1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Летни чизми!

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Elena-97, 27 јули 2011.

  1. equip

    equip Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    25
    ептен се убави и интересно изгледаат за секојдневни комбинации
    Штом се летни значи се пријатни за носење! Можи не е исто како со апостолки ама сепак се ок , не е толку жешко ако ги носите и на топло време ;)
     
  2. iv4ee

    iv4ee Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    јас имам и многу ми се убаво , ногата воопшто не се поти а и убаво се оде
    искрено мене многу ми се допагат :)
     
  3. ElenI777

    ElenI777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    125
    Кога го прочитав насловов,одма ме асоцираше на нешто вакво што дефинитивно преубаво изгледа и би го носела,а такви испреплетени,кратки,долги,било какви,не ми се свиЏаат и не би носела.
     

    Прикачени фајлови:

    На SexiLy и Pepa12 им се допаѓа ова.
  4. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Ке си пукнам по вакви чизми, изгледаат страшно секси+светски- пред се,а неможам да најдам во Ск,ако знаете за некоја продавничка што држи ве молам најмногу, да ме известите :D
     
  5. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    интересни се... :)
     
  6. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    46.813
    Пол:
    Женски
    Во Скопје никаде немам видено, јас си земав од Бугарија два пара за ефтини пари :D многу поефтини се него тука :!: една моја познаничка зема исти вакви дури од Нови Сад ,не можела тука да најде и ги земала од таму за 2000 денари :lol: Иначе во Бугарија буквално,ама буквално сите ги носат,во сите комбинации, во секакви бои. Преубаво стојат и удобни се, воопшто не се поти ногата или да ствараат топлина :shake: Многу си ги сакам :inlove:
     
  7. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Лелеле анастасијаки те молам кутиии,ке си умрам :D :D А од кое градче ги купи ти и која цена,и мислиш во Софија ги има??
    пс.Со здравје да си ги носиш,и главна мангупка да ни бидеш со нив :D
     
  8. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Да не ви биде малце од повеќе жешко во овие :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: си изнакупија сите ама јас дефинитивно не можам да носам чизми скрос затворени во лето мн ми се потат нозете :$
     
  9. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Не, мислам дека нема полошо нешто. Гледам и се чудам, и не само јас туку повеќето се чудат. Ма каков сака модел нека се, колку сака нека се во мода јас чизми во лето луѓе не облакам! Чизмите како обувки се предвидени за зима и крај, е сеа има разни видови ама пак се чизми. Да ми се варат мене нозеве на +30,40 степени не фала. Разбирам импровизирање во моднава индустрија ама ептен ја претераа со ова ем не е здраво, ем не е убаво за око и ги прави останатите од околината да се чувствуваат непријатно, мислам јас кога ќе видам такво нешто автоматски зовривам и мене ми е жешко. Кој што сака нека носи, ама мојот став е дека не би облекла вакви летни чизми, дека им се чудам и ќе им се чудам на тие што ги гледам како носат и се потат, варат и едвај издржуваат во нив.
     
  10. Arris

    Arris Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    22
    Би носела, во комбинација со некое летно фустанче или кратки тексас шорцеви ДА! :D
    Воопшто не ми преставува проблем што се чизми за во лето, ако сакам ќе ги носам и на +40, ако мене ми е мерак :D
    Единствено, не ми се допаѓа избор на модели овде во Скопје. И не ми се допаѓа што сите девојки ќе бидат како униформирани бидејќи ќе има 2-3модела на чизмиве низ цело Скопје :worried:
    Ако најдете некој интересен модел, постирајте или известете каде можат да се купат! :D
     
  11. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    46.813
    Пол:
    Женски

    Фала :wasntme: Ги земав од Несебар 850 :D А сигурно ги има и во Софија :) еве ги на слика
     

    Прикачени фајлови:

    • DSC01285.JPG
      DSC01285.JPG
      Големина на фајлот:
      119,1 KB
      Прегледи:
      328
    На SexiLy, katerincence, Artemission и 2 други им се допаѓа ова.
  12. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    121.703
    Мене ми се симпатични ама не би ги носела.Ги забележав низ Скопјето кај секоја трета,четврта и на одмор кога бев..[​IMG] Особено овој модел
     
  13. millagros

    millagros Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    5
    ugg чизмите се и летни и зимски затоа што се направени од посебна кожа и прават во лето да му е ладно и убаво на ногата а во зима топло и пријатно
     
  14. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    е ова дефинитивно не би го носела.
     
  15. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Девојки без навреда ама како не ви е склет да се пикате во тие чизми сред лето на 40 степени? Па нели ви е доволно носење чизми во зима, есен па дури и рана пролет ама во лето некако ич не ми оди... :^)
     
  16. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Да имам едни вакви како би си ги носела :inlove:
    [​IMG]
     
  17. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    ^ Џими бре што гадотија си искреирал.
    Боса подобро цел живот ќе идам него овој кич да го носам.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  18. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Ми се допаѓаат ама на друг, и нормално во некоја добра т.е. интересна и адекватна комбинација, а искрено од сите досега видени комбинации со вакви летни чизми дали 3 навистина ми се допаднале.

    Мене повеќе ми се допаѓаат сандали, римјанки, балетанки ...чизми си се за во зима се знае, да те топлат, а во лето каква функција имаат? -Да ја спаруваат ногата, па трпи бабо за убавина е работава.
    Не би дала пари за вакво чудо, а не па 2000, ќе купам салонки за тие пари па можам да ги носам во секое годишно време, а не вакви чизми кои треба да мозгам три дена однапред пред да ги облечам.
    Не, не сепак фала.
     
  19. Lady.Rose

    Lady.Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    51
    Хммм... океј се на изглед ама не се воопшто практични. Зарем има некој што сака да оди по +50 со ЧИЗМИ?! Без разлика на материјалот, чизма си е чизма брате и ти покрива повеќе од што треба.
     
  20. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    никогаш не би носела чизми во лето едноставно незамисливо ми е и воопшто не ми се допаѓа оваа мода, на плажа видов една девојка носеше и баш се зачудив, сите со апостолки а она со чизми :o