1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лана Дел Реј (Lana Del Rey)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од JoxyTheFreak, 14 јануари 2012.

  1. humbug

    humbug Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    ДАЛИ ГО ИМАТЕ СЛУШНАТО ULTRAVIOLENCE?! НАЈСОВРШЕНОТО НЕШТО. eargasm. sad girl, old money, fucked my way up to the top, west coast, shades of cool, ultraviolence, the other woman, florida kilos, brooklyn baby, west coast (radio mix), cruel world, pretty when you cry, guns and roses, money power glory, black beauty...
    преубав албум. <3
     
    На Limonka93 и Wahnsinn им се допаѓа ова.
  2. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Дали сте го чуле ова? Совршенство.
    И овој што пее со нејзе и е дечко,не знам дали сеуште се заедно ама срцки ми се,си одговараат како Сунѓерот Боб и Патрик :inlove:
    http://www.youtube.com/watch?v=1OEron4rXfk
     
  3. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    ^
    Лана и Бари раскинаја пред неколку месеци, моментално е во врска со Francesco Carrozzini.
    Интересно што овај многу личо на Jimmy Gnecco, за кој се зборува дека е нејзината непреболена љубов и сите песни и се посветени за него. :^)

    [​IMG]

    Francesco Carrozzini.
    [​IMG]

    Jimmy Gnecco
    [​IMG]
     
    На AziskaStrslenka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    песните и се прејaки :D
     
  5. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Бомбастично блесна и се притаи. :^)
    Токму како и повеќето ново настанати изведувачи денес.

    Во секој случај, жал ми е што одамна некоја нејзина песна не била хит. Помнам, пред неколку години колку се идентификував со нејзините песни. Додека денот буквално ми почнуваше и завршуваше со нејзините песни. А да не правам муабет само колку ми беше доживљаљ кога ќе излезеше некој нов нејзин албум...Ах, времиња.
     
    Последна измена: 11 јули 2015
    На kjukli и Ketchup им се допаѓа ова.
  6. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Wahnsinn

    Wahnsinn Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    2.459
    Пол:
    Женски
    Имало тема за женава? :?: Сега гледам!! Ја обожавам многу често си ја слушам ме смирува и уживам во нејзината музика и глас :inlove::l: Новава песна треба да ја слушнам ама се знае - единствена е !
     
    На Limonka93 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. littlevampire

    littlevampire Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    699
    Пол:
    Женски
    Најголема инспирација ми е :)
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  9. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.758
    Допаѓања:
    37.839
    Пол:
    Женски
    Деновиве ја вртам стално нејзината музика, а троа ја бев подзаборавила.И се сетив дека немам коментирано во темава, а имам што да кажам.
    Девојкава има глас што на моменти ме депремира и иритира, а на моменти толку ме маѓепсува што можам со денови да ја слушам и слушам.
    Дечко ми ја откри и во тој период постојано ја слушавме Born to die и имавме добар секс на неа:lol:
    Како појава е толку мистична, секси, го има оној ретро шмек, слатка и смирена, а дива истовремено.
    А и физички е прекрасна, има уста што жими се би ја бакнувала до бескрај да сум во тие води.
    Кога ја слушам како да се наоѓам во некој живот од минатото, како да се возам во некој стар добар кадилак и ветерот да ме мава во коса, да се смешкам онака таинствено и да пушам страствено и релаксирачки...фантазии.
    Иако гласот и е онака монотон, мелодијата и текстовите и се оргазмички.
    Стварно е добра.
    Омилени ми се


     
    На Del Ray, Wahnsinn, mamma-mia и 3 други им се допаѓа ова.
  10. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Прекрасна е! Најверојатно дека и се во тој стил песните, особено ги слушам кога сум тажна или кога сум сама па све околу мене тивко и милина да ти е .. атмосфера и пол (скоро две :rofl:).
    Има нешто во нејзиниот глас она смирувачки за опуштање а пак да не е депримирачки
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Кога излезе Video Games ич не ја сакав, но потоа излезе Born To Die и почнав да ја слушам... Дека пред тоа немав слушано алтернатив па малку песните ми беа чудни и досадни но со тек на време се навикнав и едвај чекав да излезе некоја нова песна... Текстовите се... немам комемтар некои пејачи вклучувајќи ја и неа имаат такви текстови кои не би му текнале на секој. Омилени ми се: Ride, Born To Die, Live Or Die, High By The Beach... ма сите ми се омилени.
     
    На Limonka93, crazylady, Natali.3 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    На посебен начин ми е прекрасна. Елеганција и бунтовност во едно, ѝ го обожавам тој vintage стил што го гаи, како во облекување, така и ретро шмекот во нејзиниот глас и песни... Едноставно се одвојува од останатите мејнстрим селебритис, како дама од некое друго време ми е. А и нејзината музика и глас како да пренесуваат во друго време и димензија, те прават да влезеш во филм, во некоја посебна атмосфера баш како што опиша @1209. :wasntme:
    Песните не ми се за во секое време и расположение, ама кога ќе се навлечам одреден период, цело време ми се на рипит. :lol:
    Born to Die (со којашто ја запознав), Carmen и Video Games од постарите, а од поновите West Coast, High by the Beach, Terrence loves you... ми се отприлика омилените, колку да не биде дека сите ми се омилени уствари. :D :inlove:
     
    На Limonka93, 1209 и Ketchup им се допаѓа ова.
  13. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Малку „згаснав“ на темава да се вратам пак во форма како нејзин до смрт верен фан :!:
    Едвај го чекам Honeymoon, уште 19 дена, се презаситив од Ultraviolence да го ставам малце на мирување па ќе му се навратам а за тоа време да се освежам со нешто ново.. Деновиве на repeat ми се "High by the beach" и "Terrence loves you", пресреќна сум што го одржа оној dark,sadcore стил од претходните албуми.. Мислам дека станува се подобра и подобра.
    Што и да кажам малку е, да ја немаше ќе требаше да ја измислиме :D
    Никогаш не сум била фан на насилен енергичен рок и поп, нејзината музика баш ми е по моја мерка..
    Се надевам дека уште долго ќе ја краси музичката сцена со нејзината екцентричност и префинетост, навистина е посебна и се издвојува од останатите мејнстрим певачици што промовираат „музика“ за га*ови и ци*ки. :tmi:
    Инаку читам многу негативни коментари во врска со нејзините настапи во живо, но според мене доста напредува последниве години, со оваа верзија сум опседната долго време. :l:

     
    На Limonka93, Someonespecial и Ketchup им се допаѓа ова.
  14. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Иначе ме заинтересира нешто... Како што знам во новиов албум ќе ја има песната Music To Watch Boys To, a кога ќе пишеш вака на Google дава дека вака ќе биде насловен следниот албум кој ќе излезе во 2016 година... Да не знае некој нешто повеќе?
     
  15. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Новиот албум е предобар :inlove: Сите песни се преубави, поразличен е од Born To Die и Ultraviolence... Сега за сега најубави песни ми се Freak, High By The Beach, Swan Song и Art Deco.
     
  16. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Конечно од вчера истече Honeymoon. Еве веќе втор ден како си го слушам и веќе си имам омилени песни - High by the beach, Music to watch boys to, Art Deco, Salvatore, The blackest day, Don't Let Me Be Misunderstood :inlove: Пресреќна сум што го задржа онај амбиент од претходните два албуми, искрено многу повеќе потсеќа на Ultraviolence но е уште по smooth.
    Не знам што да кажам повеќе освен едно големо :clap:, Лана не престанува да ме изненадува позитивно.. Вистинско освежување е и се надевам дека уште долго ќе не почестува со овој нејзин edgy и специфичен стил, навистина музиката и е на ниво на висок квалитет над сите други.
    Добро е што секоја година почна да вади албуми, јас никогаш не би можела да се наситам од нејзината музика.
    Едвај го чекам видеото за Music to watch boys to.. Најавено е наскоро, чувствувам дека видеата од овој албум ќе бидат врвот!
     
    На Limonka93 и Ketchup им се допаѓа ова.
  17. synonym

    synonym Активен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    84
    хахаха, видео игри и плави фармерки .... хахахахахахахаххахахаха :rofl::rofl::rofl::rofl:(facepalm)
     
    На Kristina... му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Wahnsinn

    Wahnsinn Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    2.459
    Пол:
    Женски
    Најдобра е според мене нема шо.Жената е страшно нешто.Ја слушам од поодамна и највеќе ја сакааам.Инаку high by the Beach омилена од новиот,ама спотот не го сфаќам.Не можам да одвојувам уште по фејв шо ми се оти едноставно сите и ги сакам...нема утка со неа. Ме мотивира многу. Ride цела ако и го прочитате текстот 10 минути е ама е совршенство.
     
  19. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344


    Прејако...
     
    На Limonka93 и 1209 им се допаѓа ова.
  20. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.215
    Пол:
    Женски
    Не! не можам да ја слушам едноставно не ми се допаѓа тоа што го пее,песните минсе како "мртви" . Не навредувам секој си има свој вкус.
    А Лана е преубава како кукла е :inlove:
    Јас повеќе си терам на забавно 8)