1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лекторски испит

Дискусија во 'Образование' започната од Asistentkа, 17 ноември 2017.

 1. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.538
  Пол:
  Женски
  Ме интересира кои се условите да се полага овој испит, кој смер на филолошки факултет треба да се избере, колку се плаќа за да се одржи полагање, каде се одржува, материјали од кои се учи?