1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ланчиња со имиња

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 15 јануари 2011.

  1. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Леле мене пак ептен ми се селски тие работи . Порано имав купено една нараквица од Белград ама не ја носев. Може да земам нешто со име на некој мој идол или фудбалски тим ама како ланче сигурно нема да го носам
     
  2. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Сакам вакво кај да најдам...преубаво е
     
  3. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    ...Георгина, куц куц...на , ела куцооо :D Ете баш на тоа ме асоцираат...

    Пред една година либенце, ми купил од Плоштад, некој човек ги правел со некоја ефтина жица...сакало момчето ми да ме изненади, и секкао дека ме изненади колку излитен вкус има :D Секако дека се заблагодарив, ама го ставив на едно мое меченце дома..му викам вака подобро изгледа :)

    Не ме бендисуваат, ме потсетуваат на некоја подвижна реклама...ама до вкусот си е нели ;)
     
    На Belieber163 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.824
    Пол:
    Женски
    од оние од жица што се буквално дефинитивно едно големо НЕЕЕЕЕ!!!!!!! ама од оние подебелите да , ми се допаѓаат, пример повеќето што ги има постирано россонерка ми се допаѓаат и би ги носела, како и прстенчињата преубавки се иако не сум нешо мн по прстените
     
  5. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Многу сакам едно вакво. Прошлото лето во Охрид си зедов едно од тие што ги правеа на улица =)
     
  6. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Ма не ги мерачам ваквите ланчиња многу-многу, додуше имам едно вакво изработено во Дојран од жица, од оние што ги прават на улица ама тоа колку за спомен го земав, не дека го носам зашто стварно ми личи многу ефтино и ич не ми се допаѓа, баш и се прашувам зашто воопшто си го купив..
    А би носела некое убаво изработено ланче со моето име или првата буква од името, може да биде сребрено или златно. А ми се свиѓаат и оние со интересни натписи, сега сигурно не би си ставила princess, не сум воопшто по такви да ги наречам, girly натписи, би стаила нешто по гангста, рокерско, раперско.. Што ја знам. Би можело да ми пишува rock, fuck :$ како ланчето на Аврил што го носи на видеото од What the hell, или некое такво, немам идеи сега.


    [​IMG] :D

    А и може ќе си земам некое вакво ако најдам во Скопјево. ^_^
     
  7. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Не ми се допаѓаат, како ланче за куче уште тел. број да напишат одоздола за случајно да не се изгубиш...
    Се продаваат во Рамстор со големи букви, пластични и бижутерија...
     
  8. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Имам ланче со моето име. Го купив кога бев на саем на книгата, надвор еден човек стоеше и правеше :)
     
  9. Arris

    Arris Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    22
    Ланче направено од ефтина жица, НИКАКО! Но за ланчето како што е постирано од rossonerka во стилот на Carrie Bradshaw би носела дефинитивно со целото мое име премногу ми се свиѓа, може да е сребрено, златно или бело злато...сеедно! :D
    Ќе се извинам ако сум оф-топик, дали некој знае каде можам да си најдам или направам такво ланче, можеби по златариве ќе ми направат специјално ?? :)
     
  10. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Ми се допаѓа ланчево ама јас ако си земам ќе им речам Вентворт да напишат :lol:
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Оние од жица што ги прават ми се смешки живи и ми се чини само дечињана мали ним им се радуваат. Додуша би купила од нив, ама не името да ми го „извитка“, туку нешто друго...
    А инаку златно или сребрено ланче со моето име не би носела. Некако ми е... глупаво :^) да си го шетам името на гради, како личната карта да сум си ја залепила. Една буква е доволно.
     
    На Belieber163 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Ако е од сребро би го носела или бело злато а тие од жица се глупави многу....Сепак овие ланчња се прославија Од Кери...а исто така од неа се прослави и носењето на прстен на ланче....што јас го носам постојано и ми е многу јако необично и посебно.. :)
     
  13. CrAzYShAkA

    CrAzYShAkA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    65
    сакам таквоо ланче ко што постирала рассонерка ама не од зица од сребро или од златоо кај можам да си направам таквоо ланче кажетее миии :)
     
  14. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    ми донесоа за роденден ланче од тие со жица што ги прават и мене лично ок ми се ... ама многу подобро би било ако се како ова на сликава и со долго синџирче , да би било такво многу почесто би го носела :)
     

    Прикачени фајлови:

    • np033_1.jpg
      np033_1.jpg
      Големина на фајлот:
      18,6 KB
      Прегледи:
      220
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Ланчинава се интересни ама јас моето име да го носам, нејќам... Имам некое такво ланче со поинаков натпис.
     
  16. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Ни мене не ми се допаѓа. Од истата причина... ај сега ќе носам ланченце на врат ко некое кученце и сите да ми го знаат името, како да сум кој знае која :^) и кај нас ги прават од жица, прават и нараквици од гума и одозгора бодат метални букви- ти го пишуваат името. Не ми се допаѓаат таквите работи, ниту пак оние слични на нив. На пример тетоважите. Во мојот град во последно време сите си го тетовираат името на рака под лактот :puke: хит стана... А на почеток на летото сретнав еден мој школски до 8 одд. Тој си испечатил мајца со негова слика и со огромни букви му беше испечатено и името СТЕФАН :rofl:
     
  17. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    јас имам вакво но не со моето туку со името на дечко ми :$ го купив на почетокот на нашата врска, поточно кога веке идавме 3 месеци, така исповозбудена, заљубена а и малечка бев бе :lol:
    али до сега ич не го имам ставено. не дека ми е грдо или нешто така, али незнам :?: си стои така во кутијата за накит, не верувам дека некогаш ќе го ставам
     
  18. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    имам такво од охрид го земав од Св.Наум да му се порадувам и тоа жицата ми се исповрте па сама го правев ee вакво е: иначе сакам ланчиња со имиња интересни ми се ако најдам негде вакво ке си купам :!: :)
     

    Прикачени фајлови:

    • Custom-Name-Necklace.gif
      Custom-Name-Necklace.gif
      Големина на фајлот:
      47,3 KB
      Прегледи:
      174
    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      10,9 KB
      Прегледи:
      174
  19. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Мислам дека носејќи го би се чувствувала како вдомено милениче :?: така да... не
     
    На imelda му/ѝ се допаѓа ова.
  20. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Можеби порано овие ланчиња беа хит, ама сега им помина модата, не би носела и не можам да ја сфатам логиката на носење ланче со името?? :?: