1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Левитација-лебдење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Responsible, 22 јули 2011.

 1. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  434
  Пол:
  Женски
  Верувате ли во тоа дека човекот е способен да лебди без да се допира до земјата?

  Јас мислам дека тоа може да се постигне само со хипнотизирање на луѓето околу магионичарот,

  Вие што мислите за ова?


  http://www.youtube.com/watch?v=xgs9fDic ... re=related
   
 2. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.380
  Не верувам во вакви работи :?:
   
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.327
  Ред Бул - ти дава крилјааа :nod:
  Да беше способен секој ќе лета и нема да оди или вози. Не верувам се се тоа трикови
   
  На selly.gomez му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Eпа кога се надувал со 50 грами холандска, има да лета, цел свет да го прелета :rofl: :rofl:
  се шалам де... :D Hе знам, го имам гледано типов, и интересно е сето тоа,
  али како и да е, не знам во што да верувам :D
   
  На rosebush му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.827
  Пол:
  Женски
  Па да може со некаков трик хипноза или нешто слично најверојатно :|
   
 6. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Живи глупости...
  Може да сонува некој само како лебди... |(
   
 7. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Кој бе не верува? Дај те ми CD од photoshop па ке видите како лебдам :lol:

  Левитација не постои буквално. Не може човекот туку така да ја совлада земјината тежа (гравитацијата) и да си лебди низ просторот.Човекот што левитира ги хипнотизира другите оклу него или прави некои трикчиња така да тие мислат дека тоа уствари левитирал. Станува збор за измама-илузија.

  Некој постираше видео од Chris Angles како лебди од една до друга зграда, епа еве да видите како Chris Angles ''лебдел'' од едната до другата зграда. :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?v=gKE0b4a9 ... re=related

  На ова видео самиот покажува некој друг трик на лебдење.
  http://www.youtube.com/watch?v=IAL-Czl5 ... r_embedded
   
 8. selly.gomez

  selly.gomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  42
  Не постојат вакви работи!!! а и овај Крис Ејнџел е измамник! Гледај те го видеово и кажете дали не е така:
  ќе забележите при крајот, кога ќе трча, од под чаршавот ќе излезе друг човек кој е облечен како него, а и се познава дека "сцената" му е наместена!

  http://www.motika.com.mk/index.php?opti ... &Itemid=23
   
 9. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  78
  Јас ја знам финтата бе :P ке се завртиш така шо ке ти ја гледет само едната нога и со таа шо ке ти ја гледет ке се поткрениш а со таа шо не ти се гледа ке стојш на прсти :lol: и така ;) инаку извинете шо ви пишам дијалектно ама полесно ми е :angel:
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Не верувам во такви работи.
   
 11. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Јас на човеков му се восхитувам.Знам порано многу го даваа на Алфа и секојдневно го пратев додуше тогаш верував во ова па брат ми ми објаснуваше дека не е вистина.За разлика од сега на оваа возраст не верувам баш во овие работи но неможам некои да си ги објаснам па се колебам дали е вистина или не :D
  А дали се вистина или не не знам само знам дека човеков е фантастичен,ризикува и знае да те остави со отворена уста :clap:
   
 12. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.183
  Пол:
  Женски
  Не е ни можно човек да лета, а камоли да се верува дека може да лета.Го имам гледано Крис Ејнџел на телевизија го даваа едно време, како си прелетуваше од едно место на друго :D Ги видов видеава постирани тука, мене тоа и претходно ми беше јасно, оти нема никаква логика дека тој може да лета, со тоа не постои можност да прелаже некого, па и уште таму каде изведуваше магионичарски работи, луѓето така фасцинирано го гледаа :D мене смешно ми беше :D Прво нормално дека за да го направи тоа, тој мора да биде врзан и да биде кренат високо, па тоа да делува демек стварно лета, второ од едноставна причина што општо е познато дека човекот не може да лета.Тие две работи ја побиваат целата таа негова манифестација, иако нормално дека се тоа трикови кој само тој ги знае, но не се нешто со кое би биле другите луѓе убедени, па дури и да се знае дека тоа е илузија.Воопшто не верувам, а нити се воодушевувам во/од тие магионичарски трикови со кои некои луѓе решиле да се занимаваат и да прелажуваат некого.Зошто објаснив претходно.
   
 13. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Човек може да лебди, па како не бре луѓе! Секој човек може да лебди....... на месечината :rofl:
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.173
  Допаѓања:
  70.035
  Пол:
  Женски
  За ова сум скептик.
   
 15. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.771
  Пол:
  Машки
  Постои али тоа е тотално владеење над материјата и просторот и само малкумина би можеле тоа да го направат исто како и телекинеза, телепатија и останатите тие моќи.
  Науката го нема докажано сеуште тоа , али според некои истражувања и логики , човекот како битие се стреми кон тие совршенства и таа еволуција би можело да настане за 1000 години , кога и самиот наш мозок би работел многу повеќе % од сега.
   
 16. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  мислам дека е тоа можно имам гледано на интернет како луѓе медитираат и наеднаш оооп и во воздух се
   
 17. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  3.985
  Допаѓања:
  47.937
  Пол:
  Женски