1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ленти за коса?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Unique.chick, 22 јуни 2011.

 1. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.390
  Во последно време актуелни се лентите за коса како моден додаток.. би носеле ли вие ? ? ?
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  еве и неколку слики како изгледаат...
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   14,7 KB
   Прегледи:
   1.408
  • image2.jpg
   image2.jpg
   Големина на фајлот:
   17,3 KB
   Прегледи:
   1.406
 2. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.165
  Допаѓања:
  23.020
  Пол:
  Женски
  ленти за коса ???

  сакам да носамм..ама не знам кај можам да најдам..инаку мене ми е многу лично со такво на коса. :)
   
 3. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  ленти за коса ???

  Ќе носам... кога ќе глумам во Покахонтас.
   
  На Chocolate.me, De-lovely, Justinlove и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Не би носела вакво нешто, не ми изгледа убаво.
   
 5. avriill

  avriill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
 6. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Имам многу вакви, во разни бои. Но баш во хипи стил немам. Штом најдам, одма купувам. Многу ми се допаѓаат!
   

  Прикачени фајлови:

 7. GoldenValery

  GoldenValery Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  13
  Јас БИ носела , затоа што се премногу убави , и многу убаво стојат.
  Инаку јас дома немам многу само 5-6 :/
   
 8. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  Ади јас видов во Џамбо и не беа скапи :). Имаше со плетенки, најобични, а имaше едно пакетче со сeкакви големини и беше околу 100-150ден.

  Да не бидам оф-топик. Јас имам 2 вакви ленти и ги носам понекогаш. :D
   
 9. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Па,овие можете сами да ги направите.
  Волна,конец некој подебел,ластиче некое, напрај плетенка,стај цвет,и завршена работа.

  За ова пари не се дава...
   
 10. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.498
  Допаѓања:
  144.183
  Имам неколку , но не ги носам на чело тука како трака, не ми се допаѓа како стојат на чело. :?:
   

  Прикачени фајлови:

 11. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Јас имам и ги носам!
  Имам од оние како плетенки и баш стојат убаво :) А и не се нешто лоши
  имам и некои вакви како на првата слика, само не со таа шара, и тие ги носам ако ми одговараат со облеката која ја носам, инаку ги сакам :)
  [​IMG]
  ______________________________________________________________________________________________
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 12. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Многу ми се допаѓаат лентите.Но не знам дали би носела.До сега кај мене не сум сретнала,сигурно би ја купила кога ке видам али немам храброст да носам.Ми се чини сите ке ме гледаат ко од марс падната.Таков менталитетот кај нас
   
 13. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Се што е за на коса убаво, со машнички, цветови, еднобојни, во разни бои, стегачи, шноли, марами, венчиња headbands носам, ама вакво преку чело НЕ. Премногу ми е хипи, а јас сум далеку од тоа. А ако сакам плетенка, ќе си ја викнам другарка ми внатрешна да ми направи како последниве 2 дена што имав, барем како венче на коса ми е, нема да купувам сигурно вештачка и преку чело да ја ставам.
   
 14. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.563
  Лично ми се допагаат и би носела но на многу лентичките ги асоцираат на Поха Хондас и затоа ми е глупаво да носам такви :worried:
   
 15. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  630
  Јас имам како тие двете плетенки на плавата коса што се,погоре на сликата,само темна боја,како косата ми се.Ги носам како венче во косата,а вака како што е на сликата на сред чело не би носела.
   
 16. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Премногу ги сакам ги имам скоро во сите бои незнам некако ми се убаво и ми се допаѓаат практикувам да ги искомбинирам скоро во секоја прилика
   
 17. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  Никако да си најдам соодветна =)
   
 18. Mimi128

  Mimi128 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дали мозе да ми кажете овие последниве што се од каде ги купувате?? :)
   
 19. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Да би ги носела бидеќи убаво стојат и некако ти даваат гламурозен изглед ;) но јас имам само 1 :( а кога ќе најдам посекако ќе си купам :)
   
 20. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.532
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  истата сум во врска со лентиве но обично не носам ништо ни шнолки ни венчиња ни цветови ни ништо ( да не зборам колку ги мразам машнине за коса и таквите венчиња ко за мали девојчиња ми се ) :puke: