1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Летен предизвик на Ана Стојанова

Дискусија во 'Диети' започната од IAmPresident, 15 јули 2020.

  1. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.298
    Допаѓања:
    83.257
    Пол:
    Женски
    Има успех и резултати секако,само придржување.
    Мењавам оброци јас,се прилагодувам на тоа што јадам и што имам време да спремам,ама знам дека тоа е тоа,резултатите се гледаат во огледало за некое време:sun:
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  2. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.989
    Допаѓања:
    233.327
    Јас ја имам. Да ти ја пуштам сакаш?

    Мене не ми е убава фокачата.
    Официјално не се придржувам строго.
    Ќе јадам од храната, ама не толко строго. Околу 63-64 кг сум. Ми фали да се стегнам и немам потреба од уште. Во лицево многу пропаѓам. Доста е стварно. Да ми помине еден преглед и ако е се ок, со маж решивме да трчаме.
     
    На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    3.825
    Допаѓања:
    10.202
    Пол:
    Женски
    1990 денари ми искочи сега на спонзорирано дека е со попуст, за InstaBOOTY.. Јас сум ептен пребирлива за храна, не знам дали би го јадела тоа мени.. Можете некој пример да ми дадете за оваа програма за качување на мускулна маса, што има во програмата за јадење пример..
     
  4. sheis

    sheis Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Дали некоја која дои ја следела програмата мамафит? Ме интересира поради исхраната да не му прави грчеви на бебе :/ Иначе доколку некоја се двоуми за програмите, да мотивирам. Јас со Ана почнав во 2020 во февруари, и ослебев 18 кг. Првиот месец ми беше по тежок додека да фатам ред но потоа и цела бременост сега се водев по коѓбинациите на исхрана со Ана :) бев на фит и потоа откако стигнав до целта, продолжив со бути но еве сега бебе е 1 месец и ми треба некоја со искуство за исхраната поради грчевите на бебе :)
     
  5. S.o.F.i

    S.o.F.i Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2014
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    3.867
    Здраво!
    Се мислев дали да пишам, дали да не!
    Почнувам и сум ептен мотивирана, ама тоа трае една недела додека не си најдам некој изговор.
    Прв пат почнав лани со Денс кардио се придржував 3 недели и имаше резултат, ама се откажав.
    После пораѓај страшно многу се поправив, како оди времето се повеќе килажата оди нагоре стигната сум до 3 цифрен број од кој многу се срамам.
    Цел живот се патам, 2 пати ја постигнав целта, ама џабе кога не научив како правилно да се исхранувам.
    Исто и сега направив една недела и се изнајадов се и сешто, па пак 4 дена држев по план и пак се откажав.
    Денес еве почнав пак значи кај мене почеток на прва недела ќе го сметам, ама ете имам проблем нонстоп мислам, нонстоп пресметувам за колку време колку килограми би намалила.
    Почнувам нонстоп да се гледам во огледало и таа опседнатост ми прави контраефект и се откажувам.
    Не уживам во процесот и знма дека треба време за да се видат убави резултати ама јас психички незнам како тоа да го победам и да не се откажам.
    А, инаку до сега оваа програма ми е најубава со најдобри јадења според мене.
    Дали е подобро еднаш недело да си дозволувам по еден недозволен оброк па да се залажувам сама себе или би ми сметало на резултатот?
    Браво за сите вас што сте истрајни и доследни, јас еве искрено незнам кај си го изгубив карактерот.:@
     
    На sani99 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.989
    Допаѓања:
    233.327
    Мама фит е одлична за доилки.
    Грчеви од храна немаат бебињата. Две деца доени, едното се уште го дојам и никакви проблеми немаат, а јас јадам се.
     
    На sheis му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Giiirl23

    Giiirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2021
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    116
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки! Вие кои бевте на мама фит, како сте задоволни од вежбите, дали имаше ефект? И кога почнавте со вежбање?
     
  8. Ribizla

    Ribizla Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Ne sum vo moznost da gi gotvam jadenjata,ima interesni recepti no ziveam vo povekecleno semejstvo i ednostavno ne izvodlivo e.Od ovaa nedela (treta) vezbam po dva treninzi ili pesacam plus eden.Mislite li deka bi imala nekakov rezultat ili bez ishranata nema nisto od toa
     
  9. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.388
    Допаѓања:
    32.796
    Пол:
    Женски
    Какви резултати имаше од мамафит?
    Ќе почнувам со неа и едвај чекам, после три царски не знам каква форма би имала:drunk::D
     
  10. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.989
    Допаѓања:
    233.327
    Одлични. Ослабев 15 кг и се уште не сум ги вратила.
     
    На Giiirl23 и Chanell* им се допаѓа ова.
  11. Giiirl23

    Giiirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2021
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    116
    Пол:
    Женски
    После колку време од пораѓај почна со вежбање?
     
  12. bezvlaknanajazik

    bezvlaknanajazik Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2023
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Може ќе излезам малце од темава, ама кога слушнав од премногу близок извор од оштетената во ситуацијава, дека Ана го украла моменталниов маж нејзин, тогашен вереник на една.., изгубив мотивација скроз и да ја следам и да ја гледам па камоли да и давам пари....а башка нешто глуми лудило феминка а у....Добра алфа феминка, краде мажи наоколу
     
  13. perlaa1

    perlaa1 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2018
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.621
    Пол:
    Женски
    А ти се зачлени за само да го кажеш ова?
     
  14. bezvlaknanajazik

    bezvlaknanajazik Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2023
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Од кога треба да барам дозвола што треба да кажам или напишам при тазе зачленување? втф
     
  15. perlaa1

    perlaa1 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2018
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.621
    Пол:
    Женски
    Тролаш.
     
    На bezvlaknanajazik му/ѝ се допаѓа ова.
  16. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.026
    Допаѓања:
    40.192
    Она го украла он некел кутриот:devil:
     
    На CooperD, fana, The_Doctor и 5 други им се допаѓа ова.
  17. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.989
    Допаѓања:
    233.327
    Јас бев царски, имав дозвола после 40 дена да вежбам, ама јас ни на трет месец кога ја почнав не бев спремна. Првиот месец се полесни вежбите и вежбав, особено оние за дијастаз, ама втор и трет не. Слушај си ги телото. Јас докај 6 ти месец не можев, втор царски ми беше. И ме мрзеше после.
     
    На Cvekarka и Giiirl23 им се допаѓа ова.
  18. bezvlaknanajazik

    bezvlaknanajazik Нов член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2023
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Баш, во право си. Само нека не глуми феминка, се друго и стои.
     
  19. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.575
    Допаѓања:
    48.895
    Пол:
    Женски
    Ајде и приватен живот се измеша.
    Па и да е така, нас што не заболе?
    Следиме исхрана и тренинзи, не часови по морал.
    На темава еден куп мајки со по 2 3 деца што успеваат да извежбаат и зготват, ама кога ќе чујам муабети од типот јас немам време, неможам ова, неможам она, не е изводливо, а дали ќе има резултати...
    Колку ќе вложиш толку ќе добиеш.
    Ех мене моите да ми плаќаа на 18 години за ваква програма и исхрана, до буква ќе слушав.

    Инаку утре макаронките ги токмам за ручек, поздрав @fana.
    Сите вкупно 5 ќе ги изедам.
     
    На Cvekarka, H.VAGA, fana и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Beti2023

    Beti2023 Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2022
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site , razmisluvam za mamafit , ili za leten , porodena pred 5 keseci , bebe ne cica , imav sansa da gi vidam vezbite od leten nekako teski ,so ogled na toa deka nemam fizicka aktivnost poveke godini . Ednoto video bonus od mama fit mi bese izvodlovo i nekako polesno , ve molam za iskustva od nekoj koj bil na mama fit dali se receptite lesni za spremanje isto i za vezbite dali moze da se sovladaat od pocetnik