Летни и зимски парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од black-angel, 30 јануари 2010.

 1. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Сеуште не ми е здосаден а веќе 5тото го трошам :$ :) Што да правам се заљубив :inlove: :$
   
 2. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  488
  Баш тоа коментиравме со една другарка. Седнавме пред некој ден во кафич кога до нас се намести еден дечко што очигледно имаше ставено зимски парфем, труеше на бор или нешто такво. Еден таков тежок мирис, аууу... :lol:
  Нормално дека ги разликувам, летно време користам цветни, парфеми од ванила, нежни и свежи. :)
   
 3. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.236
  Допаѓања:
  1.310
  Za vo leto-BU Wild-That's my secret :P:P A vo zima Angie od vanila i banana...Nekako potezok e...Ama rules!!!
   
 4. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  166
  јас за вечерни излегувања го користев ange & demon od Givenchy ..доста квалитетен парфем кој ми го подари дечко ми за роденден..но повеќе ми е зимски тој парфем..
  а преку лето си користам детски парфемчина бон бонс од малициа и ми се нај нај супер :)
   
 5. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  па разликувам зимски од летни од тоа што во оние зимските имат појак мирис, а летните се понежни .. :)
  омилен летен парфем Naomi Campbell - Cat deluxe(At Night) :P
  oмилен зимски парфем Givenchy - Ange ou demon :P
   
 6. Tadija

  Tadija Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  13
  Sekako deka postoi razlika pomegu zimski i leten parfem :) Zimskite se poteski, pojaki,a letnite ponezni,prijatni. Isto taka i denski i noken parfem! Jas smetam deka ovie raboti sekoja devojka treba da gi razlikuva, ne e tesko :)
  [mod-kirilica:95ezfkvz][/mod-kirilica:95ezfkvz]
   
 7. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Зимските мириси се многу потешки од летните и најчесто имаат некој сладок мирис, додека летните се свежи и лесни. Јас ги обожувам зимските парфеми а најмногу го сакам POISON од Dior и Armani code е исто добар.. :) :) :)
   
 8. arwen

  arwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  Omilen zimski- BVLGARI Jasmin Noir, Pacco Rabanne Black XS, Valentino Rock'n'Rose
  Omilen leten- Escada Into the Blue, Hugo Boss Orange, LACOSTE Touch of pink...
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 9. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.212
  Не правам некаква посебна разлика :$ ама за во зима најубав ми е Giordani White Gold од Орифлејм
  А во лето нешто понежно и цветно. Сега добив поклон од Италија парфем на Puma и многу ми се допаѓа, остава силен впечаток, онака зимски! Сега сакам да го пробам Пако Рабане.
   
 10. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Јао нешто што не знам да разликувам е ова.
  За парфем јас правам една поделба .... убав и неубав :lol:
  Тој што е убав е за пролет, лето, есен, зима 8)
   
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Не ги разликувам многу многу. :lol: Само знам дека јаките се за зима, а тие пак со понежна нота се за лето.. Јас си сакам јаки,и јаки ставам лето зима, есен пролет :rofl:
   
 12. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  Омилен зимски Armani code,Lady million,Boss femme,
  a oмилени летни D&G light blue,victoria secret garden,Halle Berry-Halle,Jlo-glow
   
 13. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  сите парфеми се исти и во пролет и во лето и во есен и во зима.. :)
   
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Исти се , не го менуваат мирисот многу нормално ама има парфеми за во лето и за во зима . Не дека мора така ама валда не сакаш со таков тежок и јак парфем во лето да шеташ :)
   
 15. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  202
  Појак зимски парфем од “ангелот“ нема да сретнете, ама па затоа мириса ммммм :inlove: Планирам да си го земам сега

  [​IMG]

  Има и други зимски што ги користам моментално ги постирав во “женски парфеми“ да не се повторувам пак :^)


  А од летните омилени ми се:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Нормално дека појаките се за во зима, понежните за во лето, ама јас мислам се си е до вкус. Лично јас не обраќам многу внимание на тоа :)
   
 17. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  6.627
  Не само што ги делам на зимски и на летни,туку и на вечерни и дневни...Најважно е парфемот да одговара на стилот на човекот,а исто така и на пригодата.Или подобро кажано да знае да го носи и да му прилега.

  Незаменлив зимски ми е овој и тоа исклучиво навечер
  [​IMG]

  Исто добар зимски,најчесто преку ден
  [​IMG]

  Прекрасен е,го користам во сите годишни времиња
  [​IMG]

  Другиве за во пролет и лето
  [​IMG]

  [​IMG]

  Овој за малку поспортска варијанта и за шеткање
  [​IMG]
   
  На mims-89 и A-j-a им се допаѓа ова.
 18. mima83

  mima83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  54
  Јас и во лето и во зима користам само свежи парфеми.неможам јаки,бидејќи ми се гади од нив.омилени немам секогаш земам различни.еве како посвеж ми е perceive odавон.и оние бон бонс ми се ептен убавки и свежи,скоро сите ги имам :inlove:
   
 19. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.879
  Cакам свежи парфеми за на лето,така лесни,ненападливи,ми се чине дека на лето да ставам тежок парфем ке се онесвестам :lol: :) еве ке поставам од моите(летни)што ги имам :inlove:
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  Eве и некои зимски :)
  [​IMG] [​IMG]
  Aма има некои парфеми кои не можам да ги дефинирам како зимски-летни-пролетни-есенски :lol: и ги користам во секое време :)
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. eli12

  eli12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  8
  Litlle Black Drees и Thru Glow во зима,додека во потоплите денови го користам C-thru Aqva Marine ептен е свеж