1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лесни Пари (Сител Тв)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 7 февруари 2012.

  1. no.name6

    no.name6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2012
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    57
    катастрофа,смислиле лесни игри за да се лажат лугето дека на лесен начин ке дојдат до некој денар,и
    исто така смислиле како ке му ги земат назад. сакаат популарност и гледаност ама со сув ... риба не се фака.
     
  2. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    дефинитивно најглупиот квиз на цела планета па и поширокоооо.
    Оној Блажевски аааа страшно ме нервира ми иде да влезам преку телевизор и да го задавам лично со мои раце аааа не го можам :@
    Онаа па водителкана уууф кај ја нашле,незнам пред некој ден беше баш коа се вртеше рулетон за кој двајца ке останат као ке играат нешо а другите сиктер со кој памет јавно го кажа тоа дебил проста маса од таквите луге ааааааа :puke:
     
  3. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Кај ги мислеле игрите, поглупи здравје |( Поарно во зид ќе гледам него ова да го гледам. А за таа водителката немам коментар, двоцифрена интелигенција за жал .. не треба да прозбори, по фаца и се гледа дека е глупава. Неискусна е знаеме, ама воопшто не се вклопува. Како глупавиот и поглупавиот се со тој дебилот Александар.
     
  4. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Ништо, го множам со нула.
    Глупости во боја: глуп водител, хостеси, игри...се. И играчине се глупи што воопшто се пријавиле.
    Ацо Горчлевски сака да одглуми нешто што не може-Џамбазов. Не, бе, џабе му е се. Џамбазов е еден и единствен и ненадминлив.
    За квизот ќе употребам еден збор кој ептен ретко го користам: срање е.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  5. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    ептен не организирано ми е некако... и ај тоа што снимале по 3 епизоди во исти ден ама можеле различно да ги облечат а не едно те исто...и водителов како си ги има на мајтап фатено играчиве ехеее како на улица да си се нашле стари пријателчина :D
     
  6. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Можда квизот и не би бил толку лош,кога некој друг би ставиле за водител. Блажевски едноставно е неподносливо суштество
     
  7. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Што му значи она: "Надица ајде полека отвори го нежно батерфлај, пеперутка :lol: "
     
  8. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Најглупиот квиз што го имам видено.Безврска се и игрите и водителите.Онака како од тепка.Дошле, и ќе водат емисија колку за пополнување на времето.. :swear:
     
  9. S-Sister.91

    S-Sister.91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    35
    Уффф поглуп квиз здравје, лугето освојуваат пари и на крајот ги даваат на последен што останал..... абе глупости не знам кој го измислил. Ништо поучно од него, ми фали милијонерот барем наушувавме нешто од него.
     
  10. soco

    soco Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    185
    ете вечерва зеде пари се обложи на црно и ги дуплира ! една госпоѓа!
     
  11. Sienna

    Sienna Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    25
    Се согласувам со ludoto19 незнам кој го ставил Александар за водител,поантипатична личност немам |( и онаа со него..појма си немаат од водење емисија :@ секогаш кога е тоа менувам канал..Сака да се прави интересен,како пред некоја емисија,кога имитираше шмизла(случајно затекнав)а всушност ...БРУКИ! :worried:ilent:
     
  12. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Фала му на Бога ја сменија тапа аматерката Ива Диневска ако добро запамтив, и ја стаија Светланчето за водителка со Блажевски. Он нонстоп меле, она ќутлива си е, малку треба да се ангажира па не стои таму за лепе очи. Двајцата се водители и заедно треба да ја водат емисијава. А не само Блажевски да ми го тупи мозоков со неговиот глас, едно те исто, монотонија. А бендот е најкатастрофа од целава организација на емисијата, жими се!
     
  13. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Да, водителката Ива е аматерка бидејки услов за да те стават на местото водител беше да се нема појавувано на телевизија и да нема врска со водителството претходно.
    А далеку од тоа дека е глупава, и со ниска интелегенција, напротив, многу е интелегентна, упорна, прав борец од човек, доволно добро заработува за свои 20 години, а притоа е јак студент, па според мене и нејзиното неискуство со тв не беше така лоша, ни Светле не е ништо посјајна.
     
  14. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Александар ми |( уф дебил невиден :puke: А која е таа Светле? Дајте слика да ја видам
     
  15. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Светлана Црнокрак
     
  16. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    30.388
    Пол:
    Женски
    Па не можеше никако да добие гледаност емисијава и мислеа дека Светле,ќе ги ,,просветли,, ама шипак џабе му е бре и музика и неартикулирано врескање и ,,кршење,,без врска кога не знам дали има некој кој би седнал и би го гледал ова чудо,кое тие го нарекуваат квиз.
     
  17. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    Александар Блажевски порано не ме нервираше, но како мине време, не можам да го поднесам. Финтите му се глупи и излитени, сака да биде интересен, ама не му успева, помошничката се губи одвреме-навреме. Квизот - да го коментирам ли? Мизерија! Максимална доделена сума е 8-9000 денари, и кутрите луѓе одвај ги заработиле и тие парички, и овој на крај ги убедува, де ставете ги, де не ги ставајте сите, не знам како го трпат, мене да ме зеза така ќе му фрлам и новчаници и се.
    Заборавив да кажам колку е глупо што како сите добиваат пари, им делат чекови, а на крај - ајде сега враќајте чековите, најсреќниот ќе ги добие сите :devil: Лесни пари my ass :D
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Абе се убаво Светлана е атрактивна, убава ама сепак јас сум за новите младите, надежни. Светлана веќе е испеана песна и мина мандатот доволно е популарна и редно време е да се остави протор на младите. Предходното девојче беше ок најнормално дека ќе е збунето и срамежливо како и сите на почетокот еве на пример Трендо на почетокот од милионер каков беше како утка, а потоа каков ѕвер стана. Не требало девојчето да го сменат туку дебилот Александар :puke:
     
    На musicgirl55 и Rubiii им се допаѓа ова.
  19. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Александар цел живот води квизови и уште не се научи..не го бива,не..
     
    На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
  20. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Поглупаво нешто немам видено,водителот ми е малце грд...а па пеачката во позадина што пее ццц катастрофа,уствари не пее. |( :D :headbang: