1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Легализирање на геј браковите

Дискусија во 'Канта' започната од mar17, 24 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mar17

  mar17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  107
  Шведска,Холандија,Норвешка,Калифорнија,Мексико,Британија се едни од државите каде луѓе од ист пол се шетаат заедно по улица фатени за рака,живеат заедно,секојдневно се склучуваат нови бракови и бројот се повеќе расте.
  А Албанија е на чекор до легализација ...
  Дали сметате дека и Македонија ќе стане легализирана земја за геј бракови?
  Ги поддржувате ли и што мислите за нив ?

  Не наидов на ваква тема,ако има избришете ја .
   
 2. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  95
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
 4. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.