Лековита вода

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од afrodita94, 11 јуни 2013.

 1. afrodita94

  afrodita94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  518
  девојки каде се во Македонија има лековита вода? Имам слушнато дека во црквата Св.Ѓорѓија постои,и навистина има помогнато и сакам деновиве да ја посетам :)
   
 2. mila34

  mila34 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  82
  Јас знам со сигурност дека црква со лековита вода има во комплексот на Св Наум-Охрид, мислам дека црквичето е Св Параскева...јас имам почуствувано олеснување ( физичко) од таму...а која е таа црква Св.Горгија во Скопје ли е девојче
   
 3. afrodita94

  afrodita94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  518
  да,горе кај Калето се наоѓа :)