1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лента за трчање

Дискусија во 'Фитнес' започната од anastasija-3, 11 август 2012.

  1. anastasija-3

    anastasija-3 Активен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Еве вака...сакаме да купиме со татко ми лента за трчање па се мислиме од каде и дали е добра идејата за такво нешто за малку да ослабееме,се мислиме да купиме од топшоп но незнам дали се квалитетни..помош ако некој има ваква справа дали е задоволен?? дали се квалитетни од топшоп или од некое друго место?? позз :D
     
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Голема желба ми беше да имам лента за трчање, ама немам место.
    Најдов една од пазар3 за 11 000 денари. А во бидифит се продаваат за 20 000 најмалку.
    Мислам дека се ист квалитет, и половна да е земиш за поефитно и наново.
    Наново ти е најсигурно и со гаранција, но ако не ти се фрлаат толку пари купи си ја настаро за поефтина цена. :)
     
  3. anastasija-3

    anastasija-3 Активен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Да ама сакам кога ке земам нешто да биде добро а не да ја земам аа после еден месец да ми откаже,а ке видам и на бидифит какви се.. аа за место мислам дека сите се склопуваат па така да кога ке сакаш да вежбаш си ја отклопуваш и после си ја затвараш..инаку да многу пари е но за да ослабееме ке правиме се хехе :D
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Планираш секој ден да и правиш склопи-расклопи? Епа така ќе се расипе новата и побрзо од постарата.
    Најди и некаде ако имаш простор кај што ќе ти стои секогаш и на исто место чувај ја и вежбајте.
    Ако немаш простор и ако ја расклопуваш секој ден не ти ја препорачувам. Поарно орбитрек да си купиш или надвор да џогираш.
     
  5. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Ова дефинитивно ми е омилената справа.
    Кога одам на фитнес најмногу киснам на неа. :) Јес да можам да си трчкам во природа, но ова ми е многу многу подобро особено ако мери чекори и потрошени калории.
     
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    ^И тешко е да трчаш на неа? Се заморуваш брзо или?
    Колку чекори ти мери за пола сат и колку потрошени калории?
     
  7. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Кога како, зависи до брзината со која трчам. Најпрво почнувам споро темпо, ако успеам забрзувам повеќе. :$ А пошто сум малку помрзливка во последно време слабо слабо, многу брзо се заморувам. :D Инаку правам паузи, тешко успевам да трчам еве саат или поласаат константно.
    Ама и јас се зезам, еднаш одам еднаш не одам на фитнес и никако асална кондиција да набијам.
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Belieber15

    Belieber15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    88
    Лентата за трчање си стои дома си собира прашина :lol: Темава баш ме потсети , утре одам да потрошам малку калории дефинитивно :D
     
  9. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Се‘ што е со трчање ми е најомразено. :$

    На фитнес само еднаш вежбав на лентава, т.е. одев забрзано. Ми нема подобро од тоа. Ама кога пробав да трчам не ми беше убаво воопшто. Дали дека не сум навикната да трчам многу, или пак ми беше многу вештачки тоа, не знам.
    А ми треба кондицијата за септември, не сакам пак на 60 и 600 метри со двојче да почнам. ]:)

    Колку минути би ми биле доволни на лентава за почеток за трчање со умерена брзина?
     
  10. Hayley

    Hayley Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    899
    ^^ Почни со 10мин, после 5 пауза, и пак 10. Дур можеш така. Ако ти е малку и не те уморуваат, напрај ги 15. Секој ден имај си нова цел. Пример, денес викаш 20! И мораш 20! Само мотивацијата е важна, кондицијата иде сама по себе.
     
    На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Пхаха како мала кај едни пријатели киснев на нејзе. Ми ја пуштија на најспоро,и ми викаат исклучи ја на синото копче, ама имаше 2 сини, едно посветло за попуштање и едно скоро црно за исклучување и зимам стискам на тоа, ама среќа ме сопреа, ми спискаа не тоа другото :D
     
  12. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Од топ-шоп баш не се задоволни затоа подобро би ти било од некое друго место сега моментално не ми текнува како се вика кога ке ми ткне ке пишам....
     
  13. barbie28

    barbie28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2012
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    76
    јас мојава лента си ја купив пред околу една година и скоро секој ден ја расклопував и склопував и се уште ништо и се нема десено за среќа :D ,ама последниот месец никако не сум ја користила планирам да ја расклопам и да си трчкам мислам најголем ефект имам од трчање а сега и со ун ептен би требало да ми оди :lol:
     
  14. zbj19113

    zbj19113 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    A од каде ја имаш купено?
     
  15. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Имам чуено тека лента за трчање ги уничтува колената и дека кога ќе остареш поради тоа ќе имаш проблеми со одењето. Дали е вистина? :?:
     
  16. barbie28

    barbie28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2012
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    76
  17. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Мојот фитнес ден (+ мотивации)

    ЗНАЕ ЛИ НЕКООЈ КОЛКУ КАЛОРИИ ТОЧНО СЕ ГУБАТ ОД 1 ЧАС ТРЧАЊЕ НА ЛЕНТА ИЛИ НА ОБИЧНА ПАТЕКА? :o
     
  18. linija

    linija Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    19
    На лента со брзо одење за 15 мин, 200 калории, ако одис со инклинација на 10 ниво. ( како да трцас по угорница)
     
  19. xAnex

    xAnex Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0

    I dobra e? gleam dobra cena ima. da znam dali da ja poracam :)
     
  20. CrnceSK

    CrnceSK Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    59
    каква лента златно време за трчање :)