1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лента за трчање

Дискусија во 'Фитнес' започната од anastasija-3, 11 август 2012.

 1. anastasija-3

  anastasija-3 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Еве вака...сакаме да купиме со татко ми лента за трчање па се мислиме од каде и дали е добра идејата за такво нешто за малку да ослабееме,се мислиме да купиме од топшоп но незнам дали се квалитетни..помош ако некој има ваква справа дали е задоволен?? дали се квалитетни од топшоп или од некое друго место?? позз :D
   
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Голема желба ми беше да имам лента за трчање, ама немам место.
  Најдов една од пазар3 за 11 000 денари. А во бидифит се продаваат за 20 000 најмалку.
  Мислам дека се ист квалитет, и половна да е земиш за поефитно и наново.
  Наново ти е најсигурно и со гаранција, но ако не ти се фрлаат толку пари купи си ја настаро за поефтина цена. :)
   
 3. anastasija-3

  anastasija-3 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Да ама сакам кога ке земам нешто да биде добро а не да ја земам аа после еден месец да ми откаже,а ке видам и на бидифит какви се.. аа за место мислам дека сите се склопуваат па така да кога ке сакаш да вежбаш си ја отклопуваш и после си ја затвараш..инаку да многу пари е но за да ослабееме ке правиме се хехе :D
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Планираш секој ден да и правиш склопи-расклопи? Епа така ќе се расипе новата и побрзо од постарата.
  Најди и некаде ако имаш простор кај што ќе ти стои секогаш и на исто место чувај ја и вежбајте.
  Ако немаш простор и ако ја расклопуваш секој ден не ти ја препорачувам. Поарно орбитрек да си купиш или надвор да џогираш.
   
 5. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.258
  Пол:
  Женски
  Ова дефинитивно ми е омилената справа.
  Кога одам на фитнес најмногу киснам на неа. :) Јес да можам да си трчкам во природа, но ова ми е многу многу подобро особено ако мери чекори и потрошени калории.
   
 6. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  ^И тешко е да трчаш на неа? Се заморуваш брзо или?
  Колку чекори ти мери за пола сат и колку потрошени калории?
   
 7. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.258
  Пол:
  Женски
  Кога како, зависи до брзината со која трчам. Најпрво почнувам споро темпо, ако успеам забрзувам повеќе. :$ А пошто сум малку помрзливка во последно време слабо слабо, многу брзо се заморувам. :D Инаку правам паузи, тешко успевам да трчам еве саат или поласаат константно.
  Ама и јас се зезам, еднаш одам еднаш не одам на фитнес и никако асална кондиција да набијам.
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Belieber15

  Belieber15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  88
  Лентата за трчање си стои дома си собира прашина :lol: Темава баш ме потсети , утре одам да потрошам малку калории дефинитивно :D
   
 9. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.791
  Се‘ што е со трчање ми е најомразено. :$

  На фитнес само еднаш вежбав на лентава, т.е. одев забрзано. Ми нема подобро од тоа. Ама кога пробав да трчам не ми беше убаво воопшто. Дали дека не сум навикната да трчам многу, или пак ми беше многу вештачки тоа, не знам.
  А ми треба кондицијата за септември, не сакам пак на 60 и 600 метри со двојче да почнам. ]:)

  Колку минути би ми биле доволни на лентава за почеток за трчање со умерена брзина?
   
 10. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  899
  ^^ Почни со 10мин, после 5 пауза, и пак 10. Дур можеш така. Ако ти е малку и не те уморуваат, напрај ги 15. Секој ден имај си нова цел. Пример, денес викаш 20! И мораш 20! Само мотивацијата е важна, кондицијата иде сама по себе.
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Пхаха како мала кај едни пријатели киснев на нејзе. Ми ја пуштија на најспоро,и ми викаат исклучи ја на синото копче, ама имаше 2 сини, едно посветло за попуштање и едно скоро црно за исклучување и зимам стискам на тоа, ама среќа ме сопреа, ми спискаа не тоа другото :D
   
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Од топ-шоп баш не се задоволни затоа подобро би ти било од некое друго место сега моментално не ми текнува како се вика кога ке ми ткне ке пишам....
   
 13. barbie28

  barbie28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  76
  јас мојава лента си ја купив пред околу една година и скоро секој ден ја расклопував и склопував и се уште ништо и се нема десено за среќа :D ,ама последниот месец никако не сум ја користила планирам да ја расклопам и да си трчкам мислам најголем ефект имам од трчање а сега и со ун ептен би требало да ми оди :lol:
   
 14. zbj19113

  zbj19113 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  A од каде ја имаш купено?
   
 15. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Имам чуено тека лента за трчање ги уничтува колената и дека кога ќе остареш поради тоа ќе имаш проблеми со одењето. Дали е вистина? :?:
   
 16. barbie28

  barbie28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  76
 17. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски
  Мојот фитнес ден (+ мотивации)

  ЗНАЕ ЛИ НЕКООЈ КОЛКУ КАЛОРИИ ТОЧНО СЕ ГУБАТ ОД 1 ЧАС ТРЧАЊЕ НА ЛЕНТА ИЛИ НА ОБИЧНА ПАТЕКА? :o
   
 18. linija

  linija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  19
  На лента со брзо одење за 15 мин, 200 калории, ако одис со инклинација на 10 ниво. ( како да трцас по угорница)
   
 19. xAnex

  xAnex Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0

  I dobra e? gleam dobra cena ima. da znam dali da ja poracam :)
   
 20. CrnceSK

  CrnceSK Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  57
  каква лента златно време за трчање :)