Летни чизми!

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Elena-97, 27 јули 2011.

 1. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.103
  Поздрав! Има еден тренд кој многу ми се допаѓа.ЛЕТНИ ЧИЗМИ! Тоа се кратки исплетени чизмички кој се супер слатки! Но, незнам кај се продаваат :(
  Помагајте Феминкии! Сакам да ги имам! Сите предлози се добредојдени :) [​IMG][​IMG]
   
  На StefiNikola му/ѝ се допаѓа ова.
 2. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.480
  Мене овие летни чизми ми се жива глупост!
  Се знае дека чизми се носат во зима.
  Овие на првата слика не ми изгледаат баш на летни...
   
  На sunshine2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.796
  Допаѓања:
  13.451
  Пол:
  Женски
  На sunshine2 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.536
  Сфаќам мода. Сфаќам трендови. Ама не сфаќам како на +50 степени некој може да облече ЧИЗМИ. Не само што ќе се запоти, ама можам да ја замислам аромата.

  Јас не би, се знае кога се носат чизми. Се` што е во тренд не мора да значи дека треба да го имаме во плакар. Златни сандали, јапанки, еспадрили, римјанки!
   
  На Chocolate.me, Hipster, ketisk и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Andzelika

  Andzelika Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  174
  Пишав и на друго место ама ај и тука. Како белите има во ГТЦ НА 2 КАТ во Paolo Botticelli 2000 денари беа, сега незнам.
   
 6. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  Oва не се летни чизми,туку се обични чизми ,но некоја се дрзнала да ги облече во лето,и ете сега летни се.
  Глупости.

  Туф,па и 2000 дури. :rofl:
   
 7. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.065
  Допаѓања:
  8.074
  Пол:
  Женски
  Имам три пара летни чизми (бели, крем и тиркизни) и ги носам често, па досега не сум осетила непријатна миризба или потење на нозете! Исто како и во балетанки. :!: ;)
  Многу ми се допаѓаат и посебно убавко стојат со фустанче (секако не свечено :lol: )
  Иначе сите три пара ми се од Франција. Поздрав. :*
   
  На Dulceee, Buterfly-girl и Elena-97 им се допаѓа ова.
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Вака ми се слатки и убаво ми делуваат кога ќе ги замислам во комбинација со краток шорц или сукња.Ама би ги носела сам навечер, на посвежо, на 30 степени преку ден нема шанси.
   
  На LuisRoyo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.103
  WoW! 2000! Toa e malce mnogu... No sepak fala... Aj i taka odam vo grck na odmor pa mozebi ima ness sl. tamu :) Ako ne najdam tamu ke ja posetam prodavnicava!
  [mod-kirilica:3bonirs4][/mod-kirilica:3bonirs4]
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.762
  Добро бе, ќе измислат уште нешто? Летен капут. Бунда можда |(
  Свашта.
  Ова не би го носела.
   
  На Someonespecial, lolitoo, Lovely15 и 10 други им се допаѓа ова.
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  Ова ти е се испревртено време.
  Чизми во лето, сандали со термо чорапа во зимо.
  Не сум обратнопропорционална, сакам комфорност, удобност и кога е топло облека лежерна, а кога е ладно да ме топли.
  Не фала на овие глупи трендови кои ги измислуваат дизајнериве зашто веќе не знаат каква глупост друга да измислат.
   
  На Bright му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.489
  Не фала бејб! Чизма само на зима! :!:
   
 13. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Едноставно, не би го носела ова :(
   
 14. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.205
  Допаѓања:
  2.394
  Пол:
  Женски
  Јас барам римјанки со помалку ремчиња за да не ми вријат нозете,а не па чизми да облечам,многу глупава мода,исто како и оние како чизми а напред отворен прст,стварно не знам кога би ги облекла,дали во лето или зима |(
   
 15. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  1.271
  Пол:
  Женски
  Овие примероци се за секое годишно време, освен за на лето. fail
   
 16. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.787
  Испревртено време, чизми за на лето. Па ајде следната зима нов тренд - термо чорапи и римјанки, Господ да чува. :^)
  Јас никогаш не би носела чизми во лето. Се обидувам се почесто да шетам со апостолки, а не пак чизми да облечам.
  Иначе, во Охрид има во Arrow (незнам дали точно така се викаше), мислам дека е дел од бутиците Ricci, ама не ме фаќајте за збор. :tmi:
   
 17. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Хахаха глупости на +30 степени со чизми! wow
  Искрено убави се али во лето чизми? Не фала :lol:
   
 18. d.i.n.a

  d.i.n.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  20
  Jas denes koag bev u grad vidov dosta devojcinja nosea cizmi i mi bese cudno ali aj so ne ke izmislat nakraj ke bide u zima kupaki da se nosat vo leto kaputi :(
  [mod-kirilica:3i7kpc31][/mod-kirilica:3i7kpc31]
   
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.772
  Ептен ми се фора. Плус има моделчиња кои се ептен лесни и не се поти во нив ногата.

  Не е дека ставаш на нога тешка, топла, кожна чизма.

  Се залетав пред две години да си купам едни вакви, преубави беа, али немаа мој број :( И од тогаш такви убави не најдов повеќе, шмрк.

  Ко што сум зимурлива, ич нема да ми падне лошо а и доста ми се уникатни, ми се свиѓаат!
   
  На JuLleE, Stam, Hiii и 2 други им се допаѓа ова.
 20. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Мене ептен ми се допаѓаат ... Едно од ретките нешто во кои можеш да бидеш уникат :P ;) .Само што слаб е изборот :| некако нема да речеш модели и модели .... Јас лани со најдов едни беа со дупчиња целите ама бојата некако не ми се допадна :?: .
  Па како стојат со шорц и фустанче :up: :) .И што топло држеле има и сандали оние кои се повисочки , позатворени имам такви :tmi: кога ќе ја соблечам сандалата ко ногата во сауна да ми била ... А отворени целосоно нели сандали значи џабе :!: зависи до моделот ... Ко е така барем ќејф да си терам :rofl: