1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Летен предизвик на Ана Стојанова

Дискусија во 'Диети' започната од IAmPresident, 15 јули 2020.

  1. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.075
    Пол:
    Женски
    Нема ништо погрешно во тоа да искоментораме колку се нездраво овој тип на диети, а ти секако ако сакаш плати си ја диетата никој не те спречува.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Да знаев дека бивша полничка цура чим ослаби станува нутриционист и тренер досега ќе имав 6 годиншно искуство и парички...ама јбг, не знаев.
     
    На Mnik, simoncelicius, Mia...Mia и 12 други им се допаѓа ова.
  3. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Искрено не ми се ни свиѓа како она изгледа и уопште не ме привлекува за да и купам програма. Мое мислење.
     
    На PaLaVa, simoncelicius, done и 9 други им се допаѓа ова.
  4. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Замисли на пример :За мене и за тебе би била иста исхрана , а сме различни и во градба и во крвна група |(
    Поентата е нејзина реклама тука за повеќе следачи, мене воопшто не ме интересира за неа , но ужасно ме иритираат манипулатори |(
    Еве сега јас ќе станам нутриционист и фитнес тренер коа ќе ги скинам овие 20 + кг и ќе продавам да не кажувам што
     
    На Healthy.girl, ohlalalala, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Имам разговарано со луѓе кои не се задоволни од неа. Немам искуство.
     
    На PaLaVa, Tamarkaa, simoncelicius и 3 други им се допаѓа ова.
  6. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    3.321
    Пол:
    Женски
    Со тие пари што и ги давате можете да си се зачлените во теретана. Разултатите што ги пажува се нереални и уште пари нуди за најдобра трасформација, искача како да се коцкате.
     
    На Mnik, Bella*, simoncelicius и 5 други им се допаѓа ова.
  7. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Bas me interesira pisi ako sakas :)
     
    На simoncelicius, SummerGirl и злоба им се допаѓа ова.
  8. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Треба да сфатите дека не постои најдобра трансформација. Никогаш не се споредувајте со туѓи тела, споредувајте се со вашето од вчера и од денес. Секое тело е различно, оттука секоја трансформација е различна и нема добра и лоша. Тоа што некој ве тера на предизвик е чист профит. Само не знам колку треба да си лесен во умот за да платиш за нешто што ти е достапно бесплатно на интернет. Поштувам да платиш лиценциран нутруционист кој ќе изработи план според твоето тело со претходно направени испитувања. Поштувам да платиш личен тренер со кој ќе вежбаш 1на1. Но, да платиш за план и вежби кои се достапни онлајн за секого ми е тотално без врска. Уште по без врска ми е да и платиш на некоја самопрогласена тренерка која своето сало го набила, се настегала во хеланки и мисли дека е фит, ископирала вежби и направила про акаунт на инста. Али ок, вие си знаете.
     
    На Mnik, Beauty161, xnotyourbabex и 13 други им се допаѓа ова.
  9. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Не беа задоволни од нејзините вежби а и од исхраната. Самото тоа што е една исхрана за сите доволно зборува за тоа дека не треба да се пријавите. Имате онлајн бесплатно а прилагодливо на ваша крвна група. Или едноставно со истражување.
     
    На SummerGirl и Kimberly11 им се допаѓа ова.
  10. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Скоро истиот предизвик го имате на инстаграм fitzone.hr или кај bornabutijer во био. Со снимени вежби и исхрана и тоа целосно бесплатен. Прогуглајте малку пред да си фрлите некој денар. :)
     
    На Mnik, xnotyourbabex, simoncelicius и 3 други им се допаѓа ова.
  11. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.197
    Случајно јас за Ана слушнав пред една година.
    Искрено мене ми е одбивно од старт кога ќе видам како некоја го слика само газот. Океј е таа нека си вежба ама зошто мора на скоро секоја слика газот испрчен... Мене не ми се бендисува како изгледа, не би сакал никогаш да имам толкави нозе и газ.

    А и не е таа нутриционист па за да земате диета од кај неа.
    И сега почнаа, секој шо вежба подолго време, да биди личен тренер. Лошо.
    И на јутјуб имате еден куп програми за вежбање, ако се сака да се вежба.
     
    На Mnik, злоба, simoncelicius и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Igle

    Igle Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.723
    Допаѓања:
    18.421
    Пол:
    Женски
    Леле антипатична е девојкава. Не може да продаде ништо со тој надмен став.
    И мене не ми се допаѓа како изгледа, деблко а стегнато личи, нејзино си е и задникот не мора да е прв атрибут за пофалба аман.
    Плус, една исхрана за сите? .... што повеќе....
     
    На simoncelicius, poppie и Ladyy* им се допаѓа ова.
  13. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Можеш да приметиш како ги едитнува сликите и се мазни кај нозете
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  14. cornflakes6556

    cornflakes6556 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2020
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Бев на првиот предизвик. Вежбам од таа програма и понатаму. Не се придржував за исхраната и немам постигнато којзнае какви резултати. Не би одела повторно, не ми беше којзнае што. Има добри вежби и исхрана си бираш имаш повеќе мениа за по цела недела исто можеш да си менуваш намирници доколу нешто јадеш.На мене ми беше за затегнување мускулна маса а не за слабеење затоа и се фокусирав на вежбање. Повеќе и од љубопитност се зачленив за да видам што програми дава и не беше скапо 600 ден отприлика
     
    На Juicy и IAmPresident им се допаѓа ова.
  15. Dorisce

    Dorisce Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2020
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Според мене едни резултати се добиваат кога некој сам дома вежба по програми на Chloe Ting или Pamela Reif каде што се прикажани само планови за вежбање, без план за исхрана, а друго е кога ќе платиш програма од 600 денари каде што добиваш и план за исхрана и план за вежбање. Тој што има намера да постигне солиден резултат треба да знае како да се храни, а интернет едукација не е доволна понекогаш. затоа има луѓе што учат 4 години факултет за да може соодветно да не насочат.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    А како ќе те насочи некој што нема учено факултет за тоа? :wasntme:

    Слична програма, да не речам иста, има на интернет. Баш од нутриционисти.

    И како може една исхрана да е иста за сите? Секое тело е различно.
     
    На simoncelicius, *Amethyst*, ohlalalala и 10 други им се допаѓа ова.
  17. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    3.321
    Пол:
    Женски
    Ако сакате да имате задник како нејзиниот немојте да ги правите вежбите! Со такви најобични вежби може само мајлку да ви се оформи, треба да одите во теретана и да кревате ненормално.
     
    На Bella*, raww и SummerGirl им се допаѓа ова.
  18. Fluffy^-^

    Fluffy^-^ Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2019
    Пораки:
    1.004
    Допаѓања:
    16.582
    Пол:
    Женски
    Моу, како сте ја исхејтале Ана... Иначе јас како некој што "се излажал" и си фркнал 700 денари на предизвиков, зборувам за вториов, пошто на првиот не бев пријавена... Значи не секој има 1000 и кусурот денари месечно (секогаш се повеќе месеци) да ги плесни на нутриционист, а и на интернет има да, се и сешто, но како личност што не е едуцирана од таја област ќе знај која програма е подобра и која дава резултати па ајт да ги пробуваме сите а вака имаш програма што докажано дава резултати, ти ја препорачале или сама си видела резултати кај некој... Башка не се сите тела исти, да, ама кој се придржува на храната од нутриционистот цел живот? То е само периодично и и то е устручавање и пак си се враќат килограмите а една та иста исхрана ( што ти одговара ) се здосадува и нормално ќе вметниш и друго. Да скратам оти ептен ја задолжив, за месечно мени, да не си ја тупаш глата што да јадиш кое воедно е и здраво, за вежби што ќе те препотат и што е убо прикажано што точно треба да правиш и те поучуват за вежби за загревање, за истегнување, да знајш дека треба и ден пауза а да не се напнуваш нон стоп мислам дека си ги вреди парите. Посебно за почетници и за неупатени во нутриционизам. Секако тука е и моментот на морална поддршка на групата на фб, па и моментот сите вежбат па ајт и јас и моментот кога веќе ги фркнав париве има да вежбам! И не, не се добива онаков задник во четири недели, она е дело на години во теретана. Поздрав
     
    На senjorita-v, CameliaMiller, CarrieBradshow и 4 други им се допаѓа ова.
  19. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Типката нема факултет, самопрогласен нутриционист и инструктор е која се прослави како девојката со големиот задник, а не со знаењето.
     
    На Mnik, злоба, simoncelicius и 8 други им се допаѓа ова.
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Грешка си. Таа е нутриционист, а оние на интернет се гола вода. Појма немаат. (facepalm)