1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лептокарија (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од funkygirl, 28 јуни 2011.

  1. evvgg_K

    evvgg_K Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2016
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    33
    дали некој престојувал во вила зисис? ако може некои информации околу вилата и како се движат цените во лептокарија оваа година?
     
  2. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Јас вчера се вратив од Лептокарија и ми се допадна ептен местото. Бевме во апартман одма до плажата, Пастази или нешто така слично се викаше. Смештајот е ефтин, плаќавме по 35евра за двајца од вечер, а во втор и трет ред се поефтини по 30 евра.На букинг што гледавме се многу поскапи цените и отидовме така да бараме на среќа смештај најдовме за многу поефтино.
    На плажата имаш кафе,сок,пиво по 2,5 и 3 евра,коктелите по 7, гиро и сендвичи по 2 и 2ипол евра. Додека по оние ресторанчиња што не се директ на плажата е поефтино. Навечер имаш продавници кај да шеташ,кафулиња. Најбитно е што местото е ептен мирно, има само една дискотека и тоа во центарот на Лептокарија ама далеку е од плажата.
    За храна купивме нешто од Лидл, повеќето од маркетите што се таму и не е скапо.
     
  3. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Nie minatoto leto bevme vo Leptokaria, se na se ubavo si pominavme, bese dosta eftino, giro 2.5 €, so poracana pijacka (okolu 2.5 €) imas lezalka cel den. Imase edna picerija sunset mislam se vikase imase mn ubavi pici, bea malki poskapi 5 €, ama bea prevkusni i na kraj posto idevme nekolku pati ne castea sladoled gazdite. Lugeto se mn ljubezni i gostoprimlivi. Najmnogu imase Srbi i nasi. Edino sto ne mi se dopadna e plazata bese so kamencinja, imase mnogu guzva i bese necisto (ne za drugo lugeto frlaa gubre i pikavci i ne si sobiraa)a utre pak na istoto mesto stavaa peskiri...Bevme preku Savana i smestajot bese pristoen. Imase najmogu familijarni luge, ama imase i drustva, parovi... Imase prodavnicki, taverni, sensvicari, za sekogo po nesto. Samo ogromen minus za plazata.
     
  4. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Има делови од плажата каде што е почиста водата, без камења. Ние првиот ден на таа страна кај што бевме се разочаравме ама прошетавме малку и најдовме прекрасна плажа па и немаше толку мн. гужва
     
  5. bebuleeeeeeee

    bebuleeeeeeee Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2016
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Дали е можно во овој период да се најде сместување таму. Без предходно организирано сместување, и дали има агенции кои носат до Лептокарија и враќаат назад без сместување?
     
  6. sexyysenorita96

    sexyysenorita96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2016
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Planiram na odmor leptokarija pocetok na septemvri ..slusam plazite ne se neso dobri moze predlog kade na plaza vo blizina si siten pesok ?
     
  7. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    923
    Пол:
    Женски
    Ние ова лето планираме да одиме Лептокарија со дечко ми.
    Јас еднаш сум била како помала со моите онака на шетање 1 ден ама само памтам дека беше многу гужва.
    Сакам да прашам некоја што била, дали има навечер таверни, кафичи нешто како за помлади?
     
  8. Slavicak

    Slavicak Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Женски
    Менее воопшто не ми се допаѓа лептокарија..Прво плажата е преполна,медузи полно,од 12 натаму водата калл ништо не се гледа..Лептокарија за една ден да се искапиш да амаа за одмор 10 дена воопшто не препорачувам..
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LoveHope

    LoveHope Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2015
    Пораки:
    1.371
    Допаѓања:
    4.171
    Пол:
    Женски
    Не,не,не,не,не,милион не за Лептокарија. Бевме на одмор пред 3години,во вода се е камења,ветер,плажите не се средени. Никогаш повеќе таму не би одела! Видете разгледајте и други понуди,во зависност од буџетот што си го имате,али лептокарија не!
     
    На stetoskop и larrachi им се допаѓа ова.
  10. Sara9509

    Sara9509 Нов член

    Се зачлени на:
    30 јули 2017
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Бев и никaд више, зa нoќен живoт и зa прoшетки oк, aли плaжa кaтaстрoфa гaднo несреденo сoсемa никaквo зa мене
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  11. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Лептoкaријa нaвечер, oд пругaтa нaгoре... дa... рaздвиженoст, дуќaни, рoбa пред дуќaни... ништo пoсебнo, aмa aј... ќе утепaш 2-3 чaсa... пoгoлемo е местoтo зa рaзликa oд Фуркa, Тoрoни и некoи други...
    Амa плaжaтa криминaл... вoдaтa - стрaшнo вaлкaнa, oтпaдoци нa сите стрaни...
     
  12. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Оваа година бил некој тука? Последен момент ми се смини планот за одмор, ако била некоја нека пише нешто повеќе. Фала
     
  13. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Лептокарија е многу поголема од околните градови, раздвижена, има кај да се прошета, за забава е ок, ама плажите не се сјајни, има премногу гужва.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Лептокарија е многу убаво. Барем мене ми беше така. Оваа година бевме таму и навистина мене местото ми е топ. Многу ми беше убаво. Не е многу скапо. До година планираме да идеме накај Неа Флогита па ќе видиме.
     
    На manako1 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    Колку патарини има од граница до Лептокарија и колку пари се? Мислам на патарини од страна на Грција.
     
  16. tuturutuu

    tuturutuu Активен член

    Се зачлени на:
    20 мај 2023
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    ZdravoDali leptokarija e pogodno mesto za odenje bez kola i dali ima nekoi mesta koi sto se ubavi za poseta i dali peski mozi da se pojdi do drugi mesta pr nei pori paralia….
     
  17. CarrieBradshow

    CarrieBradshow Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2020
    Пораки:
    405
    Допаѓања:
    273
    Пол:
    Женски
    Дали беше веќе?
    Ние сега заминуваме, па ќе ти споделам ако не си била :)
    За пешки до Неи Пори не ми се верува, ама за низ Лептокарија, да. Ние тргнуваме без возило, со организиран превоз.