1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Летен предизвик на Ана Стојанова

Дискусија во 'Диети' започната од IAmPresident, 15 јули 2020.

  1. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    7.812
    Пол:
    Женски
    Не постои закон. Ниту кај нас ниту во соседните земји. Неколку години веќе гледам дека дипломирани нутриционисти и фитнес тренери се трудат да ги "освестат" ама џабе.
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    Како ти одиии? Јас сум - 6кг и во обем имам доста намалено.
     
  3. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    2.251
    Пол:
    Женски
    Има некој на програмата од февруари?:D
     
    На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ena4

    Ena4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2018
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво сакам да прашам дали некоја од вас би сакала да ми ги испрати рецептите за храна од Ана, бидејќи не ми текнало да ги ископирам од минатите предизвици? Ви благодарам однапред
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Tamarkaa

    Tamarkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    129
    Дали има некој искуство со програмите на Софија Манчева? Се мислам дали да ја земам, па дали некој знае дали е слична со онаа на Ана Стојанова бидејќи таа програма не ми одговара?
     
  6. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Колку се уплаќа за овој новиот предизвик кај Ана?
     
  7. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    2.251
    Пол:
    Женски
    690 ден.
     
    На bella.s му/ѝ се допаѓа ова.
  8. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Искуство од првиот летен предизвик на Ана ако има да сподели некој?
     
  9. Watermellon

    Watermellon Активен член

    Се зачлени на:
    4 март 2021
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Се двоумам дали да се пријавам. Искуства?
     
  10. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    2.251
    Пол:
    Женски
    Бев на нејзината програма од февруари и сум презадоволна -7 кг за 2 месеци колку шо ја пратев програмата и толку ми беше и целта. Рецептите и се лесни и вежбите и се прилагодени. Не се сомневам дека и сега е така. Препорачувам :D
     
    На Watermellon му/ѝ се допаѓа ова.
  11. BY<3

    BY<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2019
    Пораки:
    778
    Допаѓања:
    2.218
    Колку минути во денот одземаат вежбите од програмата?
     
  12. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    2.251
    Пол:
    Женски
    Тренинзите се кратки ама интензивни околу 12 мин, ама јас немав кондиција за да ја пратам и правев подолги паузи меѓу вежбите и ме фаќаше околу 30-35 мин
     
  13. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Има две нивоа на тежина на вежбите и модификација во 3та недела, рецептите супер како и секогаш. За продуктите кои бе ми пдговараат секогаш наоѓам замена. Предизвиков е мноогу подобрен за разлика од програмите и претходноте предизвици. За резултати колку што гледам преку ислкствата ги има многу. Јас со програмите од Ана сум веќе цела година што значи дека ми годат нејзините тренинзи.
     
    На Watermellon и Lavender4 им се допаѓа ова.
  14. babybubu

    babybubu Популарен член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1.009
    Допаѓања:
    1.097
    Се пријавив и јас. Но искрено скептик сум дека за 1 месец ослабеле некои девојки 7,8 или 10 кг..
     
  15. Watermellon

    Watermellon Активен член

    Се зачлени на:
    4 март 2021
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Јас со хроно за три месеци 16кг и затоа ми е за верување. Само се мислам дали има многу замарање, готвење и дали дава резултат нејзината исхрана.
     
    На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Rose 62

    Rose 62 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2021
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Здравите намирници не се скапи. Не знам шо има Ана сега и шо ве тера да мучкате, јас и платив во 2018 за план (2600 денари). Кога ми стигна планот го прочитав, и го избришав меилот. Толку беше, не ни почнав. Зошто ли? Секаде каде што има диети, или готов план за исхрана (појадок блабла, ручек блабла) без детално да ми се каже колку калории се тоа, и кои се макросите, е губење на време, енергија и пари. Вистински фитнес гуру, треба да ве научи како да ја гледате храната како гориво, да ви дозволи да јадете се, и според вашиот личен буџет, да ве праша како стоите со циклус и хормони, и да ви помогне да имплементирате баланс за цел живот. Не за едно лето. И да, обично 3-4 кила кај почетници се вода и течности, кај почетници губење на килажа оди многу брзо, кај напредни малку потешко, тренинзите се HIIT варијации претпоставувам, (тоа имате за беспари онлајн милион, прилагодени на нивоата на активност).
     
    На raww, deskarada, Mikikuugfgh и 3 други им се допаѓа ова.
  17. BY<3

    BY<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2019
    Пораки:
    778
    Допаѓања:
    2.218
    Чувај си ги парите ако не ти одговара. Програмата е 690 денари за она што таа го нуди, а други нутриционисти минимум земаат 1500 денари за скоро истото без вежби.
    Скоро се е дозволено од храна, и да ако те интересира под секој оброк пишува колку калории има, дава се што има на нашето поднебје, рецептите и се брзи и лесни.
    Всушност незнам зошто мислиш дека некој не би научил како да се храни па макар и со едномесечен план за исхрана? Освен ако не сака така да продолжи да се храни во текот на животот тоа е друго.

    Но да не должам многу, штом мислиш дека сама можиш да си помогнеш повеќе go ahead, не мора тука темата со негативности да ја полниш.
     
    На Stella* и Rose 62 им се допаѓа ова.
  18. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.178
    Допаѓања:
    15.765
    Пол:
    Женски
    Од Ана планот да е 690ден ама 1000ка не ви бега неделно за храната. Јас сум била знам. Не дека не знае жената маестрално си ја работи работата, каде каде подобрени се вежби и менијата џа јадење од ланскиот прв предизвик се усоврши максимум. Ама не е баш така ефтино како што изгледа.
     
  19. 2036

    2036 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    75
    Јас за мене да си кажам, дека не трошам ништо повеќе од кога сум на режим. Мислам, и во нормални услови секако купуваме сите и трошиме за храна.
    Не се продуктите нешто толку недостапно и скапо, голем дел ги купував и пред режимот.
    Од една страна и да има пример неколку поскапи продукти, од друга пак, не купуваме други работи како благо, грицки.
    Истите пари одат за храна и со режим и без, барем кај мене, а верувам дека и кај повеќето :D
     
    На Carolin., Katie90, BY<3 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. BY<3

    BY<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2019
    Пораки:
    778
    Допаѓања:
    2.218
    Истото сакав да го кажам :)
    Дали сум на режим или не, парите се трошат, сумата е таа. Некогаш ми се случува и повеќе да потрошам кога не сум на режим, вака барем знам дека некој работи се забранети за купување.
     
    На Rose 62 и Katie90 им се допаѓа ова.