1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Левитација-лебдење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Responsible, 22 јули 2011.

  1. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Верувате ли во тоа дека човекот е способен да лебди без да се допира до земјата?

    Јас мислам дека тоа може да се постигне само со хипнотизирање на луѓето околу магионичарот,

    Вие што мислите за ова?


    http://www.youtube.com/watch?v=xgs9fDic ... re=related
     
  2. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Не верувам во вакви работи :?:
     
  3. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ред Бул - ти дава крилјааа :nod:
    Да беше способен секој ќе лета и нема да оди или вози. Не верувам се се тоа трикови
     
    На selly.gomez му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Eпа кога се надувал со 50 грами холандска, има да лета, цел свет да го прелета :rofl: :rofl:
    се шалам де... :D Hе знам, го имам гледано типов, и интересно е сето тоа,
    али како и да е, не знам во што да верувам :D
     
    На rosebush му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Па да може со некаков трик хипноза или нешто слично најверојатно :|
     
  6. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Живи глупости...
    Може да сонува некој само како лебди... |(
     
  7. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Кој бе не верува? Дај те ми CD од photoshop па ке видите како лебдам :lol:

    Левитација не постои буквално. Не може човекот туку така да ја совлада земјината тежа (гравитацијата) и да си лебди низ просторот.Човекот што левитира ги хипнотизира другите оклу него или прави некои трикчиња така да тие мислат дека тоа уствари левитирал. Станува збор за измама-илузија.

    Некој постираше видео од Chris Angles како лебди од една до друга зграда, епа еве да видите како Chris Angles ''лебдел'' од едната до другата зграда. :rofl:
    http://www.youtube.com/watch?v=gKE0b4a9 ... re=related

    На ова видео самиот покажува некој друг трик на лебдење.
    http://www.youtube.com/watch?v=IAL-Czl5 ... r_embedded
     
  8. selly.gomez

    selly.gomez Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    42
    Не постојат вакви работи!!! а и овај Крис Ејнџел е измамник! Гледај те го видеово и кажете дали не е така:
    ќе забележите при крајот, кога ќе трча, од под чаршавот ќе излезе друг човек кој е облечен како него, а и се познава дека "сцената" му е наместена!

    http://www.motika.com.mk/index.php?opti ... &Itemid=23
     
  9. bad-cat8

    bad-cat8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    78
    Јас ја знам финтата бе :P ке се завртиш така шо ке ти ја гледет само едната нога и со таа шо ке ти ја гледет ке се поткрениш а со таа шо не ти се гледа ке стојш на прсти :lol: и така ;) инаку извинете шо ви пишам дијалектно ама полесно ми е :angel:
     
  10. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Не верувам во такви работи.
     
  11. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Јас на човеков му се восхитувам.Знам порано многу го даваа на Алфа и секојдневно го пратев додуше тогаш верував во ова па брат ми ми објаснуваше дека не е вистина.За разлика од сега на оваа возраст не верувам баш во овие работи но неможам некои да си ги објаснам па се колебам дали е вистина или не :D
    А дали се вистина или не не знам само знам дека човеков е фантастичен,ризикува и знае да те остави со отворена уста :clap:
     
  12. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Не е ни можно човек да лета, а камоли да се верува дека може да лета.Го имам гледано Крис Ејнџел на телевизија го даваа едно време, како си прелетуваше од едно место на друго :D Ги видов видеава постирани тука, мене тоа и претходно ми беше јасно, оти нема никаква логика дека тој може да лета, со тоа не постои можност да прелаже некого, па и уште таму каде изведуваше магионичарски работи, луѓето така фасцинирано го гледаа :D мене смешно ми беше :D Прво нормално дека за да го направи тоа, тој мора да биде врзан и да биде кренат високо, па тоа да делува демек стварно лета, второ од едноставна причина што општо е познато дека човекот не може да лета.Тие две работи ја побиваат целата таа негова манифестација, иако нормално дека се тоа трикови кој само тој ги знае, но не се нешто со кое би биле другите луѓе убедени, па дури и да се знае дека тоа е илузија.Воопшто не верувам, а нити се воодушевувам во/од тие магионичарски трикови со кои некои луѓе решиле да се занимаваат и да прелажуваат некого.Зошто објаснив претходно.
     
  13. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Човек може да лебди, па како не бре луѓе! Секој човек може да лебди....... на месечината :rofl:
     
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    За ова сум скептик.
     
  15. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Постои али тоа е тотално владеење над материјата и просторот и само малкумина би можеле тоа да го направат исто како и телекинеза, телепатија и останатите тие моќи.
    Науката го нема докажано сеуште тоа , али според некои истражувања и логики , човекот како битие се стреми кон тие совршенства и таа еволуција би можело да настане за 1000 години , кога и самиот наш мозок би работел многу повеќе % од сега.
     
  16. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    мислам дека е тоа можно имам гледано на интернет како луѓе медитираат и наеднаш оооп и во воздух се
     
  17. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски