1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Летни и зимски парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од black-angel, 30 јануари 2010.

 1. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Дали ги разликуватае?
  Омилен летен парфем?
  Омилен зимски парфем?
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  ќе се задржам на првово прашање. Како и за боите на облеката, така и за парфемите: кај мене нема зимско летно. Битно е само да ми се допаѓа.
   
  На ZoeRaivotar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.221
  Допаѓања:
  42.203
  Сега го користам Diamonds на Армани, тежок е малку, но се задржува и ми се допаѓа.
  Во лето го сакам Pur Blanca од Авон и Green Tea од Елизабет Арден поради нежните ноти. Иако ми се случува да ставам за летно ноќно излегување и појак парфем. Две години користев еден парфем за секакво време - Montana од ноу нејм производител, со мирис на ванила, кој оставаше голем впечаток кога некој ќе ме гушне :) Ама го нема веќе во производство, па сега трагам по нешто друго.
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Nomadic , Oriflame зимски ааааа го обожавам .. и летен Embrace .. oriflame .. C-thru за секоаш ми е добар .. и дека од дечко ми е :D
   
 5. PinUp-Girl

  PinUp-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  13
  Hm....Obicno zimskite mi se poteski od letnite..i mozam da kazam deka se poluksuzni...Si dozvoluvam vo zime da koristam chanel i bvlgari omnia.. a leten mi e na kate moss toj rozeviot :) i na moskino .... Kako i da e chanel-ot mi e za posebni prigodi..inaku sum zavisnik od brendirani parfemi i imam kolekcija nakaj 30ina :)
   
 6. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  120
  Летен парфем Bulgari Omnia, а зимски Armani Code
   
 7. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Pa videte zimskite parfemi se nekako po jaki po silni, a letnite se po nezni jas gi razlikuvam i ne svatlivo mi e koga na sred leto nekoj se namirisal so nekoj jak parfem pa dajte lugje taka e zesko pa uste parfemot da e jak i so garancija ke padnes vo nesvest :)
   
 8. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Па во суштина си ставам мирис кој во моментот ќе ми се допадне 8) и нормално дека ги разликувам, зашто има некои такозвани зимски парфеми што се премногу тешки, така да кога ќе мириснам некој таков, дали од моиве или од некој друг, ми создава спарнина и затоа е подобро некој свеж и/или нежен да си ставам за да се осеќам кул т.е. свежо! Ама се случува и во летните ноќи да си ставам некој (не толку тежок) `зимски` парфем! А во есен и зима во зависност од расположението си ставам `летни` мириси и ич не му ја мислам :D
   
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Дали ги разликувате?
  - Да да, и тоа како, да речам ја распознавам „тежината“ на парфемот.. обично појаките се зимски.. кој става цветни парфеми назиме? Не ми е соодветно.
  Омилен летен парфем?
  - Pearl Garden од C-Thru :!: :mrgreen:
  Омилен зимски парфем?
  - Absolutely Irresistible од Givenchy :!: :mrgreen:

  [​IMG][​IMG]
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  :lol: :lol: Ме насмеа :lol: :lol:
   
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  8) 8) :lol: :lol: Да се насмејме малце :D

  Он топик: за на пролет: B U - Trendy

  [​IMG]
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  :up: Преубав е. Еден од омилените ми е. А и овој е добар [​IMG]
   
 13. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Го користам,редовно,имам и сега, ама некако ми здосади,ама убав е :up:
   
 14. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  198
  Dior Addict 1- зимски, а летен Max Marra Silk touch :^)
   
  На arwen му/ѝ се допаѓа ова.
 15. marinapet

  marinapet Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  "A Scent" by Issey Miyake, лансиран 2009, е неодоливо убав и за летна и зимска сезона подеднакво!
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.492
  Допаѓања:
  195.452
  Пол:
  Женски
  Од зимските парфеми ги користам
  Deep Red - Hugo Boss
  [​IMG]

  Crystal Noir - Versace
  [​IMG]

  а убав ми е и Euphoria - Calvin Klein

  А во лето ги сакам
  In2u - Calvin Klein
  [​IMG]

  Light Blue - Dolce & Gabanna
  [​IMG]
   
 17. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  И јас многу ретко гледам летен-зимен..ама обично не користам многу тешки летно време...е сега си купив нов и ептен ми е по кеф а и не е скап многу а траен е еве ви сликичка :)
   

  Прикачени фајлови:

  • img-thing.jpeg
   img-thing.jpeg
   Големина на фајлот:
   13,1 KB
   Прегледи:
   489
 18. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  дај препорачајте ми некој јак парфем да се осеќа зад мене 100 метри :D обожавам некој такви ама и да е траен не само 10 мин и после го снемва... само да не мириса на цвеќиња оти ме боли главата од такви мириси имам главоболка после цел ден не можам да ги поднесам таквите..... :)
   
 19. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.339
  Пол:
  Женски
  Летен парфем - C-Thru Пеарл Гарден
  Зимски парфем - Тесори ди ориенте
   
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Еве неколку од моите омилени парфеми,Ескада кој моментално го користам,Цитру,Мондаин и други :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]