Летни и зимски парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од black-angel, 30 јануари 2010.

 1. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  670
  Летните имаат лесен и свеж мирис на цвеќиња, сапун, овошје, на нешто чисто, а зимските се потешки најчесто мирисаат на ружа, цимет итн.

  Јас секогаш и во лето и во зима користам летни парфеми, ги обожавам заради чистотата на која мирисаат, на пролетта и летото постојано да ме потсетуваат.
   
 2. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Женски ке бидам малку оф топик ама не знаев каде да прашам па за тоа овде. Во потрага сум по нов зимски парфем. Да биде некој топол, убав да посетува на Нова Година и зима. If you know what I mean. И би можело да мириса на цимет, ванила... Но не можам некој многу скап зошто само што го купив Burrbery London па нема смисла уште 4000 да фрлам на друг. Имате предлози? :)
  Инаку за темава, да разликувам зимски и летни. За лето дефинитивно број еден ми е Play од Живенши а за зимски... Е па во потрага сум по нов. :)
   
 3. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Зимски,топол парфем,моментално во шатци ти е на попуст 1100 ден 30 мл.
  [​IMG] И овој е зимски со ванила ноти,го има во Космо.
  [​IMG] и од овој,посладок,потопол здравје :)
  Ова се 3 мене што ми се допаѓаат што имаат зимски сладок мирис,и не се по 3000 ден.
   
 4. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.853
  Допаѓања:
  5.185
  Пол:
  Женски
  Koлку е последниов парфем? :)
  И на што има мирис,ванила..? ;)
   
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  Мириса многу слатко,убаво е за зима :) мислам дека е околу 1800 и 2100 ден така нешто.
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 6. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.750
  Ангели и демони од Живанши......мнооогу е убав....
   
 7. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.019
  За преку зима ги користам
  [​IMG] и
  [​IMG]

  Мми одговараат на кожата и ептен си ги сакам. Имам уште 3 меѓутоа со нив некако не ми оди, посебно со оне милион , пред некое време го обожавав, а за оваа сезона и го поклонив на мајка ми , неможам д аго поднесам, многу лошо ми мириса :doh:
   
  На tinkerbelll му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Ги имам сите. :)
  А каде може да се купи? Изгледа баш убаво, ке го побарам. :)
   
 9. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  Летен или пролетен парфем,е свеж и освежителен,кој не е тежок и нападен.Летни/пролетни парфеми кој мене ми се допаѓаат:
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  Зимски и есенски парфеми,поинтензивни и со блага нота.Есенски/зимски парфеми кои мене ми се допаѓаат:[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.018
  Секако дека си ги разликувам и си имам посебни парфеми кои ги користам во лето, а кои во зима.
  Ќе дадам мал пример. Од летните најмногу ги користам овие:
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Кога веќе го спомнам „Кафе Кафе„ сте го виделе ли негде низ парфимерииве, не ми текнало да го побарам :)
  Во зима ги користам следниве парфеми:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ама мал ми излезе примеров :D
   
 11. Bel-Golub

  Bel-Golub Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2011
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  48
  за во пролет амоур росе прекрасен е и други некоји на цветни ароми за во лето долче и габана и реплај селин дион супер парфем а ѕа во ѕима армани код појакиот брилјантин давид беккам и други
   
 12. ww1

  ww1 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  :inlove: Leten [​IMG] Escada
  Zimen Versace Christal Noir [​IMG]

  :inlove:
   
 13. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.704
  Допаѓања:
  4.753
  Пол:
  Женски
  Не ги разликувам.И не. Најверојатно по амбалажата ако е цветен тогаш е летен,а за зимски поим немам.Океј :) Дај кажете ми како е овој Hypnotic Poison? :D :rofl: :rofl:
   
 14. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Овој каков е ??? :)
   

  Прикачени фајлови:

 15. kitty.m

  kitty.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  599
  Пол:
  Женски
  за есен-зима :)
   
 16. detelinkaa

  detelinkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  59
  Летен - Celine Dion Sensational
  Зимски - Lady Million
   

  Прикачени фајлови:

  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   7,2 KB
   Прегледи:
   338
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   3 KB
   Прегледи:
   339
 17. sweat2

  sweat2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  JAS NE GI RAZLIKUVAM SAMO KORISTAM OD ONI STO SE NAJUBAVI <3
   
 18. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Ги разликувам , зимни се оние по тешки и нападни , летни оние нежните .. во зиме го користам BU - Fantasy Sarantis а во лето C - THRU - Pearl Garden и понекогаш од оние слатките Malizia - Bon Bons
   

  Прикачени фајлови:

 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.464
  Летен Hugo Boss - Femme, или пак Nina Ricci (Love in Paris и Premier jour);
  Зимски дефинитивно Dior hypnotic poison.
  Иако, ретко се одлучувам да сменам. Тоа се случува само ако добијам парфем на подарок или пак го нема тој што го барам.
  Најчесто, без разлика дали во зима или лето, мирисам на Naomi Campbell Cat deluxe at night.
   
 20. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.890
  Јас летно време користам цветни парфеми т.е. со цветни мириси а зимно време појаќи парфеми....