1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лд Пистолеро- Пеше

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од booba, 31 август 2013.

 1. booba

  booba Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  226
  Лд Пистолеро е македонски рапер.Според мене еден од најдобрите на Балканов.Какво е вашето мислење за него и дали воопшто го слушате?

  http://www.youtube.com/watch?v=aDDzfLc1F74
   
 2. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  107
 3. booba

  booba Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  226

  Страјк според мене е ѕвериште, исто така и Тонио Сан е мн добар!
  На песнава од Страјк секогаш пуштам солза...

  http://www.youtube.com/watch?v=_9Qf1f15KeU

  Убива болест, но убива и љубов... :up:
   
  На TheRGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  107
  ^ Најдлабоки лирики има Страјк, особено у албумов Кутија, кине..
   
  На booba му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Страјк,Пистолеро,Тонио Сан,реални лирики ептен.Не ги слушам често,ама добри се.
  Ова...

  www.youtube.com/watch?v=MZe4GeiYd8k Незнам кој дел да го извадам,едноставно се си е таман..
   
 6. icona.pop

  icona.pop Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2013
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  27
  Добар си е Пеше а и цела Легија укупно, растев со нив и САФ.
   
 7. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  66
  На цела група Легија им симнувам капа, особено на Тонио Сан, Страјк и ЛД. :rofl: