1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лајтмотив

Дискусија во 'Канта' започната од dumbal, 3 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. dumbal

  dumbal Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  Почитувани кој е вашиот лајтмотив, баш ме интересира :!:
   
 2. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  691
  Пол:
  Женски
  лајтмотив за што?појасни ако сакаш.
   
 3. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  и јас не разбирам :?: објасни малку :$
   
 4. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Не разбирам што бара темава во категорија СЕКС?
   
 5. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Јас како што разбирам лајтмотив е некоја мисла која ве мотивира, ве придвижува, ве крева кога ви треба енергија и мотивација за нешто. Мисла која ве движи и ви помага да останете активни дури кога сакате само да се пасивизирате и се чувствувате без енергија и воља за ништо.

  Мој лајтмотив се моите сакани луѓе и задоволствата со кои си се наградувам. :)
   
 6. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Да тоа е јасно и јас на тоа помислив, меѓутоа изгледа Думбал нешто друго сака да не праша штом е ставено кај сексот. Незнам, може и не? :?:
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.095
  Допаѓања:
  61.990
  Пол:
  Женски
  Може сакал да праша кој е вашиот лајтмотив за сексот :D
   
 8. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.026
  :rofl: :rofl: мојот лајвмотив за секс е секс со мотив за живот :rofl: :rofl:
   
 9. dumbal

  dumbal Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  прво се извинувам за мојата тема сум ја ставил во секс(без никакви предрасуди), дури одпосле приметив дека сум згрешил :!:
  За сите што не знаеле што е лајмотив(видов во постовите на некои членови не им е познат овој мотив??).
  Ќе бидам краток за одговор на поимот.Лајтмотив според мене е поим поврзан со вашата инспирација 8)
  Поздрав :D
   
 10. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  691
  Пол:
  Женски
  и ако не е во темата секс дали да коментираме или ќе ја префрлиш во друга тема?
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.095
  Допаѓања:
  61.990
  Пол:
  Женски
  Па инспирација за сексот :D Лајтмотив |(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.