1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Летни училишта?

Дискусија во 'Образование' започната од LiveLaughLove, 12 март 2014.

 1. LiveLaughLove

  LiveLaughLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Здраво :) Летово сакам да одам на некое летно училиште надвор од земјава. Флуентна сум по англиски јазик, француски знам доста добро, а германски започнав да учам оваа година :D Летното училиште може да биде за било што (математика, изучување јазици, социјални науки...) и било каде. Јас пробав да се информирам, но се што најдов беа летни училишта во Америка кои што беа прескапи(минимум 2000$) и не нудеа стипендии за интернационални студенти. Бај де веј, прва година средно сум. Ако имате некакви информации ве молам помогнете. :*