1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Легнав со дечкото на мојата другарка

Дискусија во 'Канта' започната од nestasnica, 1 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Стварно незнам зошто пишувате уште тука... |(
     
  2. TAmari4ka

    TAmari4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    razgovaraj so drugarka ti kazi vu se kako sto e bilo .... iako ni malce ne te opravduvam :) :tmi:
     
  3. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    :| прости се од другарка ти ...прости се од добрата репутација...а со срамот веќе одамна се простивте колку што гледам..
    |( како можеше ?!?!
    како и да е ќе ти кажам само едно ..да не дај боже тоа да го осетиш на твоја кожа , а тркалото се врти , се се враќа БИДИ СИГУРНА ВО ТОА
     
  4. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    на девојкава не и е проблем што се еб.ла и слично..маки си нема...нејзе и е само да не остане и без таа една другарка што ја има..а секако дека таа веќе и е изгубена..што сакам да ја накодоши тој еба.о да види што е страм.. :devil:
     
  5. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    ....жените ..така деликатни створења сме , тешко се разбираме самите себеси
    причина повеќе зошто единствено женско -женски пријателства ширам само на форумов :| тажна вистина тоа ти е ..
    ама затоа пак имам најверни и повеќебројни машки пријатели за кои не мислам туку тврдам дека нема да ме остават на цедило НИКОГАШ
    ТОА ШТО НЕ ГО МОЖЕ ЃАВОЛОТ ГО МОЖЕ ЖЕНАТА
    (причина повеќе ..за горнонаведеното .)
     
  6. Ani-Honey

    Ani-Honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13

    Vaka... vo slucajov treba da si sposobna da lazes malce, znaci ti ke bidis taa koja prva ke i kaze na drugarkata za toa sto se slucuva so nejziniot decko.. znaci nema da i ja kazes na drugarkati vistinata... tuku ona sto najmnogu odgovara ona sto treba da go slusni.. znaci ke i kazes deka nejziniot decko ti se udvara deka e cuden deka nesto ti se zakanuva ( no nikako ne smees da i priznaes deka si bila so nego.. toa vo nikoj slucaj )
    smees samo da i recis deka toj ti se udvara tebe.. i ti veli nekoi gluposti vo koi ne mozis da se pronajdis. Ete taka. So srekja, se nadevam ke ja zadrzis drugarkata :) ;)
     
  7. Maca91

    Maca91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Nejkes kritiki srcka e ke gi imas... Nemas mozok jas bi ti postavila edno prsanje "Kako bi se cuvstvuvala nekoj tebe da ti naprai takva rabota a ?" Prvo ti si bez cuvstva bez srce toa ke ti go kazam VIKAS JA SAKAS DRUGARKA TI a taka i prais ne te svakam... A kako vtoro bi kazala deka si mala za ebenje ama taa si e tvoja rabota. Inaku sea koa si ja opleskala rabotaa najdobro ke bide sama da i kazes TI a ne toj... I za toa so ti se zakanuva ne misli deka te trca da kaza na devojka mu deka se ebel so drugarka i, tuka saka samo da te ebe tebe... I vsusnost ti voopsto nema srce tebe ne ti e ni gajle za drugarka ti tuku se sekiras da ne ostanes sama... Epa duso sta ste trazile to ste dobili... pozz
     
  8. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Приказнава што ја прочитав среќно би завршила само ако еден од двајцава ј*бачи го издаде другиот, а другаркава на која сте набиле рогови ве одј*бе после и двајцата и никад више да не ви види очи. Ете тоа сакам, зашто ни едниот заслужува прошка, а ни другиот. Жалам, ама совет немам за вакво нешто. Сто пати мери-еднаш сечи кога се работи за така деликатнии работи. АЛОООООО!!!!!!!!!! Затоа нема среќни луѓе на светов. :fubar: :fubar: :fubar: :swear:
     
  9. prettyButerfly

    prettyButerfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Najdobro da i kazes na drugarkati ako veke ne si i kazala zosto i vaka i onaka ke ja izgubis.. podobro e toa od tebe da go doznae kolku tolku ke ja namalis stetata..inaku deckoi e vistinski kreten i sorry so vaka ke se izrazam ama te izebal i te iskoristil a na kraj pa ke si ja izgubis edinstvenata drugarka..da si kazala na vreme ke si sprecela da te koristi ama toa e so bilo bilo nemoze da se smeni..vo vakva situacija i nema nekoj sovet..:(
     
  10. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    За темава не знам шо да додадам-не заслужува никаков комент.
    Само не знам шо им е на овие младиве...или гледаат многу шпански серии или стварно не знаат што е вистинска животна вредност( сигурно немаат ни слушнато за морал, другарство, искреност ... а камо ли да знаат шо е тоа) :fubar: Ц Ц Ц
     
  11. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Кој што си посеал, тоа и ќе жнее. Еб*те се и двајцата. Тоа девојче не заслужува ѓубриња во нејзиниот живот како вие. Извини, ама морав.
     
    На AppoloN и girl1985 им се допаѓа ова.
  12. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58


    Секој човек греши, така и ти.. Јас не те осудувам.. Напротив на сите оние кои те осудија ќе им речам : Зарем вие не сте грешни? Вие никогаш ли не згрешивте? Половина од оние кои те навредија ја имаат направено истата грешка, останатата половина имаат направено нешто помалку или повеќе од тоа. Јас знам како се чувствуваш, затоа што некогаш и јас бев обвинета, но проблемот беше во тоа што јас ништо не сторив, а направија како да сум имала кој знае што со дечкото. Сакаш искрен совет од мене? Најди некоја нова другарка, но пази што правиш.. А на сегашната другарка ќе мораш да и кажеш се што се случило. Раскажи и се, и речи и дека не ја заслужуваш, а можеби таа еден ден ќе сфати дека сепак ти не си главниот кривец во сето оваа, а и ќе знае каков е нејзиниот дечко! Верни другарки се оние кои ги признаваат своите грешки и лоши дела, а неверните се оние кои молчат за лошите работи а ги кажуваат добрите!
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Брееееј од кај ја ископа темава еј. До сега сигурно легнала и со дечковците на другите другарки :D
     
  14. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Јас само ќе кажам, да се засрамат сите вакви! :fubar: Дај боже со вашиот дечко да легне некоја ваша другарка!
     
    На AppoloN му/ѝ се допаѓа ова.
  15. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Многу несфатливи работи има во ова мислење. Како прво мислам дека не си толку наивна како што пишуваш и дека цело време и ти си сакала да имаш нешто повеќе со дечкото на другарка ти која што како и сама напиша го обожава. Тоа дека си мислела дека ништо нема да имате и дека дечкото те убедувал дека нема ништо да се случи меѓу вас се приказни за мали деца. Сте си знаеле и ти и тој и свесно сте си се впуштиле во авантура.
    Велиш дека ЈА САКАШ ДРУГАРКА ТИ НАЈВИШЕ НА СВЕТ! Јас само ќе речам сачувај ме Боже од вакво сакање.
     
  16. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    ТИ мавам "LIke" на идејата да се убиеш. Тоа ќе да е најубаво решение и најубав совет. :) Од такви како тебе бракови се растураат, девојчиња губат верба во лјубовта, во пријателите, во животот.
     
    На GeorGinnA и AppoloN им се допаѓа ова.
  17. sweetgirl92

    sweetgirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    1.868
    цццц..... си легнала со дечкото на другараката која тврдиш дека ја сакаш како сестра па сеа сакаш она да знае за тоа и пак да бидете тоа што сте па девојко засрамисе.... Преку глава ми е од такви другарки морам да кажам мене ми се случи тоа мојата најдобра другарка се муваше со мојот дечко ( но таа не отиде толку далеку да легне со него ) па имаше лице после тоа да доаѓа секој ден кај мене, но откако го дознав тоа од неговиот брат сега таа за мене е мртва и таа се извинуваше и тврдеше како он ја излажал и слични такви глупости но јас не и верувам на тоа затоашто не е можно некого да сакаш толку многу а да и го направиш тоа. Можеби после тоа јас раскинав со него но верувај не му се лутам за тоа ни најмалце за тоа ја обвинувам неа бидејќи он е машко посакал па добил аа ти размисли ли ти затоа што го правиш, како можеш да бидеш толку злобна и да растураш туѓи врски?!?! Со ова сакав да ти кажам дека не верувам другаркати одкако ќе дознае за ова ќе продолжи да се дружи со тебе, во зависност од незиниот карактер таква ке биде реакцијата но не очекувај во никој случај дека ќе биде добра а совет од мене пополека збогувај се со нејзиното другарство на никој не му се потребни другарки како тебе они не заслужуваат ни едно здраво а не да ја имаат таа чест да ги нарекуваат најдобри другарки :puke:
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  18. MilenkaOdStajkovci

    MilenkaOdStajkovci Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    [mod-vulgarnosti:11qq2s45][/mod-vulgarnosti:11qq2s45]
     
  19. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Еееееј па уште вика како сестра ја сакала,не можела без неа.....цццццццц,што се мора оваа Земја да трпи на себе :puke: :puke: :puke:
     
  20. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    значи, како???

    ма за другарките што ги сакам како сестри, 3 се, па не ми е ни на крај памет, ке бегам ко улава да проба нешто, и некоја од нив да биде расплакана ради мене? па ќе се убијам попрво. си се држам до тоа She's my best friend, and personally I don't think your good enough for her, but just so you know, if you break her heart, im going to break your neck. :) и според тоа не планирам сама врат да си кршам, сама на себе не би си простила вакво нешто на другарка да направам
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.