1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лесна диета за неколку дена

Дискусија во 'Диети' започната од soncusko, 30 јули 2010.

 1. soncusko

  soncusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  8
  Можете ли да ми препорачате некоја добра диета која може секој да си ја дозволи и за малку дена може да се ослабе 5 килограми да кажеме:)))
  Ви благодарам однапред:)
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Имаш премногу теми за диети побарај таму!
   
  На Heart *21* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.455
  таква диета не постои, а поготово за неколку дена 5 кг да се ослабат :lol: :lol: 5 кг можеш за 2 недели со здрава диета да симнеш ;)
   
 4. soncusko

  soncusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  8
  ја знаеш диетета:)))?
  би помогнала:)
  за две недели идам на одмор, колку толку:)
  не ми треба мн, само некој килограм помалце:)
   
 5. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  Има повеќе, на пример можеш да ја пробаш овошната диета, демек за 3 дена можат да се изгубат до 18 килограми ;) . Иако, јас не би ти препорачала ниту една, затоа што колку и да се воздржуваш да не јадеш во тие неколку дена, верувај ми после ќе ги накачиш килограмите двојно :| .
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.455
  овошна диета за 3 дена 18 кила? тоа е научна фантастика :D :D :D :D а за ова 2во се согласувам 100% :*
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.455
  види има полно диети убави :D значи имам кажано јас како пред 4-5 год ослабен многу, еве ке ти кажам со протеинската диета ама јас сум 0 крвна група... сега нз ако си друга крвна група дали тебе ке ти делува :?: ај да ја побарам на нет ке ти ја пратам преку пвт :D
   
 8. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  А толку е итно да ослабеш? :P
   
 9. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Јади цела недела само салати и овошје и пиј многу течности... друго не знам... :?:
   
 10. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Doruckuvaj sekoj den ovosje, rucekot jadi go bez leb i vo tekot na denot jadi mn salati i voda do 3 litra,veruvaj jas za 1 nedela oslabev 3kila- taman za na plaza :D
   
 11. princezzza

  princezzza Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  ludoto aj te molam pisi ja proteinskata dieta pls imam slusnato deka dava mnogu dobri rezultati pa sakam da ja probam jas sum A pa ke vidam kao ke bvide :^) odnapret blagodaram :P
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.455
  ти пишав порака :*
   
 13. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.213
  Допаѓања:
  21.601
  Пол:
  Женски

  aj и мене :)
   
 14. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  5.452
  Допаѓања:
  19.101
  Пол:
  Женски
  Мајка ми ја има држано протеинската диета, ослабе 7-8 кила ама после од кога почна да јади нормално дупло ги врати. А јас ја пробав пред 3 години и 3от ден се онесвестив и тоа во една продавница и поќе НЕ :)
   
 15. blagica87

  blagica87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  za tri dena 18 kg hahaha lol za tri dena nisto da ne jades nemozes tolku da izgubis a ne 1 8kg smesno mi e toaa :rofl: :lol:
   
 16. BondG1rl007

  BondG1rl007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  hahahaha pa i smesno e za 3 dena 18 kg :))
   
 17. birva

  birva Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ке ве замолам ако може некој да ми ја пише таа овошната диета. Или некоја друга ама да е лесна и да не трае многу долго.Однапред ви благодарам женски. ;)
   
 18. LoStedLOvee

  LoStedLOvee Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  4
  Еве ви една диета која за 3 недели се согоруваат 10 килограми јас за 1 недела ослабев 3 килограми :Д 1ден само овошје(со исклучок на банана)
  2ден само зеленчук
  3ден овошје и зеленчукк(без банана)
  4ден 3 чаши млеко не многу масно и 5 банани за цел ден
  5ден телешко,пилешко или риба -печено или варено со салати
  6ден телешко со салати
  7.ден риба на скара или варена со салати
  Ова се повторува 3 недели
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 19. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  123
  На барање на неколку феминки, ви ја пишувам диетата што мајка ми ја држеше.
  Таа ја држеше 6 дена (значи два пати по ред) и ослабе 6 килограми.
  Да напоменам дека таа е личност што многу брзо може да ослабе или да се здебели. Иако ако добро ме држи сеќавањето и докторот и кажа дека за 3 дена би требало да ослаби 3 килограми.
  Лесна- прелесна.
  1.Ден
  Појадок:
  Црно кафе или чај (користете диетален засладувач,ако мора) или вода
  Сок од 2 портокали или 2 грејпфрута
  1 парче црн тост и една лажица путер од кикирки
  Ручек:
  1 парче црн препечен леб
  200 грама туна филети печени
  Вода, сок , црн чај или кафе (со диетален засладувач)
  Вечера:
  150 грама риба или пилешко, печено или варено
  200 грама грашок
  200 грама рендан морков
  Вода или црн чај или кафе (со диетален засладувач)
  2.Ден
  Појадок:
  Црниот чај или кафе (со диетален засладувач)
  2 белки од јајце
  Парче црн препечен леб
  Ручек:
  200 грама туна или урда
  Свежа сезонска салата, со многу малку маслиново масло и соја сос
  Вода, сок, црн чај или кафе (со диетален засладувач)
  Вечера:
  150 грама пилешко варено месо
  200 грама зелка или брокула на пареа
  100 грама ситно сечкан или рендан морков
  Вода, црн чај или кафе (со диетален засладувач)
  3.Ден
  Појадок:
  Црниот чај или кафе (лен засладувач) или вода
  Шејк од една банана и 200 милилитри млеко
  Ручек:
  3 белки од јајце
  150 грама урда без сол
  Вода, сок, црн чај или кафе(со диетален засладувач)
  Ако се чуствувате многу гладни, додадете на оброкот и едно парче црн препечен леб
  Вечера:
  200 грама риба печена
  200 грама карфиол и 100 грама морков на пареа како додаток
  Вода, црн чај или кафе (со диетален засладувач).
  Продолжете со диетата повторувајќи го истото мени, ако имате потреба од
  дополнително намалување на телесната маса. Но дозволени се само два циклуси
  еден по друг. Направете пауза од 2 седмици ако сакате да продолжите со трет и
  четврт циклус.
   
 20. HuntressGirl

  HuntressGirl Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Блиску е зимскиот распуст и јас имам цел барем 3 кила да изгубам. Има ли некој што може да ми препорача некоа лесна диета, да нема нешто со некои си чудни јадења, или пак да јадеш само зрно грав цел ден. Барам некоја нормална диета. Имам орбитрек дома па може да кажете некои вежби со тоа. Фала и поздрав! :)