1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Летни тропски горештини

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OrdinaryGirl, 15 јуни 2010.

  1. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Жешко е бре, и уште пожешко ќе биде. Ја барам зимата и снегот, доаѓа - ладно ми е, смрзнувам мислам ќе умрам од студ. Го барам летото и сонцето, доаѓа - жешко ми е, се препотувам и не поднесувам, се случило и да паднам во несвест надвор до продавница од низок притисок мислам ќе умрам негде на пеколов по пат. Никако не сум, затоа е најдобро умерено. Дома вентилатор, клима уклучени... океј ми е. Арно ама, моментот доаѓа кога ќе треба да се излезе надвор. Не чини од климатизирана одма да отидеш во пекол жешка средина, е тоа е невидена нагла промена = ХАОС. Преку ден е пекол, а навечер па е ептен пријатно и свежичко... милина.
     
  2. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Ауу денес како е жешко во Охрид не беше никогаш пожешко :whew::whew: јас па будала на сонце шетам по црквиве по плаошник со мојве жар се направив :worried::worried: тешко мене :rofl::rofl:
     
  3. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    iskreno od zeskovo voopsto ne mi e dobro imam vrtoglavici a mora da se otide do na prodavnica na skolo i sekade a mnogu e zesko
     
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.580
    Пол:
    Женски
    Секое лето е се потпло и потопло. Се кладам дека ова лето ќе има температури од 40 степени. Ќе не спржи Сонцево еден ден. :D
    Практикувам да не излегувам во тој период од 10 до 17 часот ама некогаш морам и тогаш кога морам знае и да ми стане лошо.
    За туширање што да ви кажам, минимално два пати дневно. :D
     
  5. mentol

    mentol Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2015
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    прилеп денеска како во пекол да се наојџаме. Ама како шо кажува че биди и бетер
     
  6. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    И деновиве е пеколна горештина и невидена спарнина. Со душа чекам некое дожденце, да залади малку.
     
  7. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Не ви се доста 10 месеци во годината променливо време (како ќе се погоди) и свежини, ви пречел најубавиот дел од летото.
     
  8. GoodGirl45

    GoodGirl45 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2016
    Пораки:
    1.407
    Допаѓања:
    8.692
    Пол:
    Женски
    Не е убаво многу жешко, не се дише и не се спие.
    А и во однос на земјоделие, сите плодови ќе исушат :!:.