1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Леблебии

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од tropical, 19 јуни 2012.

 1. tropical

  tropical Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  61
  вака да си кажам прво дека сум на диета..ии покрај тоа што во овој период има што да се јаде диетално..почнав да јадам и леблебии.. :?:
  но. :!: сакам да знам како делуваат тие врз организмот, дали се штетни за јадење а знам дека не содржат калори.. :^) ај ве молам мислење..за ова :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.327
  леблебии

  Прекрасни се за дијареа и добри за запек
   
  На LittlePinky и tropical им се допаѓа ова.
 3. stefiy

  stefiy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  71
  коа ке слушнам леблебии ме потсетува на тоа што мајка ми му викаше на татко ми
  Тебе и леблебија да ти дадеме ке се накапеш
  Инаце мене убава ми е :D
   
 4. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Ми се допаѓаат :)
   
 5. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не содржат калории,инаку добри се за се често си ги користам :)
   
 6. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.975
  Допаѓања:
  16.460
  Пол:
  Женски
  убави се онака кога нема што да се грицка :lol: ама неми се нешто посебни :D
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  Ja обожувам, ама не треба да се претерува :)
   
 8. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.157
  Допаѓања:
  14.164
  Пол:
  Женски
  Искрено, и не ги сакам многу. Но, добри се за стомак.

  Порано ги викав блеблеблии. Иако, ни сега не сум ништо поарна...
  Или ги викам леблеблии, или пак леблебии ама со многу чуден акцент.
  Како да се пишува леб-лебии. Многу чуден збор. :D
   
 9. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  Убави ми се. Така некогаш навечер кога ќе ми се пријаде нешто си земат од нив и си мезам :lol:
   
 10. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Многу се здрави ,содржат протеини и се лесно сварливи ,помагаат против диареа и имаат одличен вкус.
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  4.175
  Пол:
  Женски
  Ретко ги јадам
   
 12. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.653
  Допаѓања:
  12.207
  Пол:
  Женски
  Леблебија јадам со суво грозде и многу ми се допаѓа :D
   
 13. sagapo

  sagapo Активен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  многу се здрави мене ми се препорачани за мојата исхрана..
   
 14. Westlife

  Westlife Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  617
  Туф туф ммм..посебно да се посоленки :)
   
 15. V.e.n.e.r.a

  V.e.n.e.r.a Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  17
  Делам мислење :)
   
 16. Taylor97

  Taylor97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  642
  Убави ми се ама многу време ги немам јадено, утре сабајле ќе си купам :D
   
 17. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.906
  Допаѓања:
  10.047
  Убави се, солени, печени. И хранливи се...
   
 18. tofi

  tofi Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  13
  Многу сакам леблебиа со суво грозје.
   
 19. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Убави се и јас сакам да ги јадам со суво грозје. :D
   
 20. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  937
  Пол:
  Женски
  Леблебии највеќе сакам да ги јадам со суво грозје! ;) :inlove: Такви ги обожавам! :* :inlove: