Форумџика на годината 2020

Лезбејки (The L Word) [Fox Life]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lovely, 4 јануари 2011.

 1. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.055
  Пол:
  Женски
  Во серијата се работи за хомосексуалците и за нивните љубовни проблеми и интриги кои ни малку не се разликуваат одхетеросексуалците. Секоја девојка е различна, со различна приказна, исто така има многу добри секс - сцени.
  Дали ја следите серијата?
  Што мислите за неа?
  Кој лик ви е омилен?
  (На мене Џени)
  [​IMG]
  http://www.youtube.com/watch?v=ZzKqqyYKaEc
  Песната ја обожавам...
   
  На citiesinflames и Aneta97 им се допаѓа ова.
 2. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  499
  Имам гледано една епизода, но ми се одвратни, така што НЕ БЛАГОДАРАМ!
   
 3. littlepony

  littlepony Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Во колку часот е ??
  И кои денови?
   
 4. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.055
  Пол:
  Женски
  Од понеделник до петок 00:50
   
 5. littlepony

  littlepony Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Фала за информацијата,ќе го гледам неделава,па ќе коментирам..
   
 6. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Порано имав гледано 5-6 епизоди, баш кога таа црната слабата требаше да се жени со дечко и па тогаш го изневери со таа комшиката лезбејката, па он дозна и ја раскинаа свршувачката.
  Потоа тие двете нели требаше бебе да раѓаат, сакаа да најдат донатор..
  Толку имам гледано, сега не знам што се случува.
  Интересен е филмот ако гледаме од страна на тоа дека нема многу вакви филмови со оваа содржина, но од друга страна мене ми изгледаше одвратно сето тоа, тие секс сцени.
   
 7. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.055
  Пол:
  Женски
  Со тек на сезоните секс-сцени има се помалку и помалку...
   
  На citiesinflames му/ѝ се допаѓа ова.
 8. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Го гледам понекогаш, но не ми е нешто посебно,ама добар е кога ми е досадно да има што да гледам :)
   
 9. bUnToVnI4Ka

  bUnToVnI4Ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  па добра серија... прва ваква серија да се прикажува.... би можело и на нашите програми да ја даваат :) мене навистина ми е убава серијата ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На Aneta97 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LuckyStar

  LuckyStar Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  22
  Ја обожавам серијата :inlove: ...ја гледам и до втора сезона сум стигната .. омилен лик ми е Shane :l:
   

  Прикачени фајлови:

  На Aneta97 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296

  Серијалот го добив од една моја пријателка која е БИ...
  Ми рече може некои сцени да се тешки за стомак но
  бабѕ треба да ја гледаш и прифатиш реално како двојки 8)
  Вика секој пар ја има и машката и женската страна и тоа
  ги прави мнн мнн прифатливи , но сепак треба
  да гледаш и да размислуваш дека сепак се осудени во серијава...
  Околина... Кариера... и секако таквите нешта...

  Јас искрено најмногу ја обожавав улогата на Shane но ЈЕНА
  неможев да ја поднесам - колку беше себична и болна тоа е
  нешто невидено според мене !!

  Едвај чекам продолжение- иако дечко ми е против гледање
  на овој серијал...

  п.с. мнн го сакав дрвото кое го правеше новинарката- блогерка
  ехехехех кооооолллл идеа :up:
   
 12. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.933
  Допаѓања:
  7.797
  Поглупа серија немам гледано. ;)
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.775
  Се случуваше да ја затекнам на Фокс Лајф, но не ми го задржуваше вниманието за долго, па менував канал.
   
 14. NoxEternus

  NoxEternus Активен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Јас ја гледам серијата, сега треба да ја почнам последната сезона. Серијата е нешто феноменално! И прикажува всушност, дека сите сме луѓе без разлика на сексуалната ориентација. :))
   
 15. Aneta97

  Aneta97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  13
  Значи се океј јас ги подржувам сииииите од LGBTQ и серијата ми е нешто најубаво на свет :inlove: Али човече од Џени ми се :puke: навистина она е многу злобна и користољобива,претпоставувам дека барем до сеа тоа го имаш воочено.
   
 16. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Женски
  јас ја имам изгледано цела серија, серијата не е глупа, туку баш е добра бидејки го покажува животот на лезбејките/бисексуалките/ците/,геј/трансексуалните луѓе, нивните проблеми и успеси во животот
  омилен лик шејн и може кармен што се појави во 2 сезони(мислам дека беше..) ;)
  а џени слатка ми е, но многууууууу одвратна на карактер, многу ме нервираше :x:D и на крајот навистина ме замисли крајот на серијата...баш си правев 'пресметки' кој би можел да биде убиецот на џени....:?:
   
 17. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.921
  Лелелелел и ваква серија ли направиле.... :tmi:(facepalm)