Летни и зимски парфеми

Дискусија во 'Парфеми' започната од black-angel, 30 јануари 2010.

 1. AwesomeGirl

  AwesomeGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2013
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  115
  Летно време Miss Dior Cherie Leau
  А зимно исто Dior Hypnotic poison :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 2. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  зависи од облеката, поводот и чувствата во моментот :D :D
   
 3. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  [​IMG] За Лето!

  [​IMG] За Зима!
   
 4. TIGARCE86

  TIGARCE86 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  1.422
  Допаѓања:
  2.580
  Пол:
  Женски
  bulgari omnia crystalline летен овој,зимски lady milion
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.817
  Допаѓања:
  67.185
  Пол:
  Женски
  Летно време - [​IMG]

  Зимно време -[​IMG]
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.745
  Допаѓања:
  22.378
  Пол:
  Женски
  Јас си ги делам парфемите на ноќни и дневни, не на зимски и летни.
  Освен еден на кокос што ми мириса па тој ми е она ептен тропски летен.
  Јас секако не сакам тешки парфеми, со чесни исклучоци, така мене парфемите можат одлично да ми одговараат и за лето и за зима.
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  332
  Летен омилен немам, а за зимски дефинитивно :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 8. casiopea

  casiopea Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Омилен парфем за сите годишни времиња дефинитивно Dolce & Gabbana Light Blue. Исто така го обожавам и Givenchy summer vibrations, го купив пред две години од локална парфимерија и потоа го снема парфемов го немам видено ни во космо, ни на фри шоп.. дали некој знае каде да го најдам?
   

  Прикачени фајлови:

  • img-thing.jpg
   img-thing.jpg
   Големина на фајлот:
   12,7 KB
   Прегледи:
   233
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   4,1 KB
   Прегледи:
   233
 9. SunshineYo

  SunshineYo Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2014
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  За во зима
  [​IMG]
  За во лето
  [​IMG] Копија на Escada Rockin Rio :)
   
  На Coco-Chanel и OneHeart им се допаѓа ова.
 10. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.397
  Допаѓања:
  11.118
  Пол:
  Женски
  Омилен зимски Todayод Авон / Омилен летен Bvulgari - Omnia cristalline
  Нон-стоп ги користам преубави.
   

  Прикачени фајлови:

 11. matejaaa

  matejaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  133
  Кај мене нема зимски и летни парфеми, туку денски и ноќни :D
  Ноќните секогаш ми се многу појаки од дневните.
   
 12. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.592
  Пол:
  Женски
  И кај мене нема летни и зимски парфеми.
  Ги користам зависно од расположението.
   
 13. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.667
  Допаѓања:
  20.427
  Пол:
  Женски
  Зимски ми се појаките парфеми, со интензивна нота, а за летниот период користам полесни и нежни парфеми.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.