1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ланчиња со имиња

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 15 јануари 2011.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Ланчиња со имиња или попознати како "Carrie necklaces" се модерни уште откако ги откри Carrie Bradshaw и ги носеше во Сексот и Градот, а потоа ги носеа многу познати ѕвезди, многу блогерки, и баш се сетив на нив кога и ги гледав новите слики на Анди нашата омилена блогерка. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  Ви се допаѓа? Би носеле вакви ланчиња?
  Кај нас имам видено само како виткаат оние од жица, што ми е ефтино многу. Али можеби и некој изработува рачно од сребро или некој друг метал.
  Би носеле ланче со вашето име?
   
  На Struma55 и VayaConDios им се допаѓа ова.
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.021
  Допаѓања:
  86.700
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаѓаат вакви ланчиња, но се е до вкусот. Мене ми делуваат ко за кученце или било кое домашни милениче , па ајде сите да го знаат името. Нека не се навредуваат тие на кои им се допаѓа или ги носат. Ми текнува на еден филм каде една девојка на себе си лепеше букви од нејзиното име и на крај излезе наопаку. :rofl: Имам и другарка носи златно вакво ланче, но не ми е убаво.
   
 3. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Јас имам, го купив во Охрид летово виткано е со две жици така убаво ми и си го носам често
   
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Парис Хилтон пример носи вакво ланче ама со натписот PRINCESS! :D
  Или носат со натписи sexy, the bitch, love you ... и слични други натписи.
  Па подобро да си го ставам името евентуално (иако и мене значи не ми се допаѓаат ланчињава), отколку да ставам натпис СЕКСИ! :rofl:
   
 5. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  Секој си има свој вкус , јас Не би носела (и мене ми асоцира како ланчињата на кученцата ) :|
   
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Мене па ми се допаѓаат многу. :)
  Иако, не би носела виткани од жица, но би сакала да имам едно од сребро или бело злато. :)
   
 7. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Со цело име не, некако не ми се допагаат баш. Но од оние со една буква имам и многу си го сакам. Моето е со буквата од мажот ми и обожавам да си го носам, особено кога сум далеку од него. ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • lan.jpg
   lan.jpg
   Големина на фајлот:
   36,1 KB
   Прегледи:
   1.519
  На Struma55, Name и LoVeR им се допаѓа ова.
 8. elenap

  elenap Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  Mean Girl филмот, плавата си го напиша наопаку за на матура.
  И јас не би носела, иако премногу си го сакам името :)
   
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Од тие што ги виткаат од тенка,слаба жица не би носела..
  А за тие поквалитетните би размислила..
  Само првата буква од името ми е некако посимпатично и сигурно не би носела такво ланче со толку долго име..Ланчето од рамо до рамо да ми е |( :D
   
 10. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Па ќе си напишеш ВИКС. :lol: :lol:
  Јас сакам да ми пише Роџер ама на белегзија. а на ланче не ми се допаѓа..
   
 11. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
  Мене не ми се допага не би носела.
   
 12. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  Имам крако име и би го носела, многу му се штосни овие ланчиња.

  Само сакам да е сребрено и буквите да не бидат многу нападни...морам да си направам.

  **Имам другарка која има вакво златно ланче , мене лично не ми се допаѓа бидејќи мразам злато....но, се со вкусот буквите се убаво изработени и си го носи често.
   
 13. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Јас памтам дека Патриција од „Не дај се Нина“ имаше вакво ланче, ама Принцес и пишуваше. :lol: :D
  Јас си сакам со моето име и на крај може еден виолински клуч. :)
   
 14. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Би носела ако е од чисто злато, по можност со кристални камчиња 8)

  :rofl:
  шала, инаку не ми се допаѓа вака со моето име, премногу ми е нарцисоидно некако.
  А би носела со некој интересен натпис, сигурно не принцес, туку нешто така по јебо да делува :D
   
 15. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  Се согласувам со старфиш..не би сакала да ми го пишува името, но би сакала да имам такво ланче со некој друг натпис :)
   
 16. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Цело име не, ипак не сум во војна па да носам таква идентификација за да ми го најдат телото. :D

  Иницијал да, имам златен привезок со почетната буква, прекрасно изработена, не го симнувам од мене.
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Глупи ми се. Ич не ми се допаѓаат, лани другарка ми од на одмор купи за цело семејство од тие со танка жица што ги прават, и гледам сестра и и ден денес го носи |( Можда на некој му се симпатични, ама мене ми изгледаат ко за дете од 10-11 години. :wasntme:
   
 18. MileyCyrus1Fan

  MileyCyrus1Fan Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  130
  Јас имам такво ланче. Но не со моето име туку пишува Мајли Сајрус :DНе сакав со моето име оти многу си го мразам (Фросина) :swear:
   
 19. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Не ми се допаѓа воопшто и никогаш не би носела. До вкус е нели?
   
 20. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Што знам, како куче ќе се чувствувам со вакво ланче. Нели на нивните, колани...најчесто има имиња. :D :D
  А за...иницијали, да, можно е.
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.