1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лесна Девојка (Easy A) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од Vikica.cuci, 7 јануари 2012.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Spored mene mnogu interesen film vo koj glumi ne tolku poznatata Emma Stone.Prikaznata, glumata se e prekrasno i vredi da se pogledne :)
   

  Прикачени фајлови:

  • easy a.jpg
   easy a.jpg
   Големина на фајлот:
   9,7 KB
   Прегледи:
   1.065
  На SimonLimon, Salfetka и Fearless им се допаѓа ова.
 2. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  153
  Лесна Девојка(Easy A)[2010]

  Никогаш нема да ми здосади овој филм. Пресмешен, интересен и ми се допаѓа што Олив(Ема Стоун) не размислува како типична тинејџерка.
   
  На Salfetka и Vikica.cuci им се допаѓа ова.
 3. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  same here
   
  На Vikica.cuci му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  На chocolate.chick, Speechless, Vikica.cuci и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Еден од моите омилени филмови.
  Ема Стоун ја обожавам,многу шармантна и талентирана млада актерка.Првпат ја забележав во овој филм и многу ми беше интересна во улогата на Олив.А филмчето е супер,го имам гледано неколку пати и пак сакам да го гледам.Има интересни реплики а и многу важна поука може да се извлече од него.Изборот на една тинејџерка да се претстави во лошо светло и да се прави нешто што не е само за да биде популарна и последиците со кои ќе се соочи кога ќе сфати дека згрешила.А имаше и многу смешни моменти.Се смеев најмногу на сцената во спалната соба кога глумеа дека имаат секс :lol: .
   
  На Chocolate.me и crazylady им се допаѓа ова.
 6. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  303
  многу интересен филм, многу добра од жал за другите самата се уништи, за сртеќа на крајот добро заврши :)
   
 7. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  159
  поглуп филм немам гледано.
   
 8. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Интересно филмче, одлична глума, добри глумци.
  Ема Стоун е многу убава и талентирана актерка, многу добро и одговара улогата во филмот. :)
  Филмчево да го гледам 100 пати нема да ми се здосади.


  Ах што му мислам. :P

  http://www.youtube.com/watch?v=gC8FtdlzS2U :rofl: :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • 41eW10kP1xL.jpg
   41eW10kP1xL.jpg
   Големина на фајлот:
   29,3 KB
   Прегледи:
   870
 9. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Предобар филм !
  Ема Стоун најмногу ме придоби со овој филм..Предобро глуми, сценариото е многу добро смислено, целата приказна е одлично скоцкана. Можам да го гледам 100 пати, нема да ми здосади. Masterpiece!
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Ау многу е добар. Не е она обичен тинејџ - драма - урлање - тепање - одмазда - филм. Ема со акцнетот ми е одлична. Многу ми беше интересна кога опишуваше како си поминала на првата вечера кај другарка и.

  Законче. А кога го намести тоа А на блузичката, колку филмска ми беше. Сите зјапнаа во неа кога минеше.
  [​IMG]

  Тој дебелиот, колку сиротка - тажна фацичка направи, дури и мене ми падна жал за него.
  Ден има супер улога тука. ]:)

  Најјак момент - кога мајка и - татко и погодуваа кој лош збор го кажала на Т. :D
  [​IMG]
   
 11. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Ема е млада надежна актерка, ми се допаѓа како глуми, но филмов не ми беше воопшто интересен. На моменти додека го гледав, си се фаќав како ми летаат мислите на друго место. Сакале да направат нешто поразлично од обичните лигави тинејџерски филмчиња, ама според мене не успеале баш. Можеби и мене многу ми го испофалија филмов, па очекував нешто wow, а на крај бев прилично разочарана.
  Најинтересни ми беа родителите на Олив, единствено со нив се смеев. :D
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.050
  Денес го гледав овој филм.
  Добар е, лесен, повеќе би кажала тинејџерски филм. Мене некако ми немаше некоја голема, спектакуларна и поучна приказна но, ок е за релаксација :) се расположив , а можам да го пофалам по непредвидливиот крај или барем јас не се потрудив да размислам како би завршила лагата :wasntme:
   
 13. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.607
  И Easy A не значи лесна девојка?! :^) А-е највисоката оценка кај американците, како што кај нас е 10ка или 5ка ..
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Па тоа А не е за оценка како што имаш пишано
  Гледај го филмот. Се зборува за книгата the Scarlet letter каде главнниот женски лик има афера и мора да носи црвено А на облеката како знак adulterer или прељубница
  Ете затоа е тоа А. Не означува оценка
   
 15. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Го гледав филмов пред некој ден и се заљубив во Ема Стоун, сакам сите нејзини филмови да ги гледам сега!!
  А коментар за филмот - супер е, интересен, и баш реално се гледа како гласините брзо се шират!!
  п.с. Ема има многу кул родители, се згазив од смеење! :) :)
   
 16. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  Мене филмот баш ми се допадна. Успеа да го опише општеството во кое живееме, а и да ме насмее во целост. :)

  Мислам дека насловот сте го утнале, точната верзија не ја знам, али знам дека А-то означува буква поврзано со The Scarlet Letter.
  Всушност за млада жена која само што излегува од затвор со млада ќеркичка во рацете, а на градата имала парче ткаенина во црвена боја (скарлетова или како и да е) која претставувала облик на некоја буква. Тоа било латинична буква А. Црвената буква А го претставува чинот на прељубата која ја извршила и тоа е симбол на нејзиниот грев -беџ на срамот- за сите да видат.
   
 17. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Филмов прв пат го гледав на HBO и таму беше преведен како Лесна Девојка, па оттаму и го пишав така.
   
 18. VbetiV

  VbetiV Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  3
  Интересно филмче. :)
   
 19. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано и овој филм. Ми се допаѓаат вакви тинејџерски филмови. Интересна глума на Ема само што искрено глумицава ќе е поубава ако не ја отвара многу често устата некако на мајмун ми заликува :D
  Инаку добар филм би го гледала уште неколку пати :)
   
 20. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Се изнасмеав. Филмот е навистина интересен. Можам да кажам дека е и премногу РЕАЛЕН, одлично е претставен тинејџерскиот живот.