Летни тропски горештини

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од OrdinaryGirl, 15 јуни 2010.

 1. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Жешко е бре, и уште пожешко ќе биде. Ја барам зимата и снегот, доаѓа - ладно ми е, смрзнувам мислам ќе умрам од студ. Го барам летото и сонцето, доаѓа - жешко ми е, се препотувам и не поднесувам, се случило и да паднам во несвест надвор до продавница од низок притисок мислам ќе умрам негде на пеколов по пат. Никако не сум, затоа е најдобро умерено. Дома вентилатор, клима уклучени... океј ми е. Арно ама, моментот доаѓа кога ќе треба да се излезе надвор. Не чини од климатизирана одма да отидеш во пекол жешка средина, е тоа е невидена нагла промена = ХАОС. Преку ден е пекол, а навечер па е ептен пријатно и свежичко... милина.
   
 2. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  7.678
  Пол:
  Женски
  Ауу денес како е жешко во Охрид не беше никогаш пожешко :whew::whew: јас па будала на сонце шетам по црквиве по плаошник со мојве жар се направив :worried::worried: тешко мене :rofl::rofl:
   
 3. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  iskreno od zeskovo voopsto ne mi e dobro imam vrtoglavici a mora da se otide do na prodavnica na skolo i sekade a mnogu e zesko
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.947
  Допаѓања:
  55.747
  Пол:
  Женски
  Секое лето е се потпло и потопло. Се кладам дека ова лето ќе има температури од 40 степени. Ќе не спржи Сонцево еден ден. :D
  Практикувам да не излегувам во тој период од 10 до 17 часот ама некогаш морам и тогаш кога морам знае и да ми стане лошо.
  За туширање што да ви кажам, минимално два пати дневно. :D
   
 5. mentol

  mentol Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  прилеп денеска како во пекол да се наојџаме. Ама како шо кажува че биди и бетер
   
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.641
  Пол:
  Женски
  И деновиве е пеколна горештина и невидена спарнина. Со душа чекам некое дожденце, да залади малку.
   
 7. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.124
  Пол:
  Женски
  Не ви се доста 10 месеци во годината променливо време (како ќе се погоди) и свежини, ви пречел најубавиот дел од летото.
   
 8. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  8.661
  Пол:
  Женски
  Не е убаво многу жешко, не се дише и не се спие.
  А и во однос на земјоделие, сите плодови ќе исушат :!:.