можеби 5 години...не е ист случај тоа.
     
    На Meckicja, Konfetka, Limpan и 4 други им се допаѓа ова.
  19. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Јас па се потресов.
    Уште викам Бог да му даде здравје, греота. Бев спремна бројче за донација да барам. А тоа све лажно да ти било.. Нека им служи на чест.
    Имаше ваква слична тема мислам дека.
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Знам јас многу мала бев и една наша комшика одеше питаше и лажеше дека детето и умрело па нема пари за закоп, после од кога ја научија сите во градот почна по други градови да оди.
    А баш со оваа жена има случка дедо ми и кога кажуваше јас многу се смеев, она отишла да бара пари од него и му кажала ми умре детето и дедо и дал пари, вика утре дента јас поднапиен се враќам од кафана и го гледам детето со топка игра на улица, му отишол и го прашал ти ли си бе тоа и тоа дете, вика не ми се верува мислев дека ми се причинува, ама детето си трча и зборува, после кога ја видел нејзе се испокарал и така највеќе се расчуло дека лаже.
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.