1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лектири

Дискусија во 'Канта' започната од Teaa Andrik, 22 август 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Teaa Andrik

  Teaa Andrik Нов член

  Се зачлени на:
  22 август 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Може ли некој накратко да ја раскаже лектирата Улавите Години ве молам итно е.
   

  Прикачени фајлови:

  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   16,9 KB
   Прегледи:
   10
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.117
  Допаѓања:
  56.733
  Пол:
  Женски
  Улавите години е лектира која треба да се прочита, јас ја препорачувам. Не барајте некој да ви ја прераскаже.
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 3. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.028
  Допаѓања:
  5.974
  Пол:
  Женски
  поубава и посмешна книга немам прочитано. не се зезај. поубаво прочитај ја
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ayushka

  Ayushka Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Итнооо ми треба прераскажана, или линк одлектирата шагринска кожа
   
 5. snowflake5

  snowflake5 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2018
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Некој раскажана лектирата "Калеш Анѓа''?
   
 6. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.656
  Пол:
  Женски
  Не знам дали сум во вистинската тема за прашањево или си има посебна за донирање/размена на книги.

  Каде би можела да донирам лектири за основно? Мене не ми требаат веќе и сакам да помогнам на некој што има потреба. Или ако знае некој кога ќе има повторно акција за размена на книги, како што имаше порано во Ск или ако постои можност да донирам во библиотека.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.