1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Летни Олимписки Игри (ЛОИ)

Дискусија во 'Спорт' започната од RainBow, 30 октомври 2011.

  1. doll.a

    doll.a Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Наместо горди да бидеме зашто учествуваме на некои на фебјсбук гледам им смета колку души биле во позадина! И да имаме повеќе букви во името битно е да ги бодриме нашите :)
     
    На White-Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  2. zarah

    zarah Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2012
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    1.557
    Пол:
    Женски
    Не ме чуди воопшто однесувањето на кралицата, јас дури очекував и целата церемонија да биде малку постегната баш ради неа. А пуштањето со падобранот - не знам колку кралици ќе прифатат таква шала. Мислам дека ја имаме новата Бонд-девојка.
    :D
    [​IMG]

    Мене ова отварање ми се допадна многу повеќе за разлика од она монотоното во Кина. Разиграно, со многу историски елементи, музичкиот дел со Пол Макартни, а посебно ме допре темата со децата и детската болница. Врвот на се дефинитивно беше Мр. Бин. Едно големо браво за Англичаните!
    :clap:


    Инаку @Snow-Queen, мора тоа горе да е некоја монтажа, еве го оригиналот:
    [​IMG]
     
    На LilBaby и Hipster им се допаѓа ова.
  3. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    Најдобар момент на отворањето:

    [​IMG]


    Ѕвер! :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Belieber15, LilBaby, Stoimenovska и 2 други им се допаѓа ова.
  4. anamariia.x3

    anamariia.x3 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    856
    Може некој линк од отварањето?Не бев во можност да го гледам..
     
  5. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    http://www.youtube.com/watch?v=yVM0FzHlDVI
    Делот со Мистер Бин. Алал да им е што го смислиле ова :rofl: Ама најсмешно беше кога си замислуваше дека трча со олимпијците и нели да ги претрка со количе, и после пред сите нив си трчкаше, оној го престигна и ОП сопка му направи :D И кога отвара очи, сите завршиле само он свири... Абе немам зборови, плачев од смеење!
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Правилата за фудбалските наптревари се следниве, имаат право само 3ца над 23 години да играат, другите сите се до 23 години, младите сили на државите. Зашто незнам, ама тоа им се правилата.
    Фудбалот почна и пред официјалниот почеток вчера, јас сум за Бразилциве, растур праат до сега.
    За Бразил скоро никој не игра од познативе, ама имаат тие најголеми шанси да земат злато, дај боже.

    Вчера пратев и можам да кажам само, алал да им е, никогаш не сум се сомневала во британците дека можат да организираат спектакл, и незнам зашто многунина беа во фазон нема да е ко Кина.
    Само според мене најголема утка е што не се појавија Роби и Сир Елтон Џон, според мене легедити во Британската музичка сцена.
    Најјак беше Мистер Бин, уште од мала го обожавам и најгомемот спектакл Кралицата како баба 007 8)
    Одлично беше, јас уживав.
    Штета што имавме малку натпреварувачи, ги гледам Србиве алал да им е сурија народ.
    Џокович беше екстра еуфоричен. Ме изненади што Федерер не го носеше знаемето, и најмногу од се Сад, очекував Фелбс или Коби или било кој, ме изенади.
    И веќе пред да биде отворена олипијадата се срушил рекорд.
    http://www.time.mk/read/f26f1374cd/8c7c ... index.html
    Од спортови кои ми се интересни ќе дефитивно фудбал и баскет, пливање и тенис. Не сум многу по атлетика слабо пратам. Ма да искрено јас повеќе ги сакам зимски олимпсики игри, уживам најмногу од се во уметничко лизгање
     
    На JuLleE и zarah им се допаѓа ова.
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Стварно не даваат под 23 години во фудбал?
    Не ми е јасно зашто, кога кошарка, ракомет и други екипни спортови нема вакви глупави правила.

    Инаку јас малку фатив синојка, па ги гледав државите, ние по број на пратени сме на ранг на држави за кои прв пат во живот слушам.
    Не е критикување, реалност е тоа што немаме спортисти и за карање сме, што немаме спортист од 2 милиона народ кој би имал олимписка норма. Немојте тука сме немале услови, реално со услови далеку подобри сме од многу други држави кои имаат и неколку пати повеќе спортисти од нас.
    Така да јас во поглед на наши спортисти на олимпијадава сум апсолутно разочарана, најлошата пратена група од последниве олимпијади.

    Интересно ми беше имаше 3ца атлетичари, кои излегоа под знаме на олимписки комитет бидејки се од држави непризнаени. Не ми текнува точно како ги претставија но ме заинтригира од кои точно држави се во светот кои немаат право да пратат свој претставник на Олимпијада. Ако некој знае да ми каже :)

    И еве го палењето на оганот, на кој ја заспав, а гледав до самиот крај. И заспав. Малер :D
    http://www.youtube.com/watch?v=I5rpRSOw7Ic
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.209
    Пол:
    Женски
    Нашиот не постигна ништо, што беше и очекувано.
    Ме разочара Фелпс сабајле, едвај дури и се пласираше за вечер за финалето. Последен, имаше ептен среќа и искрено мислам дека Лохте ќе го растури. Лохте дури не ни даде се од себе, а пак имаше појак резултат. Ај вечер ќе видиме што ќе се случува, секако ќе биде една многу интересна трка. :)
     
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Не туку над 23 може да има само 3ца другите се до 23 години
    еве ги има правилата и на страната на лондон
    http://www.london2012.com/football/about/
    И мене ми запреа во око независните натпреварувачи, знам за еден мислам дека беше атлетичар од некоја држава што се отцепила сега, имало војна, тој се преселил во Сад, ама не може да трча ни за Сад бидејќи не е државјанин, но ни за неговата дека сеуште не била оформена како држава, и му дозволиле да трча како независен. Право за тој потег,многу спортски во секој случај
     
  10. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    4 се незавсни. Еден од Јужен Судан, кој да, избегал во војната како азилант, ама оти нема државјанство на САД а не сака да се претстави како од Судан.
    Другите тројца претходно се имаат натпреварувано за Холандските Антили на олимпијади, која се распадна во 2010 на две помали земји. Интернационалниот олимписки комитет во 2011 отфрли да се претстават како од Холандски Антили на овие игри, а атлетичарите веке се квалификуваа, затоа се под знамето на олимпијадата.
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
  12. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    И сега кое е монтажа?! :@
     
  13. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    ^ 3а жал, второто . . .
    Bо првата слика е отсечена тоа `Former Yugoslav`, па затоа изгледа дека е реално.
     
    На tessi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    И Фeдерер оствари победа над Kолумбиецот со 6:3, 5:7: 6:3. 8)

    Aјде Феки, браво, покажи им таму кој е повторно прв во светот ! :D
     
  15. BlueHeart

    BlueHeart Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Ајде Данска!!!
     
  16. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Tоооо леле кевојни сум јас Данска на крајот ја победи Шведска и го нагласи своето враќање на врвот на женскиот ракомет. Бравос значи, а и бравос за Федерер кој иако пропушти неколку меч топки и му препушти еден сет на противникот Пиле на крајот сепак славеше со 6/3 5/7 6/3 :clap:
     
    На SimonLimon му/ѝ се допаѓа ова.
  17. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.984
    Допаѓања:
    233.263
    Отварањето беше многу убаво.
    Целата церемонија беше фантастична, приказната со децата, па делото со музиката и секако Мистер Бин. Е тоа беше врвот. Џемс Бонд и Кралицата беа изненадување, но премногу оргинално и интересно.
    Си ги држев очите за да не заспијам и го видов палењето на огнот.
    Ме воодушеви начинот на организација, браво, не се ни сомневав во Англичаните.
    Олимпијадите ги следам, и тоа речиси се. Денес следав стрелање, победија Италијанците, а сабајлето го фатив и пливањето. За жал нашата држава оди со вајлд-карта, и разочаруваки е што немаме еден асален спортист.
    И со референцата сме на Олимпијада. Сноу, како ти побегна тоа баш? :?:
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    На Belieber15 и karmenka им се допаѓа ова.
  19. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Браво за Ye од Кина, видовте ли што направи девјочето со само 16 години, злато и светски рекорд :x :clap:
     
    На Bozica1980, DzingrlakaDzikica и JuLleE им се допаѓа ова.
  20. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Него дали утре ќе има реприза од отварањето на ОИ? Нели обично репризираат во недела ... ама кој знае сигурно нека ми каже.