1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лана Дел Реј (Lana Del Rey)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од JoxyTheFreak, 14 јануари 2012.

  1. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
  2. Saki15

    Saki15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    142
    Сакам да се надоврзам на претходниот пост :)
    Прочитав дека татко и бил миљардер, па затоа немала никакви проблеми за да стане славна. Таткои многу пари давал по телевизии и радиа да ја пуштаат за да стане популарна |(. И така стана популарна :)
     
  3. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    ^
    Е зошто?
    Ако некој има големи материјални средства не значи дека е лишен од талент.
    Јес,и го финансирал албумот. Ама не значи дека девојката нема глас и нема талент. Ги изгледав скоро сите настапи во живо и прекрасна е. Само малку ми е здрвена. Знам дека сценски не се експонира бидејќи сака гласот да и биде во прв план,но сепак треба да има основни сценски движења и похаризматично однесување на сцена. Ама добро,ваљда срамежлива е.
     
    На Cacy, Rosewood и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
  4. anamariia.x3

    anamariia.x3 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    856
    Мене ми е убава и многу ми се свиѓа нејзиниот стил,ама за гласот..не знам,некако само во една боја пее.Ги имам слушнато Born to Die и Video games и онака,добри се :)
     
  5. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Изгледа само јас не разбирам што прави и во кој филм е влезена девојкава.

    Лана, или Лизи Грант првата песна ја издава во 2008, а потоа и цел албум во 2010. По мизерната продажба го повлекуваат албумот, и ги бришат сите песни од YouTube или MySpace и Лизи Грант исчезнува.
    Сега пак се појавува и се претставува како гангстер Ненси Синатра, обична девојка од мало место, како сама пеела од 17 години, ништо не сменила на себе и случајно го запознала продуцентот кој ја открил.
    Точно, така да целата приказна и паѓа во вода.
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    да сега прочитав дека е ептен богата, и татко и ја финансирал.Jас реков дека девојкава не ми е по ќеиф, нит ја слушам, ама па, за муабетов, подобро вака, за пеење нека се форсира, отколку како парис хилтон, и компанија |( . демек Mилијардерки се, па се трескаат од земја, ништо немаат постигнато во животот освен по некој ниско буџетен порнич
     
    На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
  7. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Нема врска тоа што е милијардерка со гласот и талентот.Па не можеш да си купиш глас.Што има врска ако татко и е богат и и го спонзорирал албумот.Сепак песните се квалитетни и тоа е најбитно.

    Биберот и Кети Пери потекнуваат од посиромашно семејство а крекат како жаби.Да е како Парис Хилтон и со сила да се бута а да не ја бива тогаш ќе разберам таков став.Ама женската е редок квалитет во денешно време.Сега разбирам,не можат сите да ја сакаат нејзината музика,но дека е квалитетна никој не може да оспори.
     
  8. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    На Bright и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
  9. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Абе шо се буните,кој родител не би си го финансирал и на би му помогнал на детето? Па уште и ако има некаков талент...И јас да сум,ќе го поткрепам своето дете со тоа што можам.А Лането убаво пее сеа,не е без ич,има убави песни...

    Патем јас дојдов ради ова :) Божествено!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=2QVC__Uvd8s
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  10. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    На Bright и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
  11. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Се гледа дека девојката е поразлична од другите во секој аспект 8) :inlove: Сака поразлични работи од другите ме потсеќа на Индиго децата...Карактерот! Прекрасна е во секој случај и поразлична :inlove:
     
    На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
  12. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Ок е вака за на радивце, ми се допаѓа звукот, ама на настап што имам слушнато на јутјуб, малце ко да е слаба на пеење во живо, а и мислам ако ја слушам цел ден, со истиов тон, може на крај да ме изнервира :D
     
  13. Melody13

    Melody13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    215
    Мене ми е прекрасна, оригинална! Незнам зошто толку прашина дигате дека татко и бил незнам што, ја финансирал и слично. И воопшто не можам да ги сварам коментарите во кои е споредувана со Париз. Ве молам, од каде најдовте таква споредба? Париз и Лана, стварно никогаш нема да го разберам тоа. Не сакам да отварам уште теми, само морам да кажам дека девојкава ИМА талент, прекрасна е, стварно е иновативна и незнам, има нешто, како што беше кажано во некој пост погоре, крипи во неа, што ме влечи за да ја слушам. Едноставно се внесувам во нејзината музика. Што се однесува за настапите во живо, беше на многу претходни подпросечно, е велам не, ама последниве настапи се :clap:
    Enjoy...
    http://www.youtube.com/watch?v=K9zj3EAZ ... re=related
     
    На BeYourself и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
  14. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    со малку следење би прочитала дека и таа самата има изјавено дека татко и најмногу и помогнал особено во делот за финансиите, затоа што целиот прв албум и е финансиран од татко и. така лесно не се појавува никој од немај каде без никакви финансии и да стане некој во холивуд. јас ја обожавам значиии една од најомилените ми е, ама што благе везе си нема во живо тоа е друга работа. :)
     
  15. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Мајли па да не има благе везе во живо ???

    Значи слушнете повеќе настапи во живо па после проценете.Според мене пее убаво и во живо ама си има специфичен начин на изведба на песните а во почетните настапи и тремата си го прави своето.

    http://www.youtube.com/watch?v=r08wfT8c ... re=related
    http://www.youtube.com/watch?v=nS3Szig1 ... re=related
    http://www.youtube.com/watch?v=Hr52zTBp ... re=related

    Мене ми е ова извонредно :clap: .
     
  16. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516

    Прекрасен е спотот! Тие creepy моменти всушност беа дел и во Born to die, и ми се допаѓа и тоа многу!
    И спотот е во склоп на текстот - што МНОГУ ми се допаѓа.
    Како само глуми Лана! Како го гледа, како се заљубува, како станува целосно негова.
    Тој баш личи на Џејмс Дин, според текстот треба да е опасен, gangsta, па затоа и се крокодилите. Таа свесно продолжува да му се предава оти го сака целосно. Неговото чекање на крај ќе ја убие. Абе филм! :inlove:
     
    На glow му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Born to Die - затоа секогаш умира, во секој спот а и песните го кажуваат истото. Барем мислам дека посакува очајно многу некого, болно го сака, но не го добива, не може да го има, метафорично умира. Целиот албум е за тоа односно тоа е главниот лајтмотив :) Баш пред некој ден се замислив и ги анализирав текстовите.

    Ми се свиѓа кога и ги става прстите во грло, изгледа секси, а истовремено ја гуши всушност, по нејзина желба :)

    Ма одлична ми е, се опседнав со неа, секој ден го слушам цел албум онака од сабајле, ќе мрднам уште малку :D
    А последниов спот е стандардно, совршен. Уште повеќе ми се допаѓа што е црно-бел.
     
    На antonina и Melody13 им се допаѓа ова.
  18. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Ах...Лана. Во време кога Лејди Гага стана репер за тоа како треба да звучи и изгледа една ѕвезда (страхотно), во време кога дури и една Бијонсе почна да станува нејзина бледа копија, да прави лоши песни и да изгледа на кловн, Ријана за пажња и очите уште малку ќе си ги испирса....се појави Лана.

    Ретро - меланхолична млада дама, но сепак со современ призвук, песни што продираат во срце и те враќаат во некое друго време. Си успеа девојката, секоја чест. Едно од најпрекрасните освежувања на пропаднатата светска музичка сцена, ја обожавам. :)
     
    На BlackSwan5, Trendafilka, L-enna и 3 други им се допаѓа ова.
  19. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    океј нема да почнувам никаква конфронтација за тоа, јас го кажав моето мислење за нејзе живо.. можеби и мајли незнае да пее во живо, а можеби тебе само не ти се допаѓа
    и јас нагласив дека Лана ми е топ 5 изведувачи во секој случај
     
  20. potterholic

    potterholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    419
    Јас останав без зборови кога ја слушнав за прв пат. Се фасцинирав. Се ежам секогаш кога и ги слушам песните. И навистина е ненормално убава. И глас и стас. Така треба да изгледа и да се однесува еден изведувач, а не како овие младиве, изветреани, никакви. |( Па добро сега, и Лана се појави пред кратко време, ама навистина остави голем впечаток, кај повеќето. Едноставно, опседната сум со нејзе :D

    леле,какво гласче има кога зборува, срцка :D многу разлика има во нејзиниот глас кога зборува и кога пее.
    http://www.youtube.com/watch?v=G1F7toKvICs