1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лекарско уверение

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од atopic, 20 декември 2013.

 1. atopic

  atopic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  32
  Здраво дечки сакам да ве прашам не сум сретнала до сега нешто вакво,а може и имало само не сум го забележала.Дали можам да извадам лекарско уверение дека сум во добра здравсрвена состојба во општа ординација пример кај матичниот доктор или мора во некоја поголема поликлиника не ми е јасно ми треба тоа уверение за вработување,и уште нешто сега по ново бараат и потврда дека не си осудуван и потврда дека не ти е изречена мерка казна за извршување на професијата пример јас треба да работам како медицинска сестра а досега не сум работела и немам никакво искуство и незнам дали тоа важи и за вакви случаеви или пак морално е за секој???Ве молам доколку некој е информиран со ова да ми пише ми треба за во вторник да завршам некои работи Фала ви однапред :D
   
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  Мајка ми ги собираше сите тие документи и требаа за лиценца п аеве ќе пробам да ти оодговорам
  Дали можам да извадам лекарско уверение во општа ординација пример кај матичниот доктор
  ти гледаат крвна слика, вид,слух, ехо/екг незнам баш нешто на е беше за срцето знам... значи само матичниот тешко дека ќе заврши работа
  потврда дека не си осудуван
  во судот ако си од источна мк во штип мислам дека е ако си од ск во ск
  и потврда дека не ти е изречена мерка казна за извршување на професијата
  тоа мислам дека не ти треба оти ти досега ни не си работела како што сватив
   
 3. atopic

  atopic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  32
  Да тоа за неосудуван го извадив но ме бунеше тоа за забраната потврдата али како и да е сепак фала ти на одговорот :D
   
 4. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.858
  Допаѓања:
  15.369
  Пол:
  Женски
  Јас земав во Неуромедика 800 ден се плака ти земаат крв од прст и преглед некој од интернист,орл незз како беше точно и ти го даваат одма.
   
 5. atopic

  atopic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  32
  Извадив и јас вчера во медика плус 1250 денари крв од прст,екг ништо посебно.
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.858
  Допаѓања:
  15.369
  Пол:
  Женски
  Јас прво таму бев ама истите услуги за 800 ден во Неуромедика
   
 7. atopic

  atopic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  32
  ЕПА ЕТЕ НЕ СУМ ЗНАЕЛА ДА ЗНАЕВ КЕ ОДЕВ И ЈАС ТАМУ :D
   
 8. klara-bt

  klara-bt Активен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  колку е сега лекарското уверение во Неуромедика ?
   
 9. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  4.390
  Лекарско уверение трае 6 месеци или година?
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.326
  Пол:
  Женски
  Година
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rose-tulip

  Rose-tulip Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2014
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Женски, ве молам за помош..Дали знаете некоја клиника да издава лекарско уверение за вработување ама истото да може да се земе попладне? :?:
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.326
  Пол:
  Женски
  Оди во Медика Плус. Јас таму вадев. И пак планирам.
   
  На Rose-tulip му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Rose-tulip

  Rose-tulip Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2014
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  Фалааа ептен :l:
   
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.224
  Допаѓања:
  142.879
  Пол:
  Женски
  Утре планирам во Поликлиника Тоспаш да вадам лекарско уверение за возачка дозвола. Што точно испитуваат освен крвна група, вид? И колку отприлика време трае целото испитување?
   
 15. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.970
  Пол:
  Машки
  Само крвна група, ги решаваш тестовите со фигурите, преглед кај невролог и мерење на притисок и проверка на видот. Трае 5-10 минути во зависност од бројот на кандидати во моментот.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Opheliac

  Opheliac Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Здраво. Во јануар се префрлив вонредно и земав лекарско уверение од кузман, таму нешто ми спомнаа дека тоа "важело" само неколку месеци и дека од септември/октомври сум требало да извадам новa потврда при упис, ако не сум извадело ново уверение- факултет ќе ме отпишел.
  Е сега прашав на факултетот и таму на студентски ми рекоа "нее незнам нема потреба, па нели си сега вонредно зошто да вадиш потврда ?! " Доколку има некој искуство нека ме извести, навистина не знам што да правам :sweat::(
  Ме интересира дали треба повторно да вадам лекарско уверение за овој уписен рок? И од каде можам да земам лекарско уверение доколку во Кузман трафиката е затворено. Ве молам за совет :sweat:
   
 17. loredanamedusa

  loredanamedusa Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2020
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  8
  Дали може да се извади лекарско за возачка без проверување на крвна група?
   
 18. Iguanaboy

  Iguanaboy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2017
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Машки
  Во тоспаш за лекарско уверение за возачка, што испитуваат?
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.224
  Допаѓања:
  142.879
  Пол:
  Женски
  Земаат крв ако не си знаеш крвна група, јас не си ја знаев, па таму ми ја проверија. :)
  Проверка на слух, вид, психолошки тестови правеше психијатар, тестови со фигури се решаваа, 2-3мин беше тоа, па проверка кај невролог имаше и тоа беше кратко. Толку беше отприлика како што се сеќавам.
   
 20. quattro

  quattro Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2020
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  1.518
  Пол:
  Машки
  Неможи, мора да ти одредат крвна група пошто на возачката ја пишува.