1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ланчиња со имиња

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 15 јануари 2011.

  1. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Princess бе! :D ако видам некоја кај нас со нешто вакво ептен ќе си се изнасмеам
    Тие со името симпатични ми се, ама ко за на филм, ете на Кери ми се свиѓа, или некоја друга ѕвезда. Ама вака не ми се свиѓа, повеќе ми е тинејџерска работа
     
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Па и не ми се допаѓаат . Со иницијали да е да , ама не од тие жиците што се виткаат . Многу глупо ми изгледа така . Тоа е повеќе за кучиња :lol:
     
  3. Incroyable

    Incroyable Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    31
    Може ги носат не викам не.. Јас дури имам добиено на поклон. Ама искрено, никогаш не би носела нешто такво. Што сме ние, малоумни ? Па ако неможеш да си го запамтиш името погледни надоле. Може да носиме и алки на кои што ќе ни ја пишува адресата, за сваки случај..
     
  4. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Како помала сите од класот ги гледав носеа едни како белегзици (подобро кажано,тоа беше како гума) со името или прекарот :D Сите скоро имаа ама јас не сакав.Ете сега можеби ланчињата се во мода.Сепак,не би носела вакво со моето име.Инаку баба ми пред неколку години ми купи буква М од бело злато и често си ја носам на ланче :) Би сакала повеќе вакви да имам да си ги менувам,но целото име,НЕ!
     
  5. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Мене ми се допагаат. Не онака баш за секој ден али сепак.. имам едно со моето скратено име,не целосно оти е предолго :D , подарок ми е од една пријателка на мајка ми, али со она витканоно сребро..точно дека оние цврстите се подобри и сигурно поскапи, али мене и ова не ми е лошо.
    Иако би преферирала ланче само со првата буква од името, али сепак, и тоа ми се допага..
    се си е до вкус де... :lol: :)
     
  6. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Сеа ми текна дека всушност и јас летово носев ланче со името :lol: Ама не беше вакво, туку оние што се плочките (од војната во виетнам коа бев :) ) и на него го имаше изгравирано името мое и дата на раѓање, го добив на поклон ама треба убаво да го фатиш да прочиташ, инаку вака не се забележува
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Кога ќе се запознавате со некој и тој како се викате и вие еве читај на ланчево :D
     
    На blueeparadise и Name им се допаѓа ова.
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    ^^А бе практично е... ако се запознаваш со некој симпатија, па се блокираш, црвенееш, не можеш да си се сетиш на името, па секоја помош е добредојдена :lol: :lol: :lol:

    Искрено, мене не ми се допаѓаат многу... јас и онака многу ретко носам накит околу врат.
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  9. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ако се викаш Елизабета, Ана-Марија, Александра ... името рамо до рамо :D

    Еве не мора да е име овие би ги носеле со некој збор?

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG] :rofl:
     
  10. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Јас би го носела тоа со PEACE сребренкото, ама без знакчето со циркони.
    Интересно ми е :)
    А баш сега ми дојде идеја, дека ако некогаш носам , може СТАРФИШ да ми пишува, со мала ѕвездичка до него. Потсетник на Фемина за цел живот. А зошто па да не? :wasntme:
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Кога бев мала комшивката ми донесе од Грција ланче со моето име го поносив неколку дена и толку... :D Сега не би носела со цело име, а си носам привезоче од злато со првата буква од името многу убаво изработена и би носела со иницијали.
     
  12. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Со цело име не би носела, ама со една буква - да :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  13. KrystalTears

    KrystalTears Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    29
    Со моето целосно име не би носела затоа што е долго но сепак не предолго. Можеби само со една буква. :)
     
  14. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Ако не е добро изработено може да излгеда многу ефтино и грдо, првата буква би ја носела, цело име не. Ч)
     
  15. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Има вакви ланчиња со имиња во Рамстор, само што се пластични и така поголемки. Џоа регистарски таблички. :D Пишувани се на кирилица, јас сакав да си купам, ама се предомислив, а башка што мислам и дека го немаше моето име. А и скапички се... 450 денари за ништо.
     
  16. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Не ми се свиѓаат ланчиња со целосно напишано името. Ама би носела со една буква само, да.
    Или евентуално да ми стои "bitch" :rock: :D
     
  17. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    лооол бившиот ми купи ланче со моето име кога беше на одмор леее ко го видов ми се крена косата џоа американско куче бев :puke: така да не го носев ама ич сега сигурно го краси алинци :lol: :lol: :lol:
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    А ова? :)
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
    На cindy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Јас имам едно ,ми го правеа во охрид ама уште кога бев основно :D ,лично не ми се допаѓа да си го шетам името,иако сум го носела тогаш :$ ,можеби само почетната буква на името да си ја набавам,ама тоа ланченце ми стои како сувенир :)
     
  20. Biggie

    Biggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    62
    И јас не би носела лакчиња со цело име, но со почетната буква да. Имав едно такво, но ми се скина и од тогаш си немам купено повторно.
    Последните постираните прстени јас не би ги носела. Некако не ми изгледаат убаво на раката. Премногу се гломазни. Не дека не сакам прстени, напротив. Но ови не ми се допаѓаат. А белегзиите може. Многу ги сакам и обожавам на пример на една рака неколку тенки или општо, белегзиите ми се бендисуваат.