1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лакови за нокти

Дискусија во 'Тело' започната од fashionista, 2 јули 2011.

  1. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Сакам секакви бои, понекогаш може и со дреч зелено да се налакирам :D
    Исто така понекогаш сакам да мешам бои, а понекогаш и темни или нежни бои.
    Најчесто тоа зависи од моменталната емоционална и психичка состојба. :) :D
    Ми се допаѓа и анимал принт или цветен принт на нокти. Ми се допаѓаат и нокти со светки.
    Еве некои слики од тоа што ми се допаѓа:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Meggy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lolooo

    lolooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    11
    ako ne znaes ke si kupes pecat mn e pod otkolku da se crtas i da ne ispadne nistoo isto taka jas ne biva odvaj se i nalikram kako sto treba ili vikam nekoja dr da mi gi sredi ili najdobro so pecati :)
    [mod-kirilica:1uv25g2t][/mod-kirilica:1uv25g2t]
     
  3. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    Денес си купив 2 лака од онаа минт зелена мат и со светки од есенс, ќе правиме комбинации [​IMG]
     
  4. sweetyears

    sweetyears Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    45
    Јас сакам да прашам дали сте виделе вакви печати ама како шара ?[​IMG]
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски

    Јас имам такви ама не со шара за цел нокт, туку само пеперутче, ѕвездички и сл. Не вака за цел нокт.
    Ги купив од пазар од кај мене од населба. Вакви се: (се извинувам за лошиот квалитет на сликите)
     

    Прикачени фајлови:

    • DSC00025.jpg
      DSC00025.jpg
      Големина на фајлот:
      177,9 KB
      Прегледи:
      345
    • DSC00026.jpg
      DSC00026.jpg
      Големина на фајлот:
      169,1 KB
      Прегледи:
      344
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Обожавам лакови за нокти и постојано сум налакирана. И на рацете и на нозете.
    Сакам некои јаки бои, без разлика дали е лето или зима. Исто така сакам и со црн да се лакирам.

    На рацете најчесто ќе се налакирам во една боја, па потоа на палецот и на прстот до чулчето правам или точкички или цртички некои со лак во друга боја. Маникир скоро никогаш не правам. И секогаш гледам лакот на рацете да ми одговара на облеката.
    На нозете многу често се лакирам во две бои, наизменично со еден и друг лак.

    И секако неизбежен ми е безбојниот лак т.е. сјај кој го нанесувам и пред да се лакирам и по лакирањето со лак во боја.
     
  7. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Јас пак имам слушнато дека не е убаво пред лакирање да се нанесе безбоен лак. Доколку е оној посебен зацврснувач за нокти - да, но обичен безбоен за сјај пред лакирање не било убаво зашто полесно се лупел лакот.
    Јас ставам само врз лакот.
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Мене да ти кажам поубаво ми е прво со безбоен затоа што доколку на ноктот имам нерамнини некои, со безбојниот ми се израмнуваат, па убаво ми се нанесува после другиот лак. Башка тоа што откако почнав да ставам прво безбоен, не ми пожолтуваат веќе ноктите.
     
  9. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Е можда што викаш...
    Инаку за да не ти пожолтуваат четкај ги со паста за заби, функционира сум пробала.
    Ама јас се нервирам, во последно време ми се љуштат, тоа нели недостаток на витамини, ама баш овој период примам многу витамини, од што друго ќе да е? :^)
    Како да направам да не ми се лупат?
     
  10. VampireGirl

    VampireGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Имам еден куп лакови, во секакви бои, но користам само некои.
    Најчесто сум лакирана со црно, темно розево, бледо розево, црвено.
    Но лошо ми е тоа што кога се лупи лакот го оставам таков. Ретко се случува да го отсранам и пак да се лакирам.
    Најчесто се лакирам за некоја посебна пригода, но кога ќе ме фати мерак во денот и 2-3 пати се лакирам-бришам. :D
    Да не должам многу, не сум баш по лаковите. |(
     
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Најчесто користам темни лакови, бордо, кафеав, темно сив, тегет, црн, маслинест.Ама во лето често знам да изберам некоја боја како тиркиз, циклама, црвен, па и портокалов се случило :D Едно време купував скапи од макс фактор, буржоа, менхетн, си викав ај квалитет и право да ви кажам ич не вредат.После еден ден почнуваа да ми се лупат.Сега скоро секогаш купувам од Голден Роуз, плус имаат и голем избор на различни нијанси.Овие ми се најнови
    [​IMG][​IMG]
     
  12. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Купувам од обичните лакови од пазарче. Искрено не ми се даваат многу пари за еден
    мочан
    лак. :^)
    Имам дома скоро од сите нијанси. Сакам да експериментирам и секогаш имам нова шара на ноктите. Ме бива да црткам :D . Најомилени ми се црвениот, белиот и некоја јака рокерска шара со црно. :rock:
     
  13. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    какви се по квалитет овие од голден роуз????
    јас користам претежно од мис спорти и ок се....порано исто купував оргинали, ама кога работиш со рацете во вода и тие брзо се лупат (а најнезадоволна бев од буржоа!)... :)
    сега за летово обожавам секој ден различни, луди бои.... :D
     
  14. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Еве јас ќе ти одговорам,они е од Голдн Роуз некако многу ми се водни,што знам,јас имам посветли нијанси можеби затоа,потемните ги немам пробано.
    Инаку јас ги користам оние на Оливија и Пацифик,за 20 денари многу се убави! :geek:
     
  15. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Купувам од пазар од оние најобичните и веќе 5-6 години само со црн лак се лакирам некако најубаво ми е
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Користам ефтини лакови за нокти, по 30-40 денари ги земам! Иначе ги имам во разни бои, најчесто на нозете се лакирам во појаки бои (црвено, циклама, дреч портокалово, розево) а пак за рацете бирам понежни нијасни како сребрено, златно, бело! Иначе не ме бидува баш за шарење на нотите па затоа се лакирам обично во една боја!
     
  17. Feminkaa

    Feminkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    62
    Неможам без лак на ноктите, постојано ми се налакирани. Доколку немам многу време ги правам еднобојни, а кога имам време знам и да си поиграм и доста добро ми оди. Задоволна сум од лаковите на Голден Роуз и поголемиот дел ми се од нив
     
  18. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Со оглед на тоа што ја имам одвратната навика да грицкам нокти у последно време почнав да ги средувам и да ги лакирам.Не трошам пари на скапи лакови бидејќи сеа за сеа и ноктиве не го заслужуваат тоа,а од боички најчесто сакам црвена,црна,виолетова,темнозелена..
     
  19. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Јас ги користам 99% golden rose fantasic,за разлика од golden rose paris,овие мн подолго траат,а покрај овие користам и aura,pacific,classic. Имам огромна колекција во разни бои,и секогаш ми се излакирани ноктите...Уживам во тоа :)
     

    Прикачени фајлови:

  20. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    и мене ми се допаѓа шарава и незз од кога ја барам ама никако да ја најдам, ги нема на пазарите, ај ако некоја од вас знае нека пише кај да ги најдеме?
     
    На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.